طراحی بیلبورد

Billboard Design

طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد فرآیند استفاده از یک آگهی چاپی در مقیاس بزرگ برای بازاریابی یک شرکت، نام تجاری، محصول، خدمات یا کمپین است. بیلبوردها معمولاً در مناطق پر‌تردد مانند کنار بزرگراه‌ها و در شهرها قرار می گیرند، بنابراین بیشترین تعداد رانندگان و عابران پیاده، آن ها را می بینند. تبلیغات بیلبورد برای ایجاد آگاهی از برند و پخش کسب و کار (محصول یا کمپین) شما تا حد امکان برای افراد بسیار مؤثر است. از آن‌جایی که بیلبوردها در چنین مناطق شلوغی هستند، در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی، بیشترین تعداد بازدید و برداشت را دارند.

تبلیغات بیلبورد: بازاریابی که هرگز نمی دانستید به آن نیاز دارید

تبلیغات بیلبورد ممکن است تحت پوشش روش بازاریابی درونگرا قرار نگیرد، اما همچنان می تواند راهی بسیار موثر برای تبلیغ محصولات شما و تقویت برند شما باشد. همچنین می‌تواند برای تقویت سایر تلاش‌های بازاریابی درون‌گرا که روی آن سرمایه‌گذاری کرده‌اید، مانند وبلاگ نویسی، پیشنهادات سرنخ آنلاین یا سئو تاثیر گذار باشد.

پنج قانون طراحی و تبلیغات موثر بیلبورد

بیلبوردهای کنار جاده بیش از یک قرن است که وجود دارند. و در ایالات متحده آمریکا، تبلیغات بیلبورد هنوز یک راه مهم و کارآمد برای دسترسی به میلیون‌ها راننده است. اما اگر قصد دارید پولی را که به سختی به دست آورده اید در یک آگهی تبلیغاتی هنگفت سرمایه گذاری کنید، بایستی مطمئن شوید که موفقیت آمیز خواهد بود. چگونه مطمئن می‌شوید که بیلبورد شما هم چشم‌نواز و هم موثر است؟ در ادامه به پنج مورد از موارد مهم در طراحی بیلبورد اشاره شده است.

داستان خود را مستقیم بیان کنید

اگر بیلبورد شما در کنار بزرگراهی است که مردم در آن (به معنای واقعی کلمه) سرعت خواهند داشت، پس طراحی بدون داستان به سادگی خاطره‌انگیز نخواهد بود. برای یافتن داستان خود، به چیزی فکر کنید که می خواهید مردم از تبلیغ شما به خاطر بسپارند. آیا می خواهید آن‌ها آدرس وب شما را به خاطر بسپارند برای‌اینکه بتوانند نام تجاری شما را دفعه بعد در سوپرمارکت تشخیص دهند؟ یا می خواهید مردم در خروجی بعدی کمی مرغ سوخاری بخرند؟ از پیام کلیدی خود برای بیان داستان استفاده کنید.

پیام را کوتاه بیان کنید

راننده معمولی فقط حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه برای مشاهده طرح بیلبورد شما، خواندن هر متن و درک پیام فرصت دارد. در این ۵ تا ۱۰ ثانیه، راننده می‌تواند بسته به شدت ترافیک، از روی بیلبورد، به جاده و دوباره به بیلبورد نگاه کند. او حتی زمان کمتری برای مشاهده آگهی شما دارد! بنابراین یکی از مهم‌ترین قوانینی که باید رعایت کنید کوتاه نگه داشتن پیام شما خواهد بود. خیلی کوتاه! برای حداکثر ۷ کلمه یا کمتر!

با صدای بلند پیام طراحی کنید

در طراحی بیلبورد چیدمان بزرگ‌تر از اندازه واقعی جلوه کند! اطمینان حاصل کنید که هر متنی در طرح شما با فونت مناسب و پررنگ چاپ شده است تا بهترین خوانایی را تضمین کند. همچنین، هر چه فونت بزرگتر باشد، راننده زمان بیشتری برای خواندن و درک پیام شما از راه دور دارد. پس بزرگ بنویس!

از رنگ های مختلف استفاده کنید

از رنگ‌های روشن یا یک تصویر پررنگ در طراحی خود استفاده کنید تا چشم ها را بدون زحمت به بیلبورد خود جلب کنید. رنگ‌های متضاد در طراحی نیز تأثیر بزرگ‌تری ایجاد می‌کنند که به بهبود حفظ پیام شما کمک می‌کند. اما برای این‌که تصویر شما تاثیرگذار باشد، باید پس زمینه خود را ساده نگه دارید تا مطمئن شوید که پیش زمینه برای جلب توجه حواس مخاطب را پرت نمی¬کند.. ترکیب چند تصویر تأثیر بصری بسیار بیشتری نسبت به تعداد کمی از تصاویری که هر کدام فقط یک چهارم زمینه را اشغال می‌کنند، ایجاد می‌کند.

قبل از نصب بنر نقاط مهم را بررسی کنید

محتوای پیامی که تهیه کرده اید بایستی متناسب با محل نصب بیلبورد باشد. بایستی از قبل محل رفت و آمد گروه مخاطبان خود را در سطح شهر تجزیه و تحلیل کنید. امکان دارد با توجه به نوع محل، محتویات بیلبورد متفاوت باشد.

طراحی بیلبورد هم مانند دیگر روش‌های تبلیغاتی که طراحی نقش بسزایی در آن‌ها ایفا می کند، نیازمند طراحی خلاقانه با درنظر گرفتن تامین هدف بیلبورد است. معیارهای طراحی بیلبورد در تیم پند‌پلاس مورد توجه همه کارشناسان است.