طراحی سایت پرسونال برندینگ

Personal Branding

برند سازی شخصی (پرسونال برندینگ)

مردم اغلب در مورد تمایل خود به بهبود برند شخصی صحبت می­کنند. شما بدون شک می دانید که برند تجاری چیست اما احتمالاً خودتان زیاد به داشتن یک برند فکر نمی­کنید. در گذشته نه چندان دور ایده برندسازی شخصی (پرسونال برندینگ) موضوعی غیرملموس بود. اما در این عصر آنلاین، که همه اتفاقات جهان به اینترنت وابسته است، برندسازی شخصی را می‌توان مهم‌تر از همیشه در نظر گرفت.

آیا تا به حال نام خود را در گوگل جستجو کرده اید؟ بدیهی است که ممکن است متوجه شوید که دیگران نام شما را به اشتراک گذاشته­اند. آیا مواردی که درمورد شما نوشته شده است و اطلاعاتی که دیگران درمورد شما کسب می­کنند با واقعیت شما و ایدئولوژی که دارید یکسان است؟ اگر اطلاعاتی که ارائه می­شود درست نیست و نیاز به اصلاح دارد شما به یک برندسازی شخصی احتیاج دارید.

به طور خلاصه سایت پرسونال برندینگ نحوه معرفی خودتان در بستر آنلاین است. ترکیبی منحصر به فرد از مهارت‌ها، تجربیات و شخصیت شما است که می خواهید دنیا شما را با این موراد بشناسند. سایت پرسونال برندینگ بیان داستان شماست، و چگونگی رفتار، کلام و نگرش شما را منعکس می­کند. شما از برندسازی شخصی خود برای متمایز کردن خود از سایر افراد استفاده می­کنید. اگر این امر به درستی پیاده سازی گردد، می­توانید برندسازی شخصی خود را به گونه ای با کسب و کار خود پیوند دهید و موفقیت­های چشمگیری کسب کنید.

اهمیت برندسازی شخصی

اگر می خواهید تأثیرگذار به نظر برسید، باید یک برند شخصی قوی ایجاد کنید. برند شخصی، به شما کمک می کند تا از بقیه متمایز شوید. شما می توانید از برند شخصی خود برای نشان دادن دانش و مهارت های خود در مورد زمینه های تخصصی، استفاده کنید.

از بسیاری جهات، برند شخصی شما چیزی است که شما را به یاد ماندنی می­کند. چرا که مردم آماده هستند تا به افرادی که احساس می‌کنند «می‌شناسند» اعتماد کنند و در مواردی که نیاز به تخصص آنها دارند به ایشان رجوع کنند. این موضوع به معنای بازنگری اساسی در مورد نحوه بازاریابی کسب و کارها است. در واقع این یکی از دلایل موفقیت اینفلوئنسرها در سال‌های اخیر است.

به طور مثال، نام تجاری شخصی ایلان ماسک احتمالا بهتر از برند شرکتی تسلا شناخته شده است.

منطقی است که هر مالک یا مدیر کسب و کار قبل از اینکه بخواهد پیام شرکت را ارائه دهد، ابتدا باید به صورت فردی با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کند. حتی اگر قصد ندارید در آینده کسب و کاری را در سطح گشترده ارائه دهید، یازهم برای بهتر و درست دیده شدن توانایی­های خود نیازمند سایت پرسونال برندینگ هستید.

انواع مخاطبان طراحی سایت پرسونال برندینگ

سلبریتی‌ها

امروزه موقعیتی که سلبریتی‌ها کسب می‌کنند تا حد زیادی به حضور آنها در رسانه‌ها وابسته است

مشاوران، مربیان

مشاوران و مربیان از برندهای شخصی خود برای ارائه خدمات حرفه ای به افراد یا گروه ها استفاده می‌کنند.

افراد خبره صنعتی و اقتصادی

این افراد با انتشار محتوای آموزشی می‌توانند به تعداد بیشتری از افراد در این زمینه آموزش دهند.

دانشمندان، محققان و اساتید برجسته دانشگاهی

برای توسعه پروژه¬های تحقیقاتی و ارتباط با صنعت و دیگر محققان وب سایت شخصی دارند

نویسندگان و هنرمندان

نویسندگان، هنرمندان و نوازندگان در تمام سطوح اغلب یک سایت برند شخصی دارند.

شما هم یک اینفلوئنسر باشید

شما هم می‌توانید با تیم پندپلاس تبدیل یه یک فرد تاثیرگذار شوید و از دنیای دیجیتال کسب درآمد کنید.