تبلیغات در گوگل

Google Ads

تبلیغات گوگل (Google Ads)

تبلیغات گوگل (Google Ads) برنامه تبلیغات آنلاین گوگل است، این برنامه به شما امکان می دهد تبلیغات آنلاین ایجاد کنید تا به مخاطبانی که به محصولات و خدماتی که ارائه می دهید علاقه مند هستند دسترسی پیدا کنید. پلتفرم Google Ads بر اساس تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) اجرا می شود، یعنی هر بار که بازدیدکننده روی تبلیغ شما کلیک می کند باید هزینه پرداخت کنید.

مزیت های تبلیغات گوگل

دسترسی گسترده

امروزه گوگل خود را فراتر از یک برند، به یک فعل ارتقا داده است. واژه گوگل در واقع در دیکشنری مریام وبستر تعریف شده است.

در حال حاضر، هر شخصی هر سؤالی دارد که نیاز به به دنبال پاسخ است، اولین مکانی که به ذهنش می­رسد، مراجعه به گوگل است.

می خواهید بدانید راه­حل رفع کمردردی که دارید چیست؟ از گوگل بپرسید!

می خواهید بدانید آیا ابزاری وجود دارد که بتواند صدای سرعت پخش شدن یک فیلم را آهسته­تر کند؟ از گوگل بپرسید!

موتور جستجو سالانه بیش از دو تریلیون جستجو انجام می­دهد. در این میان افرادی هستند که به دنبال راه حل هایی برای مشکلاتی هستند که کسب و کار شما می تواند ارائه دهد. اگر آنها تا به حال از اینترنت استفاده کرده باشند، به احتمال زیاد پاسخ سوالات خود را در گوگل جستجو کرده اند. و اگر بتوانید به آنها کمک کنید تا پاسخ را از طریق شما (حتی اگر با یک تبلیغ باشد) پیدا کنند احتمال اینکه شما را انتخاب کنند بسیار بالا است.

تبلیغات گوگل امکان هدف گذاری دارد

با Google، در هر مرحله از سفر خریدار، اتفاقاتی رخ می دهد که برای هر کسب‌وکار و هر مشتری بالقوه‌ای خروجی دارد. تلاش برای جستجوی کلیدواژه مانند گوشی موبایل، آگهی شما که هم محتوا با این کلیدواژه است را در نتایج جستجو به صورت تبلیغات، به مشتریان بالقوه نشان می دهد و به شما این امکان را می دهد که با دو تکنیک واقعا ساده اما قدرتمند  هدف‌گذاری مشتریان را انجام دهید. اطلاعات آنها را به‌وسیله صفحه فرود پس از کلیک ضبط، و شروع کنید به ارسال محتوای آموزنده که اعتبار شما را ثابت می کند.

یکی دیگر از تکنیک‌های قدرتمند برای افزودن بازدیدکنندگان به پایگاه مشتری خود، تمرکز بر روی عبارت‌های جستجوی کلیدواژه طولانی مانند «گوشی موبایل مقاوم به آب» است. اینها معمولاً ارزان‌تر هستند، و برای جلب توجه افرادی که دقیقاً به دنبال چیزی هستند که شما ارائه می‌دهید، طراحی شده­اند. اغلب اوقات افرادی که رشته های طولانی و خاص کلمات کلیدی را جستجو می کنند، قصد استفاده از آن محصول و خدمات را با احتمال بیشتری دارند. بنابراین دسترسی به این افراد که هدف مشخص با درصد احتمال خرید بالایی دارند و کسب و کار شما امکان فراهم کردن نیاز آنها را دارد، بسیار ارزشمند است.  

شناسایی دقیق هدف مخاطب و پیشنهاد متناسب

بزرگترین تفاوت بین افرادی که با تبلیغات گوگل به آنها دسترسی پیدا می کنید و افرادی که با سایر اشکال تبلیغات به آنها دسترسی دارید، هدف آن‌هاست. برای مثال، در شبکه های اجتماعی، مردم به دنبال تبلیغات نیستند. آن‌ها همچنین به دنبال راه حلی برای مسائلی نیستند که زندگی روزمره آنها را مختل کرده است. آن‌ها به دنبال عکس­های کودک و عکس های تعطیلات و به روز رسانی­های پیج خانوادگی هستند. و وقتی برای کسی تبلیغ می­کنید که نمی خواهد ، شانس خرید و نادیده گرفتن تبلیغات برابر است.

با این حال، در موتور جستجو، برای افرادی که نمی خواهند برایشان تبلیغ شود، تبلیغ نمی­کنید. شما در حال تبلیغ برای افرادی هستید که به دنبال محصول و خدمات خاصی هستند و شما مطابق با نیاز آنها با کمک موتور جستجو به آنها پیشنهاد می­دهید.

برخی از متخصصان تبلیغات جستجو را نوعی بازاریابی درون‌گرا در مقایسه با تبلیغات برون‌گرا می‌دانند، زیرا به افرادی که اولین قدم را برای جستجوی آن برداشته است، کمک می‌کند. با استفاده از آگهی، به مشتریان بالقوه اجازه دهید به سراغ شما بیایند، سپس به آنها کمک کنید تا پاسخ‌ها را بیابند، و زمانی که آن‌ها آماده بیرون کشیدن کیف پول خود هستند، شما گزینه مناسبی برای تامین نیاز آنها هستید.

مشاهده نتایج

نتایج تبلیغات Google Ads را ببینید

اگر ندانید چه کار اشتباهی انجام می دهید، هیچ ایده ای نخواهید داشت که چگونه پیشرفت کنید. برخی از داشبوردهای تجزیه و تحلیل تبلیغات تشخیص این موضوع را تقریباً غیرممکن می کنند. خوشبختانه گوگل همه چیز را ساده و قابل درک می­کند. اطلاعات اولیه مانند کلیک‌ها، نمایش‌ها، بودجه کلمات کلیدی و غیره را بیابید و با ادغام آنها در Google Analytics جزئیات بیشتری بدست بیاورید. این امر به شما امکان می‌دهد دقیقا ببینید که بازدیدکنندگان در وب‌سایت شما چگونه رفتار می‌کنند. دقیقاً بعد از اینکه کلیک کرده‌اند کجا رفته‌اند و چه مدت زمانی را در آنجا سپری کرده­اند.  

تبلیغات گوگل بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال را به خود اختصاص داده است. در همکاری با آژانس پند پلاس طرح های متنوع با محتویات جذاب و انتخاب مخاطبان، متناسب با هدف بهبود کسب و کار شما، با تبلیغات گوگل در اختیار شما قرار می گیرد.