تولید محتوا

Content Creation

تولید محتوای دیجیتال

تولید محتوای دیجیتال به مثابه چتری است که طیف وسیعی از فعالیت‌های دیجیتالی را دربر می¬گیرد، بنابراین طبیعی است وقتی سوالی با عنوان «تولید محتوای دیجیتال چیست؟» مطرح می¬شود طیف وسیعی از محتوا را می¬توان درنظر داشت. تولید محتوا شامل برنامه ریزی و تدوین استراتژی، ایده پردازی، به تصویر کشیدن ایده و در نهایت تجزیه و تحلیل فرآیند تولید محتوا است. با نگاهی عمیق به موضوع، تولید محتوای دیجیتال فرآیند تولید ایده¬های اختصاصی شده¬ای است که برای یک کسب و کار منحصر به فرد و جذاب است. ایده¬ها تنها نقطه شروع فرایند تولید محتوا هستند که بایستی در قالب¬ محتوای نوشتاری یا بصری با هدف انتقال یک پیام با درصد تاثیر بالا به محتویات رسانه¬ای تبدیل شوند. در راستای بالا بردن مزایای تولید محتوای دیجیتال بایستی آن اطلاعات را تا حد امکان در دسترس مخاطبان خود در قالب وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافیک یا فرمت های دیگر قرار داد. بعد از انتشار مطالب، تجزیه و تحلیل آنها نیز امری ضروری است.

فرآیند تولید محتوا در تیم دیجیتال مارکتینگ پند پلاس در هر فاز از ایده تا تجزیه و تحلیل محتوای تولید شده توسط متخصصان همان حوزه تولید و بهبود می یابند.

برنامه ریزی محتوا

مرحله برنامه ریزی محتوایی بسیار مهم است! برنامه ریزی پایه و اساس هر کاری است که شما برای تولید محتوای دیجیتال انجام خواهید داد. در برنامه ریزی محتوای دیجیتال معیارهایی از قبیل تعریف مخاطبان، تعیین کلمات کلیدی و زمانبندی انتشار محتوا موضوعاتی است که مورد توجه قرار می­گیرد. برای نمونه جزئیات چگونگی تعریف مخاطبان در برنامه ریزی محتوایی را  در ادامه میبینید.

مخاطب خود را تعریف کنید

معیارهای تعیین مخاطب برای محتوای شما برای هر فرد و کسب و کار متفاوت است. اگر شما یک کسب‌وکار جا افتاده با مشتریان وفادار هستید، می‌توانید با رویکرد  رفع برخی مشکلات کاربران تامین محتوا کنید. اگر کسب‌وکار جدیدتری هستید، باید چند فرض دیگ را در مورد مخاطبان خود درنظر بگیرید. درنظر داشته باشید بعد از تعیین رویکرد، همچنان فرصتی برای بهینه سازی محتوای خود پس از ساخت آن خواهید داشت.

مشتری یا مخاطب ایده آل شما کیست؟

  • سن
  • جنسیت
  • وضعیت تأهل
  • قومیت
  • دین

فرآیند تولید محتوا

فرآیند تبدیل ایده به محتوا بخش چالشی این فرایند است. بعد از اینکه کمی برای برنامه ریزی و ایجاد یک استراتژی وقت گذاشتید، زمان آن رسیده است که دست به کار شوید و محتوا ایجاد کنید. تصیم گیری درمورد اینکه چه فرمی از محتوا در چه زمانی و با چه هدفی حالت بهینه را تامین می کند از دیگر المان هایی است که در تولید محتوا ایفای نقش می کنند.
در تیم پند پلاس با آنالیز دقیق شرایط محیطی درونی سازمان شما و محیط بیرونی حاکم بر کسب و کار شما محتوای تولید شده در قالب وبلاگ نویسی، مقاله، اینفوگرافیک، ویدئو، عکس، انیمیشن، موشن گرافیک و گیف تهیه و تدوین خواهد شد.

طراحی دیجیتال

طراحی دیجیتال اشکال مختلفی را در بر می گیرد، اما اساساً کار طراحی برای فضاهای دیجیتال است. برای ساده سازی تعریف، طراحی دیجیتال، محتوایی است که برای یک صفحه دیجیتال ایجاد شده و بر بستر دیجیتال مشاهده می شود. طراحی دیجیتال یک زمینه گسترده است و اغلب شامل طراحی از جمله طراحی UX/UI، طراحی گرافیکی و طراحی وب استفاده می شود.

پروژه‌های چاپی شامل مجلات، بروشورها، کارت‌های ویزیت، تبلیغات چاپی، جلد کتاب و سایر طراح هایی هستند که در دنیای فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرد. برعکس، طرح های دیجیتال شامل مواردی است که در بستر وب و پلتفرم های دیجیتال ارائه می گردد.

انواع طراحی دیجیتال

طراحی گرافیک

در حالی که اصطلاح طراحd گرافیک بسیار کلی است اما طراحی گرافیک را به عنوان طراح دیجیتال در نظر بگیریم که با تصاویر ثابت کار می کنند. این طراح ها ممکن است تولید یک اینفوگرافیک، یک گزارش یا یک تصویر دیجیتال باشد. دغدغه اصلی طراحی دیجیتال زیبایی شناسی، خوانایی و برندسازی است.

طراحی سایت

طراحی سایت بر طرح‌بندی وب‌سایت‌ها تمرکز دارد و ممکن است برخی از عناصر تعاملی که روی آن‌ها ظاهر می‌شوند را طراحی کنند. در این طراحی، طراحان باید درک اولیه ای از کدنویسی و عملکرد وب سایت ها یا برنامه ها داشته باشند. در طراحی سایت، طراحان باید زیبایی شناسی وب را درک کنند و دسترسی و سهولت استفاده از سایت را در نظر بگیرند.

طراحان UX

طراحی UX به طور خاص بر قابلیت استفاده کاربر تمرکز دارد. در این طراحی موارد اولیه سایت ها، برنامه ها یا محصولات (معروف به wireframes) طراحی می شوند. معمولاً از طراحان UX انتظار می رود که با محققان همکاری کنند و چندین نسخه مختلف از طرح های خود را برای آزمایش با کاربران واقعی ایجاد کنند. این طرح های باید در درجه اول بر اساس داده ها و همچنین زیبایی شناسی باشد.

تولید محتوا و طراحی دیجیتال در انتقال پیام به مخاطب نقش بسزایی دارد. تیم پند پلاس متشکل از متخصصان حوزه های مختلف و تجربه حضور سالهای متمادی در صنعت، ابزارهای تولید محتوا را به گونه ای موثر در کنار یکدیگر قرار می دهد که منجر به بهره وری فعالیت های دیجیتیالی کسب و کار شما خواهد شد.