سئو سایت

SEO

سئو سایت (SEO)

سئو (SEO) مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال است که بر حضور موثر وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل تمرکز می کند. وقتی متوجه شدید که SEO چگونه کار می¬کند، می توانید از تاکتیک¬های مختلف برای افزایش دیده شدن (یا رتبه بالا) خود در نتایج جستجو استفاده کنید.

چرا موتورهای جستجو به سئو اهمیت می دهند؟

چرا یک موتور جستجو به اینکه شما از موتور جستجوی آنها یا دیگر موتورهای جستجو استفاده کنید اهمیت می­دهد؟ شما که به آنها پول نمی­دهید! درست است، شما به آنها پول نمی دهید، اما اشخاص دیگری برای درج تبلیغات خود در موتور جستجوی آنها هزینه پرداخت می­کنند.

صفحه­ای که پس از وارد کردن یک عبارت جستجو در اختیار شما قرار می­گیرد یا به عبارتی صفحه نتایج موتور جستجو (معروف به SERP) نامیده می­شوند. SERP آنچه را که نتایج ارگانیک و همچنین تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) نامیده می­شود به شما ارائه می­دهد. نتایج ارگانیک آن دسته از صفحاتی هستند که تحت تأثیر SEO قرار دارند، در حالی که تبلیغات PPC آن دسته از نتایجی هستند که برای آنها هزینه پرداخت شده است.

 شما نمی توانید به گوگل یا هر موتور جستجویی برای اشغال موقعیتی در نتایج ارگانیک پول پرداخت کنید. از طرفی، تبلیغات در صفحات معرفی شده توسط موتور جستجو نحوه کسب درآمد این موتورها است.  بنابراین، هرچه نتایج کیفی و کمی بهتری به شما ارائه دهند، احتمال بیشتری وجود دارد که شما و دیگران دوباره از آن موتور جستجو استفاده کنید. هرچه افراد بیشتری از موتور جستجو استفاده کنند، تبلیغات بیشتری را می توانند نشان دهند و درآمد بیشتری کسب کنند. آیا اهمیت سئو را برای موتور جستجو درک کردید؟

چرا به نحوه عملکرد سئو اهمیت دهیم؟

اینترنت به معنای واقعی کلمه جهان را در دستان ما قرار داده است. ما معمولاً به طور تقریبی با هر اطلاعاتی که به دنبال آن هستیم بیش از چند کلیک فاصله نداریم. وقتی مردم به دنبال اطلاعات، خدمات و محصولات هستند، آنلاین می شوند.

سعی کنید لحظه ای را متصور شوید که فکری مانند “من واقعاً باید به نحوه عملکرد بهینه سازی موتور جستجو توجه داشته باشم” از ذهن شما می­گذرد.

شما بعد از این فکر دقیقاً می‌دانستید چه کاری باید انجام دهید: وارد اینترنت شدید و «چگونه سئو کار می‌کند؟» را جستجو کردید.

حرکت بعدی شما چه‌بود؟

با درصد احتمال بسیار بالا روی گزینه­های اول جستجو کلیک کرده­اید و به جواب خود رسیده­اید. اگر سایتی را پیدا نکردید که انتظارات شما را برآورده کند، احتمالاً از آن خارج شده­ و صفحه نتایج پیشنهادی را به پائین اسکرول کرده اید تا آنچه را که به دنبال آن هستید بیابید.

اگر سایت شما به‌درستی بهینه‌سازی نشده باشد، می‌توان فرض کرد که فقط در صفحه اول جستجوهای مربوط به موضوع کار شما قرار می‌گیرید – اگرچه بسته به نام کسب‌وکارتان، ممکن است حتی اینطور هم نباشد. این یعنی افرادی که از حضور شما اطلاعاتی ندارند، اما به دنبال محصولات و خدماتی هستند که شما ارائه می دهید، هرگز شما را پیدا نخواهند کرد و حتی فرصتی نخواهید داشت که به آنها بگویید چرا شما از رقبا بهتر هستید.

مهم ترین دلیل سئو این است که شما بدون SEO سرنخ ها را از دست خواهید داد

خبر خوب برای رقبا؟!

خبر خوب برای رقبای شما این است که شما کار را برای آنها که سئو انجام می دهند بسیار آسان کرده اید. و رقبا شما را به خاطر اینکه در این حوزه با آنها رقابت نکرده اید دوست خواهند داشت. بنابراین، چه کسی اهمیت می دهد که موتورهای جستجو چگونه نتایج را ارائه می دهند؟ قطعا شما باید اهمیت دهید!

استراتژی سئو

استراتژی سئو فرآیند سازماندهی محتوای یک وب سایت بر اساس موضوع برای بهبود احتمال ظاهر شدن در نتایج جستجو است. اساساً، این فرآیندی است که شما برای به حداکثر رساندن فرصت برای به دست آوردن ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو دنبال می کنید.

داشتن یک استراتژی سئو، به شما کمک می کند در هنگام تولید محتوا در مسیر خود بمانید. به جای اینکه فقط محتوایی تولید کنید که فکر می کنید مردم به دنبال آن هستند، استراتژی شما می‌تواند این امر را تضمین کند.

برای بازاریابی محتوا، استراتژی سئو بخش مهمی از پازل است، زیرا محتوای شما در وهله اول چگونه دیده شود مهم است، به خصوص در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP). اگر محتوای شما پراکنده و سازماندهی نشده باشد، ربات های موتورهای جستجو برای فهرست کردن سایت شما، شناسایی حوزه فعالیت و رتبه بندی صفحات سایت شما کار سخت تری خواهند داشت.

توجه!

آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس بهترین استراتژی سئو را در اختیار شما قرار می دهد.