پشتیبانی و بروزسانی سایت

Supporting

پشتیبانی سایت

پشتیبانی و رفع مشکلات وب سایت فرآیندی است با هدف بررسی درستی عملکرد سایت. مواردی از قبیل به روز رسانی امنیتی، تولید محتوای جدید، افزایش و رشد ترافیک و اطمینان از رضایت بازدیدکنندگان وب سایت در این فرایند مورد بررسی قرار می-گیرد. پشتیبانی وب سایت یک عنصر ضروری برای جذب و حفظ مشتریان است، بنابراین رتبه بندی سئو و گوگل شما نیز در پشتیبانی سایت میتواند مورد بررسی قرار گیرد.

چرا تمامی وب سایت ها نیازمند پشتیبانی اند؟

چه کسب و کار شما کوچک باشد و چه بزرگ، به نگهداری وب سایت نیاز دارید. شما برای ایجاد یک سایت سرمایه گذاری کرده اید و زمان گرانبهایی را برای تولید محتوا و به تصویر کشیدن کسب و کار خود در بهترین حالت اختصاص داده اید. اما سایت مقوله­ای نیست که با یکبار فعالیت به اتمام برسد و سپس منتظر بمانید تا خود به خود باعث بهبود کسب و کار شما گردد. دنیای دیجیتال اینگونه نیست. حداقل در حال حاضر این چنین نیست و سایت نیازمند تیم پشتیبانی مناسب است.

تجربه مشتری

برای لحظه ای تصور کنیم که شما یک مشتری هستید و وارد یک وب سایت می¬شوید و زمان بارگذاری کندی را تجربه می‌کنید، هر پنج ثانیه پیام‌ دریافت می¬کنید و برای پیدا کردن اطلاعات موردنظر با لینک¬های غیرفعال روبرو می¬شوید. در چینین شرایطی شما احساس نارضایتی و ناامیدی خواهید کرد و از سایت مورد نظر خارج می¬شوید. اکنون تصور کنید وارد یک وب سایت حرفه¬ای شده¬اید. یک طراحی وب سایت چشم نواز می بینید، و در عین حال جواب سوالات خود را در وبلاگ پیدا می کنید و به راحتی در وب سایت حرکت می¬کنید. چنین تجربه ای منجر به احساس شادی و رضایت خواهید شد و شما بازهم اگر در آن زمینه سوالی داشته باشید یا قصد داشته باشید درمورد آن موضوع به کسی توصیه¬ای کنید، تجربه خوشایند کاربری، دلیلی برای یاداوری مجدد آن وب‌سایت است.

سئو

مشتریان تنها بازدیدکنندگان وب سایت شما نیستند. ربات‌های خزنده موتور جستجو دیگر مهمانان وب سایت شما هستند. این خزنده‌ها می‌توانند کسب‌وکار شما را ارتقا دهند یا به پایین بکشند، نحوه عملکرد این خزنده¬ها به استراتژی سئو شما مربوط است. سئو جزو پرطرفدارترین خدمات پشتیبانی سایت است که بایستی تمامی کسب و کارها به آن توجه داشته باشند. درصورتیکه محتوای تهیه شده سایت شما به روز نباشد، موتور جستجو سایت شما را در لیست اولین نتایج جستجو قرار نخواهد داد و مشتریان شما هیچگاه از خدمات شما مطلع نخواهند شد.

شهرت کسب و کار

مشتریان به دنبال کسب و کارهایی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کنند و بر اساس شناختی که از کسب و کار پیدا می¬کنند برای رفع نیاز خود همیشه به سراغ آن‌ها بروند. با این حال، یک وب‌سایت ضعیف با لینک‌های غیرفعال و دارای اطلاعات غیرضروری و بی¬ربط و محتوای قدیمی باعث دفع مشتریان خواهد شد. آنها این تصور را خواهند داشت که تجارت شما قدیمی است و اعتماد آنها را از دست خواهید داد. بنابراین، اگر می‌خواهید کسب‌وکار خود را به شکلی مثبت معرفی کنید و خود را به عنوان یک شرکت پشتیبان و نوآور معرفی کنید، پشتیبانی منظم و هدفمند سایت امری ضروری است. ما به شما کمک می¬کنیم لینک¬های خراب خود را اصلاح کنید، محتوای جدید تولید کنید و صفحات قدیمی خود را در مسیر درستی هدایت کنید. تنها با انجام این کار، در ایجاد کسب اعتماد مشتریان موفق خواهید بود.

صرفه جویی در هزینه

نادیده گرفتن مشکلات فنی و محتوایی وب سایت برای مدت طولانی، موجب از دست رفتن مشتریان شما و تاثیر منفی بر کسب و کار شما خواهد شد. اگر به دلیل مشکلات ذکر شده دچار ریزش مشتری و از دست دادن سهم بازار شوید بایستی زمان و هزینه قابل توجهی برای احیا کسب و کار خود انجام دهید. در خوشبینانه¬ترین حالت در صورتی که در مدت زمانی که فعالیت مناسبی نداشته¬اید رقبای شما فعالیتی انجام نداده باشند به جایگاه قبلی خود دست پیدا خواهید کرد.

بنابراین سرمایه گذاری در پشتیبانی وب سایت و حفظ دقت و سلامت آن انتخابی منطقی و هوشمندانه ای است که شما را به هدف کسب و کارتان نزدیک تر خواهد کرد.

ملاحظات

رفع مشکلات در پشتیبانی سایت

در تمامی مشکلات گزارش شده وب سایت توسط کاربران، متخصصان تیم پند پلاس با ذکر دلیل فنی مشکل، برنامه رفع مشکلات و موانع را در اختیار شما قرار خواهند داد. مشکلات پیش آمده در سایت که ضرورت پشتیبانی سایت را توجیح می­کنند از قبیل مواردی است که در زیر به آن اشاره شده است.

خطاهای محتوا یا داده (علمی و فنی)

عدم هماهنگی در فرم ارائه محتوا

آدرس های اینترنتی غلط و بی­ربط

مشکلات دسترسی کاربران به قسمت­های مختلف سایت

بازخورد منفی مشتریان درمورد نحوه ثبت سفارش در سایت