طراحی سایت

Web Design

منظور از طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت هنر چیدمان صفحات وب با ترکیبی از عناصر بصری از جمله فونت، متن، عکس، گرافیک، انیمیشن و ویدئو است. برنامه نویسی و طراحی یک سایت جدید و تغییر چیدمان صفحات سایت موجود و بهینه سازی محتوایی با هدف توسعه کسب و کار مجموعه، اقدامات اصلی در طراحی سایت است. توجه داشته باشید طراحی سایت با بهینه سازی چینش المان های بصری و تمرکز بر زیبایی شناختی موجب بهبود تجربه کاربری می شوند.

در فرایند طراحی سایت بر اساس نیاز فنی موردنظر شما از زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت استفاده می­شود. نرم افزارهای طراحی گرافیکی، Adobe Photoshop، Illustrator و GIMP، از دیگر ابزارهایی است که برای ایجاد طراحی چشم نواز یک سایت مورد استفاده قرار می­گیرند.   

در تیم پند پلاس بعد از نیازسنجی کسب و کارتان، ایده­هایی را دراختیار شما قرار خواهیم داد و انتخاب شما را در الویت فنی و طراحی قرار می­دهیم. سپس سایت مورد نظر شما با ترکیبی از المان­های ضروری کسب و کارتان، توام با سلیقه فردی شما طراحی خواهد شد. تمامی طرح ها قبل از انتشار در یک قالب اولیه و آزمایشی مورد آزمون قرار می­گیرد و در صورت تامین تمامی المان­های فنی و بصری، سایت برای مخاطبان در دسترس قرار خواهد گرفت. درمورد کار کردن با سایت هم نگران نباشید، آموزش­های لازم را قبل از تحویل سایت خواهید دید.

انواع طراحی های سایت

قبل از آشنایی با خدمات طراحی سایت در پند پلاس، لازم می­دانیم شما هم به صورت اجمالی درمورد اصول کلی طراحی سایت آشنا شوید. این آشنایی، زبان واحدی را بین ما و شما ایجاد خواهد کرد که در ادامه مسیر بابت تسهیل فرایند همکاری خواهد شد.

طراحی وب سایت تک صفحه ای

طراحی سایت تک صفحه¬ای، سایت هایی هستند که تمام اطلاعات خود را در یک صفحه وب به مخاطبان منتقل می¬کنند. این صفحه منفرد تا زمانی که توجیه پذیر باشد به کاربران این امکان را می دهد که برای دیدن تمامی اطلاعات صفحه را اسکرول کنند. در این مدل طراحی، یک روایت خطی برای انتقال اطلاعات به بازدیدکنندگان استفاده می¬شود. لازم به ذکر است این مدل طراحی برای کسب و کارهای کوچک و محلی که برای حفظ هویت خارجی خود به کمک گرفتن از فضای دیجیتال نیازمند هستند گزینه مناسبی است. این سایتها برای به اشتراک گذاشتن نمونه‌کارهای هنرمندان خلاق و داستان نویسان ماجراجو نیز استفاده می¬شود و از این طریق خود را به دیگران معرفی می¬کنند.

طراحی وب سایت استاتیک

وب¬سایت ایستا تعامل کمی با کاربر دارد و طراحی آن به طور کلی در همه پلتفرم¬ها سازگار است. این سایت‌ها با استفاده از کدهای اولیه مانند HTML یا CSS ایجاد می شود و دارای تعداد صفحه¬هات مشخصی است که هرکدام به موضوعی اختصاص داده شده است. به دلیل مدل ساده و توانایی محدود آن در تعامل با بازدیدکنندگان، وب‌سایت‌های استاتیک به‌جای فروش کالا و خدمات، عموماً با هدف انتقال اطلاعات مورد استفاده قرار می¬گیرند.

طراحی وب سایت پویا

وب‌سایت‌های پویا، بر خلاف وب‌سایت‌های استاتیک، به کاربران اجازه می‌دهند با مطالب موجود در صفحه وب تعامل داشته باشند. کد نویسی این نوع صفحات وب اغلب به دلیل تطبیق پذیری بیشتر از برنامه نویسی جاوا اسکریپت، PHP یا ASP استفاده می¬شود. وب‌سایت‌های پویا به دلیل مدل و طراحی پیچیده‌تر در مقایسه با وب¬سایت استاتیک هزینه بیشتری دارند. صفحات وب پویا به طور موثر اطلاعات و مزایای یک محصول یا خدمات را در چارچوبی تعاملی به مخاطبان انتقال می¬دهد.

طراحی وب سایت واکنش گرا (responsive)

طراحی وب سایت responsive بسته به اندازه صفحه دستگاه دیجیتال (مانیتورها با اندازه¬های مختلف، لپ تاپ، تبلیت، موبایل) و مرورگر، چیدمان و نمایش اطلاعات را تغییر می دهد. در این مدل، طراحی المان¬های فنی و چیدمان بصری سایت به گونه¬ای طراحی شده است که با هر نمایشگری که وارد سایت شوید، قابلیت بازچینش (rearrange) اطلاعات موجود است و تجربه لذت بخشی را برای مخاطبان ایجاد خواهند کرد. به عبارت دیگر این مدل طراحی، تجربه کاربری مثبتی خواهد داشت. این نوع طراحی برای بسیاری از وب‌سایت‌ها و سازمان‌ها مفید است، زیرا به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات و محصولات را در دستگاه‌های مختلف راحت‌تر مرور کنند.

طراحی وب سایت روان

سایت روان مانند سایت واکنش¬گرا عمل می¬کند، با این تفاوت که چینش صفحه بسته به اندازه صفحه نمایشگر تغییر چینش نمی¬دهد، بلکه همان چینش ثابت به تناسب اندازه صفحه نمایش کوچک یا بزرگ می شود. در این مورد به دلیل ثابت ماندن قالب و حفظ تناسب اندازه اختصاص داده شده به هر المان، کلیت محتویات چینش شده مانند یک عکس و بر اساس رزولوشن صفحه نمایش عمل می¬کند، امکان اینکه هر المان به تنهایی (متن و تصاویر) کوچک و بزرگ شوند را ندارد.

طراحی وب سایت ثابت

طراحی ثابت به طراحان اجازه می دهد تا وب سایتی ایجاد کنند که بدون توجه به اندازه پنجره یا صفحه نمایش محتوای موجود در سایت کیفیت خود را حفظ کند. صفحات سایت از وضوح یکسانی برخوردار است و تفاوتی نمی¬کند که کاربر سایت را با چه دستگاه دیجیتالی مشاهده می¬کند، در تمامی حالت‌ها کیفیت و ساختار ثابت بوده و تغییری در آن ایجاد نخواهد شد. وضوح ثابت می¬تواند به طراحان کمک کند تا یک طرح وب سایت خاص ایجاد کنند که می¬دانند در هر دستگاه مرورگری کیفیت ثابت دلخواه آنها به مخاطبان ارائه خواهد شد.

تمامی مدل های طراحی سایت بر اساس نوع کسب و کار شما در تیم پند پلاس قابلیت اجرایی دارد.