سئو و افزایش بازدید سایت

SEO

سئو

سئو (SEO) مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال است که بر حضور موثر وب سایت شما در نتایج جستجو در موتورهای جستجو مانند گوگل تمرکز می کند. وقتی متوجه شدید که SEO چگونه کار می¬کند، می توانید از تاکتیک¬های مختلف برای افزایش دیده شدن (یا رتبه بالا) خود در نتایج جستجو استفاده کنید.

انواع سئو

برای یک استراتژی جستجوی ارگانیک به سه نوع سئو نیاز دارید: سئوی داخلی، سئوی فنی و سئوی خارج از صفحه.

با تجزیه استراتژی خود و فکر کردن به سئو بهعنوان این سه دسته، سازماندهی و اجرای برنامه های بهینه سازی شما بسیار آسان تر خواهد بود. در ادامه هر مدل سئو را توضیح خواهیم داد.

سئو داخلی (روی صفحه)

سئو داخلی به محتوای وب سایت شما مربوط می شود.این استراتژی برای بهینه سازی یک صفحه فردی در یک وب سایت است. مجموعه اقدامات صورت گرفته در سئو داخلی به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع محتوای موجود در صفحه را تشخیص دهد و آن را به عنوان محتوای ارزشمند برای کاربری که به دنبال آن محتوا است معرفی کند.

 این نوع سئو شامل:

انتخاب کلمات کلیدی: یافتن بهترین کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن در یک صفحه از محتوا

تولید محتوا مبتنی بر کلمات کلیدی: در این بخش محتوای با کیفیت بالا با تمرکز بر کلمات کلیدی هدف تهیه می­شود

بهینه سازی کلمات کلیدی: استفاده از کلمه کلیدی مورد نظر در مکان های مناسب و استفاده از سئوی متا تگ خوب.

سئو فنی

سئو فنی به عناصر غیر محتوایی وب سایت شما مربوط می شود. این استراتژی برای بهبود ساختار و پایه یک سایت است. سئوی فنی خوانایی سایت را بهبود می بخشد (که خزیدن و درک سایت را برای موتورهای جستجو آسان می کند) و تجربه کاربری خوبی را فراهم می کند که به موتورهای جستجو کمک می کند تا کیفیت سایت را ببینند. تجربه کاربری خوب نیز برای خوانندگان مهم است و می تواند بر ترافیک کلی و نرخ تعامل تأثیر بگذارد.

انواع سئوی موجود در این دسته به مواردی از قبیل سرعت سایت، سازگاری با موبایل، خزیدن، معماری سایت و امنیت سایت می پردازد.

سئو خارج از سایت

تکنیک های سئوی خارجی به تقویت نفوذ و رابطه وب سایت شما با سایر وب‌سایت ها کمک می کند. این استراتژی هایی برای ایجاد شهرت و اعتبار یک وب‌سایت است. این عوامل به موتورهای جستجو کمک می کند تا بر اساس رفرنس گذاری دیگر سایت ها و منابع، و بر اعتباری که از این طریق برای سایت کسب می شود، سایت را به عنوان یک نتیجه جستجوی ایده آل به مخاطب معرفی می کند.

بیشتر سئوی خارج از سایت به بک لینک های با کیفیت بالا مربوط می شود. حجم زیادی از لینک‌هایی که از سایت‌های معتبر و مرتبط، به سایت شما اشاره می‌کنند، به موتورهای جستجو نشان می‌دهند که سایت شما ارزشمند و معتبر است. شما می توانید این سیگنال های اعتماد را از طریق انواع تاکتیک های لینک سازی به‌دست آورید. همچنین می توانید از اطلاعاتی که با بک لینک به دست آورده اید برای یافتن فرصت های وبلاگ نویسی استفاده کنید.

از هر سه نوع سئو برای بهبود استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید.

برای ایجاد یک برنامه سئو که منجر به نتایج مطلوب شود، نمی توانید فقط بر یک گروه از عوامل رتبه بندی تمرکز کنید. شما باید از انواع مختلف سئو به همراه یکدیگر استفاده کنید تا به سایت خود بهترین شانس را برای نمایش در جستجو بدهید. بنابراین همانطور که استراتژی سئوی خود را تنظیم می کنید، از ابزارهایی استفاده کنید که هر سه جنبه سئو را برآورده می کند.

افزایش بازدید سایت

بسیاری از کسب و کارها برای ارائه راه های جدید و خلاقانه برای افزایش ترافیک وب سایت تلاش می کنند. اطلاعات نادرست زیادی هم در این مورد در نحوه جذب بازدیدکنندگان بیشتر به صورت آنلاین وجود دارد که می تواند منجر به استفاده مکرر از استراتژی های خسته کننده و عدم مشاهده نتایج مثبت شود. اگر به دنبال افزایش ترافیک وب سایت با روش های ارگانیک و پولی هستید، در ادامه به چند روش اشاره شده است.

• انتخاب کلمات کلیدی مناسب

همیشه کلمات کلیدی مرتبط را در محتوای خود بگنجانید. کلمات کلیدی باید به طور طبیعی مورد استفاده قرار گیرند، نه اینکه آنقدر در محتوا گنجانده شوند که ایده اصلی را از بین ببرند یا توجه خواننده را پرت کنند. استفاده از کلمات کلیدی در سراسر محتوا مهم است، مانند توضیحات متن، عنوان صفحه، URL و چند بار در سراسر صفحه سایت.

• محتوای به یاد ماندنی ایجاد کنید

فقط تولید و انتشار محتوا کافی نیست. شما باید محتوایی ایجاد کنید که به یاد ماندنی باشد و ذهن مخاطب را درگیر کند. در واقع محتوای مفید و خاطره انگیز یکی از راه های برتری برای افزایش بازدید وب سایت است. مردم از گوگل برای یافتن پاسخ های خاص، کامل و دقیق برای سوالات خود استفاده می کنند و محتوای شما باید برای ارائه این پاسخ ها وجود داشته باشد. در واقع، وب‌سایت‌هایی که دارای محتوای وبلاگ هستند، ۴۳۴ درصد بیشتر از وب‌سایت‌هایی که محتوای وبلاگ ندارند در نتایج موتورهای جستجو به مخاطبان پیشنهاد می شوند. علاوه بر این، سایت هایی که بیش از ۱۶ پست در ماه منتشر می کنند، تقریبا ۳.۵ برابر بیشتر از سایت هایی که یک تا چهار مقاله منتشر می کنند، ترافیک دریافت می کنند.

توصیه حیاتی

پست‌های مهمان بنویسید

تولید پست های مهمان برای سایر وب سایت ها روشی موثر برای تولید بک‌لینک، افزایش ترافیک ارجاع و افزایش رتبه بندی صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERP) است. شما همیشه باید وب‌سایت های صنعت خود را به طور کامل تحت نظر داشته باشید که بتوانید با آنها لینک‌سازی کنید. ابتدا به محتوای یک وب سایت نگاه کنید و از کیفیت بالای آن اطمینان حاصل کنید، اعتبار دامنه آن‌را بررسی کنید و دستورالعمل‌های ارسال مهمان را مطالعه کنید و سپس از پست های مهمان استفاده کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده، روش‌های متنوع و گوناگونی جهت افزایش بازدید سایت وجود دارد. تیم طراحی سایت و سئو آژانس پند پلاس با به کارگیری روش‌های متعدد و تمرکز بر موضوعات کلیدی کسب و کار شما، بازدید سایت شما را افزایش خواهد داد.