عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

Photography

اهمیت عکاسی در دیجیتال مارکتینگ

ما صدها سال است که عکاسی می‌کنیم، اما امروزه برای ثبت یک لحظه به چیزی بیش از یک گوشی هوشمند نیاز نیست. روزهایی که دوربین و عکس را با دقت تنظیم می‌کردیم و سپس باید یک هفته یا بیشتر منتظر می‌¬ماندیم تا عکس‌ها در تاریک خانه با دستان هنرمند عکاسان به تصویری سیاه و سفید تبدیل شوند، گذشته است.

به لطف دوربین‌های دیجیتال، چه دوربین هوشمند گوشی همراه شما باشد و چه دوربین¬های عکاسی حرفه¬ ای، امروزه گرفتن عکس‌‌های با کیفیت بالا بسیار آسان‌‌تر است. برای هر کسی که می‌خواهد تجارت خود را تبلیغ کند، ترافیک وب¬ سایت خود را افزایش دهد و مشتریان را جذب کند این فناوری پیشرفته خبر بسیار خوبی است.

هدف

هدف تبلیغات و بازاریابی آنلاین، فروش محصولات و خدمات شما است. این امر در مورد انواع مشاغل و همچنین برای مؤسسات خدماتی صدق می‌کند. شما می توانید از عکس‌ها به عنوان بخشی از یک کمپین بازاریابی استفاده کنید، زیرا آن‌ها عملکردهای مختلفی را انجام می دهند:

 

  • عکس‌­ها چشم یک مشتری بالقوه را جلب می‌کند
  • عکس‌ها به ساده سازی پیچیده ترین مفاهیم کمک می‌کنند
  • می‌توانید از عکس برای افزایش جذابیت محصول یا خدمات استفاده کنید
  • می‌توانید از عکس برای جمع آوری ایده‌های نو استفاده کنید

 

حقیقت این است که یک عکس خوب می‌تواند تفاوت قابل توجهی در یک کمپین تبلیغاتی ایجاد کند و آن را از سطح متوسط به  یک کمپین بسیار مؤثر تبدیل کند.

چرا عکس‌ها اینقدر مهم هستند؟
زیرا آنها می‌توانند داستانی را در یک تصویر روایت کنند و هرچه شما روایت گران خوش ذوقی باشید تعامل بهتری با مشتریان خواهید داشت.

تاثیر عکس در کسب و کار شما

کیفیت را افزایش می‌دهد

سه چهارم خریداران آنلاین از تصاویر محصولات در فرایند تصمیم گیری استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، آن‌ها دوست دارند قبل از خرید دقیقاً ببینند چه چیزی می‌‌خرند. به همین دلیل، بسیار مهم است که تصاویری که استفاده می‌کنید از بالاترین کیفیت برخوردار باشند. یک تصویر متوسط به خوبی کار می‌کند، اما عکس های با کیفیت خوب، تعامل کاربر را بهبود می‌بخشد.

عکس ها همه کار می کنند!

می‌‌توانید از عکس‌ ها در طیف گسترده‌‌ای از رسانه‌ها همچون وب‌ سایت، بنرهای ایمیل، آگهی‌‌های چاپی و شبکه¬‌های اجتماعی استفاده کنید. یک قاب عکس با کیفیت و دارای تاثیرگذاری بصری بالا را در هر قابی بگذارید حامل پیام است. عکس‌‌های با کیفیت خوب، یا محتوای بصری، با درصد احتمال بسیار بالا در کانال‌‌‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند. چرا این اتفاق مرسوم شده است؟ امروزه توجه مخاطبان عام به محتوای کوتاه بیشتر شده است. اگر بتوانید با تصاویر و محتوای بصری مناسب نظر آنها را جلب کنید، درصد احتمال تبدیل این بازدیدکنندگان به مشتری بسیار بالا است.

عکس‌ها به افزایش ترافیک وب سایت شما کمک می‌کنند

اگر از عکس‌ها در وب ‌سایت خود استفاده می‌کنید، احتمالاً ۹۰ درصد ترافیک بیشتری نسبت به وب‌ سایتی که فاقد تصویر است دریافت می‌کنید. تصاویر از طریق توضیحات و تگ‌‌ها به سئوی یک وب ‌سایت کمک می‌‌کنند. نکته مهم این است که به یاد داشته باشید قبل از آپلود تصاویر خود را فشرده کنید. این کار مدیریت تصاویر را برای وب سایت شما بسیار آسان تر و سبک‌تر می‌کند، بدون اینکه کیفیت آن کاهش یابد. اگر تصاویر را فشرده نکنید، حجم بالایی دارند که سرعت وب سایت شما را کند می‌کند. وب سایتی که به هر دلیلی سرعت بارگذاری آن کند است، احتمال خروج بازدید کنندگان از آن بیشتر است و آن‌ها به سمت رقبای شما می‌روند.

هویت برند را بهبود می‌بخشد

عکس‌‌هایی که از هنر بینظیر نورپردازی استفاده می‌‌کنند و سوژه را از بهترین زاویه ثبت می‌‌کنند، به ثبت ماهیت برند شما کمک می‌کنند. آنها همچنین به ایجاد هویت برند و نشان دادن آنچه در کسب و کار شما منحصر به فرد است کمک می‌کنند. هنگامی که می‌خواهید تصاویر را در وب سایت خود بارگذاری کنید، استفاده از تصاویری که قبلا مورد استفاده قرار گرفته¬اند آسان و بسیار وسوسه انگیز است. با این حال، تصاویر اصلی و منحصر به فرد می توانند بازدیدکنندگان را در ماندن در سایت شما تا ۳۵٪ افزایش دهند. همچنین اگر از تصاویر ثبت شده در گالری خود استفاده کنید احتمال فروش آنلاین بیشتر است و همچنین سطح اعتماد مشتریان را افزایش می‌دهد.

عکاسی با توجه به سوژه و هدف پارامترهای متفاوتی دارد. ما در پند پلاس با شناخت کافی از چرایی و چگونگی عکاسی تبلیغاتی و صنعتی در کنار ما هستیم.