طراحی ست اداری

Office Set Design

طراحی ست اداری

طراحی ست اداری دفتر شما می تواند فرهنگ و ماموریت شرکت شما را منعکس کند. شما باید چیدمان ها و طرح های دفتر خود را طوری تنظیم کنید که، آن‌طوری که می خواهید خود را نمایش دهید باشد. به عنوان مثال، طرح‌بندی‌های اداری باز با ارتفاع پانل کم، محیطی را ایجاد می‌کند که بر باز بودن، همکاری و ارتباطات تمرکز دارد. دفاتر با ارتفاع پانل بالاتر، حریم خصوصی زیادی را برای کارگران فراهم می کند. بسیاری از چیدمان های اداری بسته به نوع کار، ترکیبی از هر دو نوع فضا را دارند. دفاتر دیگر ارتفاع وسط پانل را انتخاب می کنند تا حسی باز ایجاد کنند و در عین حال حس همکاری را برای کارمندان فراهم کنند. در کنار فضا سازی موضوع استفاده از ترکیب رنگ ها و حفظ هارمونی آن‌ها با استفاده از امکانات اداری امری ضروری است. فضا و ترکیب رنگ و انتخاب نوع متریال همگی در تعیین ست اداری اثر‌گذار هستند.

اهمیت طراحی ست اداری

بهره‌وری و راحتی کارمندان به شدت تحت تأثیر طراحی ست اداری، چیدمان و استفاده از فضا قرار دارد. چه شرکت شما در حال طراحی مجدد محل کار شما باشد یا در حال تغییر مکان، برنامه ریزی صحیح و توجه به جزئیات می تواند به شما کمک کند تا یک محل‌کار کارآمدتر و موفق‌تر با کارمندان شاد داشته باشید.  

طراحی داخلی، دکوراسیون

از نقطه نظر طراحی داخلی، هنگام برنامه ریزی ظاهر و احساس کلی دفتر خود، حتماً عناصر زیر را در نظر بگیرید.

رنگ ها 

مطالعات نشان می دهد که رنگ های خنثی و ملایم ممکن است در واقع به بهره وری آسیب برسانند. فضاهای اداری رنگارنگ باعث تحریک تفکر و خلاقیت می شود. رنگ هایی مانند آبی و سبز تمایل به خلاقیت و ایده پردازی را افزایش می دهند و رنگ قرمز به حفظ توجه و تمرکز کمک می کند.

شکل ها

اغلب نادیده گرفته می شوند، شکل اقلام روزمره تاثیری بر بهره وری کارکنان دارد. مبلمان گرد یا منحنی به کارمندان کمک می کند خلاقانه تر فکر کنند.

دکوراسیون

تزئیناتی را در محل کار بگنجانید که شخصیت و آشنایی را نشان می دهد، اما اطمینان حاصل کنید که فضای کار دور از درهم و برهمی است و حواس پرتی را به حداقل برسانید.

دما

اغلب موضوع بحث دفتر است، افراد دماهای مختلف را ترجیح می دهند. مطالعات نشان می دهد که ترموستات خود را روی ۲۰-۲۴ درجه سانتیگراد تنظیم کنید تا راحت‌ترین حالت را برای اکثر کارمندان داشته باشید.

محیط کار

طراحی دفتر، چیدمان و برنامه ریزی فضا

هنگام برنامه ریزی یک چیدمان برای فضای اداری جدید خود، نحوه استفاده از فضا مهمترین نکته است. برنامه ریزی هوشمندانه در زمان صرفه جویی می کند، اما مستلزم آن است که از قبل فکر کنید و در مورد عملکردها و افراد منحصر به فرد در دفتر خود سؤال بپرسید. پاسخ شما به این سوالات به شما کمک می کند کارآمدترین فضای کاری را برای کارمندان خود طراحی کنید. مثال‌ها عبارتند از:

کدام افراد بیشتر با هم کار خواهند کرد؟ افرادی را که کارهای مرتبط انجام می دهند در یک منطقه بنشینید تا بتوانند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

آیا آن‌ها مرتباً به اتاق پست یا بخش دیگری سفر می کنند؟ دسترسی کارگران به مقصدهای متداول خود را راحت کنید.

آیا آن‌ها زمان زیادی را با تلفن می گذرانند و به فضایی آرام نیاز دارند؟ کارگران را در مجاورت ابزارهایی قرار دهید که برای بهره وری کامل نیاز دارند و به آن ها منطقه‌ای بدهید که بتوانند تمرکز کنند.

وقتی به چیدمان دفتر خود فکر می کنید، مهم است که بین فضای اداری باز و فضاهای خصوصی تعادل پیدا کنید. در سال‌های اخیر، بسیاری از دفاتر جدیدتر از مفهوم دفتر باز استفاده کردند که امکان تعامل با کارکنان و اشتراک‌گذاری ایده‌ها را فراهم می‌کرد، اما برای هر فضای کاری ایده‌آل نیست. نیازها و شخصیت های کارکنان خود را به دقت در نظر بگیرید و هدف ایجاد تعادل بین فضاهای عمومی و خصوصی را داشته باشید که در آن کارمندان می توانند تمرکز یا شارژ مجدد کنند. قهوه‌خانه‌هایی با چند میز، کافه‌ها یا سالن‌های استراحت به خوبی کار می‌کنند و محیط‌های کاری آرام می‌توانند به برخی از کارمندان منطقه مورد نیاز برای تمرکز ارائه دهند.

در تیم پند‌پلاس، متخصصان تمامی ضرورت های طراحی فضا و ست اداری را با در نظر گرفتن همراستا بودن با هویت برند شما به بهبود محل کار شما کمک می کنند.