رپورتاژ آگهی

Ad Reportage

رپورتاژ آگهی

آگهی تبلیغاتی (رپورتاژ آگهی) یک مقاله، صفحه وب سایت یا برنامه ویدیوئی است که به گونه ای طراحی شده است تا شبیه محتوای روزنامه نگاری به نظر برسد، اما در واقع یک تبلیغ پولی است. یک آگهی تبلیغاتی ممکن است اطلاعات مفیدی را منتقل کند، اما هدف اصلی آن بازاریابی محصولات یک شرکت، ارتقای شهرت آن یا ترویج دیدگاه‌های آن است. شرکت‌های اصلی که آگهی‌های تبلیغاتی منتشر می‌کنند باید به‌عنوان شرکت¬های تبلیغات شناخته شوند.

شاید در برخی از سایت های معروف در حال خواندن مقاله ای بسیار جالب هستید و دوست دارید برای استفاده از خدمات و مواردی که در مقاله ذکر شده است استفاده کنید. مطمئنا هر چقدر هم که این پست ها زیباتر و تحریک کننده تر باشند می توانند نقش مهمی را ایفا کنند و شما روی لینک های آن صفحه کلیک کنید و وارد سایت آن‌ها شوید.

زمانی که یک مقاله خواننده را ترغیب به کلیک کردن می کند، می توانید متوجه شوید که وارد وب سایت دیگری شده اید که بقیه مقاله یا تعرفه های یک سرویس را ببینید و در صورت نیاز آن را برای خود سفارش دهید. وقتی وارد آن وب سایت می شوید، از آن سایت بازدید می کنید که مستقیما بر رتبه آن سایت تأثیر می گذارد. این می تواند ارزش لینک و کلمه کلیدی شما را افزایش دهد، اما نباید فراموش کنید که داشتن لینک در سایتی که قرار است در آن گزارش دهید، بسیار مهم است و نمی توانید بدون آگاهی این کار را انجام دهید، زیرا ممکن است هزینه زیادی داشته باشد.

امروزه شاهد بعد دیگری از رپورتاژ آگهی در اینترنت هستیم. به این صورت که یک مقاله در قالب یک پست معمولی که معمولا یک مطلب معمولی یا خبری است به سایت اضافه می شود. اما اساسا یک متن کاملا تبلیغاتی است که کاملا سازماندهی شده و با هدف تبلیغ یک محصول یا سایتی است که شامل چندین پیوند به وب سایت تبلیغ کننده است. در حال حاضر سایت ها و شرکت هایی هستند که در ازای ارسال رپورتاژ آگهی از شرکت تبلیغاتی نیز پول دریافت می کنند.

 در سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) از رپورتاژ آگهی برای دریافت لینک های خارجی استفاده می شود که در نهایت با ایجاد بک‌لینک و دریافت ترافیک اجرایی، باعث افزایش رتبه سایت ها در گوگل می شود. گزارش‌گیری از رپورتاژها همچنین یکی از بهترین روش های بازاریابی در اینترنت است که به وسیله آن عملکرد خود را بهبود ببخشید.

چرا رپورتاژ‌آگهی برای یک کسب و کار عالی هستند؟

رپورتاژ آگهی یک روش منحصر به فرد برای تبلیغات است که دارای مزایای زیادی نسبت به روش های سنتی است. برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

  • اثربخشی

  • مخاطب هدفمند

• اثربخشی

احتمال مطالعه یک آگهی تبلیغاتی در مقایسه با یک آگهی معمولی بسیار بالاتر است. این یکی از دلایل مهمی است که چرا آنها به طور موثر کارایی دارند. John Caples نویسنده کتاب روش‌های تبلیغاتی آزمایش شده به آزمایشی در سال ۲۰۰۷ اشاره می¬کند که بر تعیین رفتار مصرف‌کنندگان از محتوای برندی که به صورت آنلاین و سنتی تبلیغ می کند، می¬پردازد. این آزمایش شامل بررسی دو متن حاوی اطلاعات یکسان، اما به سبک های مختلف نوشتاری، یکی به عنوان رپورتاژ‌آگهی و دیگری به عنوان یک تبلیغ معمولی، اشاره دارد. در نهایت محتوایی که با روی‌کرد رپورتاژ آگهی تهیه شده بود ۸۱ درصد محصولات بیشتری نسبت به تبلیغات سنتی، به فروش رساند. نتیجه این شد که که رپورتاژ‌آگهی ۵۰۰ برابر بیشتر از تبلیغات کلاسیک مؤثر است.

اثربخشی احساسی رپورتاژ‌آگهی

رپورتاژ‌آگهی اغلب در قالب داستان نوشته می شود و قادر به ایجاد واکنش احساسی در خوانندگان است. رپورتاژ‌آگهی با ساختار مناسب باعث می شود خوانندگان به دلیل سابقه شرکت یا اطلاعات مفیدی که آزادانه دریافت می¬کنند به آنها توجه کنند. این امر به سرعت، پاسخ و تعامل مخاطبان را به‌همراه دارد. واکنشی از این نوع معمولا نوع خاصی از ارتباط را ایجاد می کند و باعث می شود کسب و کار شما بیشتر در ذهن مخاطب تثبیت شود.

• مخاطب هدفمند

هر کسب‌وکاری بر مبنای این‌که چه نوع محتوایی را در کدام پلتفرم آنلاین منتشر کند، نوع خاصی از مخاطبان را مورد هدف قرار می‌دهد. این به سادگی و به این معنی است که مشاغل می توانند انتخاب کنند، مخاطبان هدف ایده‌آل آن‌ها احتمالا زمان بیشتری را در کجا سپری می¬کنند؟ انتشار آگهی تبلیغاتی در آن دسته از نشریات یا پلتفرم‌های آنلاینی که مخاطبان هدف شما احتمالا آن‌ها را می‌خوانند، به کسب و کار شما در به دست آوردن مشتریان برتری می‌دهد. از آن‌جایی که یک رپورتاژ‌آگهی به خوبی نگارش شده باشد اغلب به خوبی با محتوای پلتفرم انتخابی ترکیب می شود، برای مخاطبان هدف شما جذابیت بیشتری دارد و در نتیجه شانس تبدیل خوانندگان به سرنخ های تجاری و فروش را افزایش می دهد. همچنین از طریق ارتباط با رسانه ها، آگاهی و کیفیت برند شما را افزایش می دهد.

برای تهیه یک رپورتاژ آگهی جذاب با اثر بخشی بالا مشاوره متخصصان پند پلاس را از دست ندهید.