کپی رایتینگ

Copyrighting

کپی رایتینگ

در تولید محتوای نوشتاری، کانتت رایتینگ (تولید محتوا) با کپی رایتینگ متفاوت است و در بازاریابی دیجیتال برای تبلیغ کسب و کار اهداف جداگانه¬ای را دنبال ¬می¬کنند. شناخت تفاوت محتوای نوشتاری در انتخاب متون صحیح و اتخاذ ادبیات متناسب تاثیرگذار است. این امر به دلیل تاثیرگذاری بالا در کنار محتوای بصری بایستی با دقت بالا و توسط افراد خبره نگارش شوند.

محتوا نویسی (کانتت رایتینگ) چیست؟

نوشتن محتوا با هدف تهیه متن برای آموزش یا سرگرم کردن خوانندگان و مشتریان آنلاین است. ممکن است نوشتن محتوا به فروش ختم شود اما هدف اصلی آن فروش نیست. با محتوا نویسی، خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت و شبکه ­های اجتماعی خود را با محتوای با کیفیت و با ارزش، آموزش می­د هید و در برخی اوقات با انتشار داستان ­های جذاب و سرگرم کننده مرتبط به کسب و کار خود آنها را سرگرم نگه می دارید.  

کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ شامل ایجاد محتوای متنی برای متقاعد کردن خوانندگان به انجام برخی اقدامات مرتبط با فرآیند فروش در کسب و کار شما است. برای مثال، اگر می ‌خواهید محصولی را بفروشید، باید مشتریان احتمالی را متقاعد کنید که محصول ارزشمندی را خریداری می­کنند. اگر می‌ خواهید تماس ‌های بیشتری جذب کنید، ارزش کسب ‌و کارتان را ارائه دهید، کپی رایتینگ هنر متقاعد کردن خوانندگان و بازدیدکننندگان محصولات شما به خرید از شما است.  

نمونه هایی از کپی رایتینگ عبارتند از:

  • صفحات فرود PPC
  • تبلیغات PPC
  • تبلیغات هزینه در هر میلیون (CPM)
  • تبلیغات رسانه های اجتماعی
  • صفحات محصول
  • سایت فروشگاهی
  • ایمیل های فروش
  • تبلیغات سرویس پیام کوتاه (SMS)

تاثیرات محتوانویسی و کپی رایتینگ در کسب و کار آنلاین

احساسات

یکی دیگر از تفاوت های محتوا نویسی و کپی رایتینگ واکنش احساسی است که در مخاطب ایجاد می کند. طبق تحقیقات انجام شده توسط جرالد زالتمن، پروفسور دانشگاه هاروارد، از هر ده خرید لوازم مصرفی نه خرید توسط احساسات انجام می شود. به عنوان مثال، ترس از دست دادن (FOMO)، ممکن است مصرف کننده را مجبور به خرید یک محصول کند تا از مزایای آن غافل نشوند. با ظهور رسانه های اجتماعی، بسیاری از مصرف کنندگان اکنون احساس می کنند که مجبور به خرید و استفاده از محصولات جدید پس از دیدن دوستانشان در پست های شبکه های اجتماعی هستند. درست است که یکی از اهداف هر کسب و کاری با حضور در بستر آنلاین افزایش فروش است. اما بایستی در نظر داشت که محتوای تهیه شده دوام و صلابت فروش را در بازه زمانی طولانی در رقابت با دیگر عرضه کنندگان تامین کند. در تیم پند پلاس با تکیه بر ارزشی که کسب و کار شما برای شخص و جامعه خلق می¬کند و احساسات خوشایندی که ریشه در رفع نیاز واقعی آنها دارد تکیه می کنیم. این امر زمینه ساز حضور طولانی مدت شما در بازار رقابتی فروش است و نگرانی های فراز و فرود فصلی کسب و کار شما از بین خواهد رفت.

سئو (SEO)

چه از طریق محتوا نویسی و چه از طریق کپی رایتینگ محتوای باکیفیتی تولید گردد تاثیر آن در بهبود نتایج جستجو و کسب رتبه بالاتر اثربخش خواهد بود. برای SEO، ترکیبی از محتوا نویسی و کپی رایتینگ با سنگینی کفه ترازو به سمت محتوا نویسی را در پیش بگیرید. اگر وب ‌سایت شما برای توسعه محتوا نویسی مناسبی انجام دهد، رتبه‌های جستجوی بالاتر و ترافیک جستجوی بیشتری کسب خواهید کرد. به چند دلیل، محتوا نویسی برای سئو بهتر از کپی رایتینگ است. اول از همه، محتوای ارزشمندی به خوانندگان ارائه می دهد. و دوم اینکه هدف تجاری را بیان نمی کند. لذا نوشتن محتوا صرفاً حاوی اطلاعاتی است که خوانندگان از مطالعه و به اشتراک گذاری آن لذت می برند. یکی دیگر از دلایلی که نوشتن محتوا برای سئو بهتر است، حجم مطلب ارائه شده است.

حجم مطالب

از آنجایی که محتوا نویسی بر آموزش یا سرگرمی تمرکز دارد معمولاً به محتوای طولانی‌تری نسبت به کپی‌ رایتینگ منجر می ‌شود. شاید بتوانید تنها با استفاده از یک یا دو جمله خوانندگان را متقاعد کنید که اقدامی انجام دهند، اما آموزش یا سرگرم کردن آنها احتمالاً به متن طولانی‌ تری نیاز دارد. بسته به موضوع، ممکن است لازم باشد از ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ کلمه تولید کنید. محتوای کوتاه هم می تواند آموزشی یا سرگرم کننده باشد، اما محتوا نویسی حول محور خلق ارزش غیر تجاری است. اگر محتوایی خیلی کوتاه باشد، تاثیر گذاری آموزشی آن بر خوانندگان کاهش خواهد یافت. تهیه متن با حجم نسبتا طولانی، محتوا معمولاً برای خوانندگان ارزشمندتر است.