طراحی و گرافیک

Graphic Design

طراحی گرافیک، هنری است که در آن افراد حرفه ای محتوای بصری را برای برقراری ارتباط، در قالب پیام ایجاد می کنند. با استفاده از تکنیک‌ های سلسله مراتب بصری و صفحه ‌آرایی، طراحان از تایپوگرافی و تصاویر برای رفع نیازهای خاص کاربران و تمرکز بر منطق نمایش عناصر، در طرح‌های تعاملی برای بهینه‌سازی تجربه کاربر استفاده می‌کنند.

طراحی و گرافیک در خدمت هویت برند و لوگو

طراحان گرافیک متخصص در هویت برند و لوگوها، هویت های بصری تازه و قدرتمندی را برای برندها، سازمان ها، محصولات و خدمات جدید پیشنهاد و طراحی می کنند. فونت‌ها و رنگ‌ها، در هویت لوگوها و برند ها نقشی اساسی دارند و به انتخاب و چیدمان منحصر به ‌فردی از رنگ‌ها، شکل‌ها و طرح‌ها نیاز دارند که برای نشان دادن برند تقریباً در همه جا استفاده شوند. از وب ‌سایت‌ها گرفته تا ساختمان‌های شرکت و تبلیغات آنلاین و آفلاین. در طراحی یا به‌روزرسانی هویت برند، تمامی ابزارهای معرفی شرکت از قبیل کارت‌های ویزیت، سربرگ، تبلیغات و بسیاری دیگر از انواع مختلف خروجی‌های دیگر با طراحی گرافیکی هویت برند جدید سازگار می شوند.

طراحی و گرافیک سایت و موبایل

طراحی سایت برای استفاده در دستگاه های مختلف دیجیتال (کامپیوتر و موبایل) از دیگر موضوعات مورد توجه هنر طراحی و گرافیک است. در این حوزه طراحان تا زمانی که به حالت بهینه دست پیدا کنند طراحی را ادامه می دهند. در این حوزه، طراحان صفحات طرح ‌بندی و گرافیک برنامه‌ها و ‌سایت‌ها را طراحی می‌کنند و از نزدیک با توسعه‌دهندگان وب همکاری دارند تا از امکان‌سنجی و عملکرد مناسب طرح‌هایشان اطمینان حاصل کنند. آن‌ها همچنین به برنامه ریزی جهت‌دهی بازدید کنندگان سایت، ساختار و تجربه کاربری یک سایت یا برنامه کمک می کنند و تداوم، نظم و سادگی را در همه صفحات ایجاد می کنند. دانستن اصول کدنویسی به این حرفه کمک شایانی خواهد کرد. نقش های تخصصی تر در طراحی وب و موبایل شامل طراحی تجربه کاربر، طراحی رابط کاربری و معماری اطلاعات است.

طراحی و گرافیک برای بهبود تجربه کاربری

طراحی گرافیک یک هنر باستانی است که قدمت آن از هیروگلیف های مصری به نقاشی‌های غار حداقل به ۱۷۰۰۰ سال پیش می رسد. این اصطلاحی است که در صنعت چاپ در دهه ۱۹۲۰ به این موضوع اطلاق شد. مجموعه ای از فعالیت ها از جمله طراحی لوگو، هویت بصری، کاتالوگ و بروشور، بنر و بیلبورد را پوشش می دهد. لذا طراحی گرافیک به جذابیت‌های زیبایی شناختی و بازاریابی مرتبط است. طراحان گرافیک با استفاده از تصاویر، رنگ و تایپوگرافی بینندگان را جذب می کنند. با این حال، طراحان گرافیکی که در طراحی تجربه کاربری (UX) کار می‌کنند، باید انتخاب‌های سبکی را در رابطه با موارد مختلف مثل مکان‌های تصویر و فونت با رویکردی انسان‌محور توجیه کنند.

این بدان معناست که شما باید بر روی کاربران خاص خود تمرکز کنید و به دنبال همدلی بیشتر با آن‌ها باشید، در حالی که طراحی های زیبایی ایجاد می کنید که قابلیت استفاده را به حداکثر می رساند، بایستی طیف وسیعی از مخاطبان را هم درنظر بگیرید. زیبایی شناسی باید در خدمت هدفی باشد و در این مقوله، هدف افزایش رضایت مشتریان است.

طراحی و گرافیک در بسته بندی محصولات

طراحانی که در طراحی بسته بندی کار می کنند باید اشتیاق زیادی به طراحی اشکال سه بعدی از جمله داخل و خارج بسته بندی داشته باشند. کار آن‌ها ایجاد طرح هایی است که از محصول در حمل و نقل محافظت می کند، چشم مصرف کننده را در یک فروشگاه به خود جلب می کند و پس از مشاهده از نزدیک، خریداران را آگاه و متقاعد می سازد. در این فرایند نه تنها طرح اولیه تهیه و دیجیتال می گردد، بلکه طراحی مورد نظر بر روی ماکت های فیزیکی آزمایش می شوند تا از تمامی زوایا بررسی شوند. استفاده از مواد بسته بندی و اثرات زیست محیطی آن‌ها از دیگر جنبه های مهم طراحی بسته بندی محصولات است.

طراحی و گرافیک و چینش المان‌ها و طراحی چاپ

طراحان درگیر در طراحی صفحه‌آرایی و چاپ تلاش می‌کنند تا تعادل کامل بین متن و گرافیک را بیابند، و طرح‌هایی را خلق می‌کنند که هم از نظر زیبایی‌شناختی دلپذیر و هم به‌راحتی برای مجلات، کتاب‌ها، روزنامه‌ها، بروشورها، پوسترها و موارد دیگر قابل خواندن باشند. برای طراحان گرافیک صفحه‌آرایی و چاپ، قرار دادن تصاویر و انتخاب فونت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، به‌ویژه هنگام کار با حجم زیاد متن. آشنایی با فرآیندهای چاپ و تولید نیز برای موفقیت در این بخش ضروری است.

تیم طراحی گرافیک پند‌پلاس تمامی خدمات ذکر شده را ارائه می دهد.