طراحی بنرتبلیغاتی

Banner Design

طراحی بنر تبلیغاتی

طراحی بنر تبلیغاتی به استفاده از یک نمایشگر گرافیکی مستطیلی اشاره دارد که در بالا، پایین یا دو طرف یک وب سایت یا دیگر پلتفرم‌ های آنلاین کشیده می شود. نوع افقی تبلیغات بنری، تابلوی رهبری نامیده می شود، در حالی که بنرهای عمودی، آسمان خراش نامیده می شوند و در نوارهای کناری صفحه وب قرار می گیرند. بنرهای تبلیغاتی بیشتر مبتنی بر تصویر هستند تا مبتنی بر متن و یک شکل محبوب از تبلیغات آنلاین هستند. هدف از تبلیغات بنری، تبلیغ یک برند و/یا جذب بازدیدکنندگان از وب سایت میزبان برای رفتن به وب سایت تبلیغ کننده است.

تبلیغات بنری اولین شکل از تبلیغات ویژه اینترنتی بود که در سال ۱۹۹۴ استفاده شد.

نحوه کارکرد بنر تبلیغاتی

تبلیغات اینترنتی از یک عملیات نامشخص به یک ابزار اصلی برای بازاریابی اکثر شرکت ها تبدیل شده است. در ایالات متحده، رشد تبلیغات دیجیتال بر اساس درآمد سالانه دو رقمی است و درآمد سال ۲۰۱۹ از ۱۲۴.۶ میلیارد دلار فراتر رفته است.

تبلیغات بنری که به آن تبلیغات نمایشی نیز می گویند، از تصاویر یا رسانه های ثابت یا متحرک تشکیل شده است و معمولاً در در وب سایت های پربازدید قرار می گیرند. تبلیغات بنری جذاب است زیرا می تواند به ایجاد آگاهی از نام تجاری، ایجاد سرنخ و هدف قرار دادن مجدد مخاطبان کمک کند.

تبلیغات بنری عمدتا مانند تبلیغات سنتی عمل می کنند. با این حال، روشی که توسط آن تبلیغ‌کننده به میزبان پرداخت می‌کند، می‌تواند تا حد زیادی با فروش فضای تبلیغاتی سنتی متفاوت باشد. به هاست برای تبلیغات بنری از طریق یکی از سه روش پرداخت می شود: هزینه به ازای نمایش، هزینه به ازای هر کلیک، یا هزینه به ازای هر اقدام.

چگونه بنر تبلیغاتی عالی طراحی کنیم؟

این‌که چگونه می توانید تبلیغات بنری مختص وب طراحی کنید که کلیک ها را به همراه داشته باشد امری ضروری است. در ادامه لیستی از نکات و دستورالعمل های کلی برای طراحی تبلیغات بنری آورده شده است.

استفاده از موثرترین و استانداردترین اندازه بنرها

بر اساس نظر سنجی های صورت گرفته، موفق ترین اندازه بنرهای استاندارد عبارتند از:

  • ۷۲۸×۹۰ پیکسل – تابلوی امتیازات

  • ۳۰۰×۶۰۰ پیکسل – نیم صفحه

  • ۳۰۰×۲۵۰ پیکسل – مستطیل متوسط

  • ۳۳۶×۲۸۰ پیکسل – مستطیل بزرگ

 

محل جانمایی تبلیغات بنری

فضایی را در یک وب سایت خریداری کنید که در آن طرح شما در بالای صفحه و نزدیک به محتوای اصلی یک صفحه، نمایش داده شود.

سلسله مراتب را حفظ کنید

طراحی بنر تبلیغاتی بر تعادل مناسب در هر تبلیغ متکی است، بنابراین مراقب سلسله مراتب خود باشید. تبلیغات بنری موثر برای افزایش آگاهی از برند و هدایت ترافیک به وب سایت شما طراحی شده اند. آنها سه جزء اساسی دارند:

لوگوی شرکت

برای ایجاد آگاهی از برند باید لوگوی شرکت شما در ابتدای بنر تبلیغاتی گنجانده شود. مطمئن شوید که از نظر بصری لوگو بر دیگر موارد غالب است، اما نه به اندازه ارزش پیشنهادی یا دعوت به عمل.

پیشنهاد ارزشمند

ارزش پیشنهادی خدمات/محصولی که ارائه می‌دهید را نشان می‌دهد و با پیشنهادات و قیمت‌های جذاب توجه را به خود جلب کنید. به مواردی مانند: کیفیت بالا، ۵۰٪ تخفیف، پیشنهاداتی با بازه زمانی محدود فکر کنید. این موارد بایستی بیشترین فضا را در تبلیغ شما اشغال کند و اولین چیزی باشد که چشم بینندگان می بیند.

فراخوان اقدام

فراخوان برای اقدام (یا CTA) متن یا دکمه ای است که کاربران را به کلیک دعوت می کند. عباراتی مانند «بیشتر بیاموزید» یا «شروع کنید» یا «اکنون تماشا کنید» نمونه‌های خوبی هستند. این موارد بایستی نقطه کانونی واضح تبلیغ باشد.

ساده سازی بنر تبلیغاتی

محتوا و تصاویر را ساده نگه دارید. بینندگان احتمالا فقط برای یک ثانیه به تبلیغات بنر وب شما نگاه می کنند.

از محل کلیک مناسب استفاده کنید

بسته به نوع بنر، محل کلیک بازدیدکنندگان بر نرخ کلیک (CTR) تبلیغ شما تاثیر گذار هستند. اگر می خواهید از آنها استفاده کنید، آنها را در سمت راست پایین و در رنگ های متضاد (با سلیقه) قرار دهید. همیشه آنها را در سراسر مجموعه تبلیغات ثابت نگه دارید.

علاوه بر موارد ذکر شده، پارامترهای دیگری در طراحی بنر تبلیغاتی دخیل هستند. تیم طراحی دیجیتال پند‌پلاس با تجریه سال‌ها فعالیت در حوزه دیجیتال، دغدغه طراحی بنر تبلیغاتی را از دوش شما بر می دارد.