موشن گرافی

Motion Graphics

موشن گرافی

دنیای انیمیشن های تجاری از رشته‌ها و سبک‌های مختلفی تشکیل شده است. کلمه انیمیشن یک اصطلاح به مثابه چتری است که تقریباً هر طراحی بصری را که دارای حرکت باشد شامل می‌شود. با این حال، یکی از زیرمجموعه‌های انیمیشن موشن گرافی (Motion Graphic) است. این حوزه آنقدر فراگیر است که به موجب تقریباً نامرئی شده، اما در تجارت بسیار تاثیرگذار و کاربردی محسوب می‌شود.

از طرح های ایستا تا متحرک

موشن گرافی به معنای طرح گرافیکی در حرکت است. این ساده‌ترین تعریفی می‌باشد که می‌توانید از این موضوع داشته باشید. بسیاری از مواقع به Motion Graphics نیز Motion Design نیز گفته می‌شود که درک رابطه بین حرکت و عناصر طراحی را آسان‌تر می‌کند. موشن گرافی دانش حرکت دادن المان‌هایی است که برای هدفی خاص پیامی شفاف را انتقال می‌دهند.

اما حرکت بخشی عناصر طراحی کار ساده‌ای نیست. یک روش از پیش تعیین شده برای به حرکت درآوردن المان‌ها یی از قبیل حرکت اشکال، تایپوگرافی و شبکه‌ها وجود ندارد. به همین دلیل طراحان در موشن گرافی حرکت انواع المان‌های طراحی شده را در کنار یکدیگر مورد بررسی قرار می‌دهند. با کنار هم قرار دادن همه این متغیرها، به گونه‌ای که بینندگان از بعد انسانی بتوانند با این حرکات ارتباط برقرار کنند و به عناصر طراحی جان می‌بخشند.  

موشن گرافی راه حل موثر برندسازی

برندسازی به معنای ایجاد تصویری مثبت در ذهن مخاطبان هدف از برند شما و محصولات و خدمات مرتبط با استفاده از راه حل‌های موثر برندسازی است. ویدئوهای موشن گرافی کارایی خود را به عنوان یک راه حل برندسازی ثابت کرده‌اند زیرا توجه مخاطبان را در دنیایی با دامنه توجه محدود به طور موثر جلب می‌کنند و آنها را از نظر احساسی و ذهنی با پیام برند شما درگیر می‌کنند. اگر در حال افزایش آگاهی در مورد نام تجاری خود، راه اندازی محصولات یا خدمات جدید، هدف قرار دادن بخش‌های مشتریان جدید یا بهبود شهرت نام تجاری خود هستید، محتوای موشن گرافی برگ برنده محتوای بصری و صوتی جذاب با تاثیر گذاری بالا است. محتوای موشن گرافی را می‌توان برای تناسب با هویت بصری برند (رنگ – فونت – تایپوگرافی)، صدا و لحن برند و ترجیحات و علایق مخاطب هدف با ظاهری رسمی و دقیق و افزایش کنترل بر سبک محتوا بهتر از فیلم زنده اختصاصی کرد.

موشن گرافی در ساده سازی موضوعات پیچیده

یکی از مزایای اصلی استفاده از فیلم‌های موشن گرافی توانایی ساده سازی ایده‌ها و موضوعات پیچیده برای بینندگان می‌باشد. در این فرایند مطلب مورد نظر با تصاویر جذاب (تصاویر - نمودارها - کاراکترها) می‌تواند سریع‌ در مدت زمان یک یا دو دقیقه به جای نوشتن یک مطلب طولانی در اختیار مخاطب قرار گیرد. آمار، تجسم داده‌ها، شیمی، فیزیک، اینترنت اشیاء و همه موضوعات پیچیده و گاه خسته کننده را می توان به راحتی در مدت کوتاهی برای توجه و زمان محدود آنها به بینندگان عمومی آموزش داد. مغز انسان پردازش بصری قویتری نسبت به متون دارد و همین دلیل تاثیر گذاری و طول مدت ماندگاری محتوای موشن گرافی بر مخاطبان بالا است. شما می‌توانید مزیت رقابتی محصولات و راه ‌حل‌‌های کسب ‌و کار خود و نحوه رسیدگی به نیازها و مشکلات «مشتریان بالقوه» را توضیح دهید با بیانی ساده انتقال دهید.

ملاحظات

موشن گرافی درگیری بالای مخاطب و مواجه آسان ایجاد می‌کند

محتوای بازاریابی ویدیویی ۱۲ برابر نسبت به سایر انواع محتوای منتشر شده به صورت آنلاین در پلت فرم های شبکه‌های اجتماعی از نظرات و به اشتراک گذاری کاربران برخوردار است. پیام کسب ‌و کار شما می‌ تواند از طریق ویدیو‌های متحرک گرافیکی جذابی که بدون هیچ زحمتی و بدون نیاز به اتلاف وقت و تلاش توسط مخاطبان در عرض چند ثانیه دیده می‌شوند، با یک پیام ساده با ارائه فوق‌العاده همراه با ترکیبی از عناصر محتوا، ویروسی شود.

محتوای موشن گرافی برای ۸۰ درصد از بینندگان تا ۳۰ روز به یاد ماندنی است و ۹۵ درصد از اطلاعات ارائه شده به صورت بصری را در مقایسه با ۱۰ درصد هنگام استفاده از یک قالب متنی حفظ می‌کند، بنابراین تصور کنید ارزش افزوده این محتوای بصری در یک کمپین تبلبغاتی چقدر موثر خواهد بود.

متخصصان موشن گرافی با در اختیار داشتن تمامی امکانات به روز در آژانس پند پلاس پیام شما را به گونه‌ای خلاقانه در قالب موشن گرافی به بازار هدف شما انتقال می‌دهند.