مدیریت وبلاگ

Weblog Management

مدیریت وبلاگ

مدیریت وبلاگ فرآیندی است برای اطمینان حاصل کردن از هم راستا بودن بازاریابی محتوایی با استراتژی بازاریابی کسب و کار شما. این مهم شامل یافتن موضوعات جدید و هیجان انگیز و استفاده از بهترین کلمات کلیدی با هدف افزایش بازدید سایت است. همچنین عناصری از قبیل شناخت مخاطبان هدف، شناسایی ارزشی که به مخاطب ارائه می کردد و انتخاب ابزارهای تبلیغاتی مناسب برای جذب خوانندگان در مدیریت وبلاگ درنظر گرفته می شود. در حالی که دامنه موضوعات در هر صنعت بسیار گسترده است، مدیریت وبلاگ بخش مهمی از وبلاگ نویسی است و اساساً نقشه راهی است که همه چیز را در مسیر خود نگه می دارد.

هم افزایی مدیریت وبلاگ با استراتژی بازاریابی محتوای

حال که شناختی از مدیریت وبلاگ دارید، بهتر است تاثیر آن را بر استراتژی بازاریابی را بهتر بشناسید. داشتن یک فرآیند مدیریت وبلاگ قوی شما را در موارد زیر یاری می کند.

محول کردن وظایف

وقتی می دانید در هر مرحله از فرآیند تولید محتوا چه کاری باید انجام شود، دقیقاً می دانید کدام عناوین را به اعضای مختلف تیم محول کنید.

تولید محتوای جذاب

محتوای برنامه ریزی شده منسجم، ارزش بهتری را برای مخاطبان کلی شما ارائه می دهد. دلیل این امر قرار گرفتن مخاطبان در مسیر درست دریافت اطلاعات است.

برنامه ریزی منظم انتشار مقالات

ایجاد محتوا از قبل و پایبندی به یک برنامه به شما امکان می دهد جریان ثابت تری داشته باشید، که به خوانندگان کمک می کند برنامه ریزی کنند در چه زمانی و با چه هدفی به وبلاگ شما مراجعه کنند.

بهبود بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

گوگل وب سایت هایی را ترجیح می دهد که به طور منظم به روز می شوند. وقتی وبلاگ خود را به طور ماهرانه مدیریت می کنید، انجام این کار آسان تر است.

البته، این تنها تعدادی از مزایای مختلفی است که با مدیریت موثر وبلاگ همراه است. به عبارت ساده تر، هرچه تلاش های شما سازماندهی شده تر باشد، ادامه انتشار مطالب در طولانی مدت در وبلاگ شما آسان تر خواهد بود.

در ابتدا ممکن است به نظر برسد وبلاگ نویسی در سایت برای کسب و کار شما امری ساده و در دسترس است. همگان فکر میکنند شما فقط باید در مورد چند موضوع مطلب بنویسید، آنها را پست کنید و امیدوار باشید مشتریان بیشتری جذب کنید. اما این نگرش در مورد مدیریت وبلاگ اشتباه است. مدیریت موثر وبلاگ به معنای کنترل کامل بر نوع محتوایی است که پست می‌کنید، زمانی که آن را ارسال می‌کنید و نحوه انطباق آن با استراتژی کلی بازاریابی محتوای شماست.

نکاتی در مورد مدیریت موثر وبلاگ

مخاطب خود را بشناسید

اولین قدم در هر برنامه مدیریت وبلاگ، شناخت مخاطبانتان است. شناخت مخاطبان در هر استراتژی بازاریابی دیجیتال به طور کلی امری ضروری است و یکی از پارامترهای است که بر اساس آن استراتژی بازاریابی تدوین می شود. توصیه ما این استکه حتما زمان بگذارید و واقعاً بدانید که آنها چه مطالبی را دوست داشته اند و کدام مطالب را دوست نداشته اند و بر اساس آن ادامه مسیر را برنامه ریزی کنید. یکی از راه‌ها دریافت بازخورد مشتریانی است که از سایت شما خریداری کرده اند و نظرات خود را در قالب کامنت با شما به اشتراک گذاشته اند. همچنین می‌توانید از مخاطبان فعلی‌تان بپرسید که از چه موضوعاتی در وبلاگ شما بیشتر لذت می‌برند، با انجام یک نظرسنجی یا فقط پرس‌وجو کردن با کسانی که نماینده گروهی از مشتریان شما هستند می توانید به سمت تولید محتوای مفید و سازگار با مخاطبانتان هدایت شوید.

تمرکز را بر هسته موضوعات مرتبط بگذارید

هنگامی که شما یک وبلاگ دارید، می توانید به راحتی سعی کنید تا آنجایی که می توانید اطلاعات زیادی در مورد موضوعات مختلف جمع آوری کنید تا سعی کنید ترافیک کلی خود را افزایش دهید. مشکل این است که پست کردن در مورد مطالب گسترده که از جایگاه هدف شما دور است، می تواند مخاطبان شما را با موضوعات که ممکن است به آنها اهمیتی نمی دهند روبرو کند. بنابراین، همیشه تمرکز بر جایگاه خودتان تاثیر وبلاگ را در ذهن مخاطبان افزایش می دهد.

فقط محتوای با کیفیت تولید کنید

این روزها محتوای زیادی وجود دارد، به این معنی که مخاطبان شما انتخابی دارند که اطلاعات خود را از کجا دریافت کنند. اگر فقط پست های کوتاهی می نویسید که ارزش اطلاعاتی کمی دارند، احتمالاً مخاطبان برای کسب اطلاعات ارزشمند به سایت های دیگر مراجعه می کنند. به همین ترتیب، محتوای طولانی‌تر که خواندن آن سخت است یا با اشتباهات تایپی و گرامری پر می‌شود، می‌تواند باعث دلسرد شدن مخاطبان شود. این بدان معناست که شما فقط باید محتوای با کیفیتی تهیه کنید که ارزش آموزنده ای ارائه می دهد و نیاز مخاطبان شما را برآورده می کند. در نهایت به موضوع ویرایش متن تهیه شده دقت داشته باشید و این موضوع را به عنوان یکی از مراحل مدیریت وبلاگ در نظر بگیرید.

تیم مقاله نویسی و نگارش متون در آژانس پند پلاس خدمت مدیریت وبلاگ را با برنامه ریزی از پیش تعیین شده ارائه می دهد.