طراحی هویت بصری

Branding Design

هویت بصری

هویت بصری تمام اطلاعات تصویری و گرافیکی است که نشان می دهد یک برند چه هویتی دارد و آن را از بقیه متمایز می کند. به عبارت دیگر، همه دارایی های شرکت را که مشتریان می توانند از نظر فیزیکی ببینند، از لوگو گرفته تا طراحی داخلی یک فروشگاه را هویت بصری توصیف می کنند. اغلب، هویت بصری در توسعه یک برند دارای دستورالعمل­های ثابتی است که در مورد نحوه نمایش برند در همه زمان ها و در هر موقعیتی پروتکل ویژه­ای معرفی می­کند.

هدف هویت بصری

برای ایجاد یک اثر احساسی در بینندگان طراحی شده است

برای اطلاع بینندگان در مورد ماهیت برند و خدمات/محصولات تهیه شده است

هویت بصری در انسجام جنبه­های مختلف یک کسب و کار، کاربرد دارد 

عناصر هویت بصری

هویت بصری اساساً زبان دیداری یک برند است. به این ترتیب، عناصر منفرد آن، مانند کلمات، بلوک‌های سازنده‌ای هستند که به پیام‌رسان اجازه می‌دهند معنا ایجاد کند. در پند پلاس، ما به عناصری که برای تشکیل یک هویت بصری منسجم لازم هستند به صورت مجزا نگاه خواهیم کرد. 

عناصر هویت بصری

گرافیک

گرافیک در زمینه هویت بصری تصویری است که ترسیم یا طراحی می شود. آنها می توانند به سادگی یک فریم یا یک المان از یک لوگو باشند یا می‌توانند مانند لوگو، نمادها، یا حتی تصاویر طراحی شده در مقیاس بزرگ یا انیمیشن‌ها باشند.

تایپوگرافی

تایپوگرافی شکل یا استایل متنی است که در برندسازی خود استفاده می کنید. انواع مختلفی از فونت ها وجود دارند و هر یک می تواند تأثیر متفاوتی بر بیننده داشته باشد. برای اهداف هویت بصری، باید فونت متناسب به برند خود را شناسایی کنید.

کالیته رنگ

مجموعه‌ای از رنگ ها و سایه‌ها برای شناسایی یک برند تاثیر بسزایی بر دید مخاطبان دارد. کالیته رنگ به این معناست که برندها صرفا از یک رنگ استفاده نمی کنند و از ترکیب چندین رنگ برای بالا بردن جذابیت هویت بصری استفاده می­کنند. هنگامی که رنگ ها به درستی استفاده شوند، می توانند برخی از قوی ترین واکنش های احساسی را در بیننده ایجاد کنند.

تصویرسازی

تصویرسازی محتوای، عکس و ویدیویی است که در شناسایی هویت یک برند توسط عکاسان و تولید کنندگان فیلم با نگرش معرفی یکپارچه برند مورد توجه قرار می­گیرد. وقتی صحبت از هویت بصری به میان می‌آید، طراحان باید تنها تصاویری را انتخاب کنند که نمایانگر شخصیت برند و مهم‌تر از همه مشتریان آن باشد.

یکپارچگی بصری در دارایی‌های فیزیکی

دارایی های فیزیکی، اشیای مادی هستند که به هویت بصری برند کمک می کنند. هر فعالیتی از قبیل طراحی، رنگ، حروف نویسی و دیگر اقدامات برای ثبت هویت خود بر محصولات و ابزارهای تبلیغاتی در نوع خود ایجاد هویت بصری فیزیکی است.

لحن صدا

لحن صدا نحوه انتقال پیام برند در رسانه های نوشتاری است. این که چگونه برند شما با جهان پیرامون درگیر می شود و درمورد خود با کاربران صحبت می کند دارای چه پارامترهایی باشد بسیار حائز اهمیت است. با اقتباس از ویژگی های شخصیتی که برای برندمان تعریف کرده­ایم، لحن صدا بایستی ساده، معتبر، قابل دسترس، جسورانه و معنادار باشد.  این موارد، پیام ما را در طراحی و تدوین تمامی المان­های بازاریابی و فروش آنلاین راهنمایی می کنند.

ملاحظات

اهمیت لحن صدای برند

فضای دیجیتال بسیار شلوغ است. این فضا مملو از صحبت های گوناگون برندها و افراد مختلف است. شما فقط بر اساس محتوای بصری، لوگو یا ویژگی های محصول خود می توانید تا حد زیادی متمایز شوید. محتوای نوشتاری و بصری شما به همان توجه و ثباتی نیاز دارد که سایر عناصر حضور برند در فضای دیجیتال  نیاز دارد.

 

صدای برند به شما کمک می کند تا از دیگران متمایز شوید. در Sprout Social Index، بازدیدکنندگان و مشتریان آنلاین دلایلی مطرح کردند که چرا برخی از برندها بیش از دیگران برجسته هستند. ۴۰ درصد به محتوای به یاد ماندنی اشاره کرده­اند، ۳۳ درصد شخصیت متمایز برند را و ۲۷ درصد داستان قانع کننده برند را بیان کردند. در هر سه مورد، صدای برند نقش مهمی ایفا می کند. بدون صدای برند متمایز، نمی توانید شخصیت متمایز داشته باشید.

تیم پندپلاس با بهره‌مندی از متخصصین حرفه ای در زمینه طراحی گرافیکی و هویت بصری آماده است تا به کمک کسب‌و‌کار شما بشتابد. برای دریافت مشاوره در زمینه طراحی هویت بصری کسب‌و‌کار خود با مشاوران ما تماس بگیرید.