طراحی کاتالوگ و بروشور

Catalogue Design

طراحی کاتالوگ

کاتالوگ یک محصول طراحی گرافیکی است که محصولات یا خدمات شما را به مشتریان بالقوه شما ارائه می دهد. آن‌چه برای ما به عنوان متولیان این حوزه در طراحی کاتالوگ اهمیت دارد، ایجاد هماهنگی بین متن، عکس و رنگ است. یک کاتالوگ، خط‌مشی کلی محصولات یا خدمات شما را که به مشتریان خود ارائه می دهید توصیف می کند و باید بر اساس استانداردهای برتر طراحی شود.

فرم کاتالوگ

قالب کاتالوگ استاندارد نیست و می تواند به راحتی با خواسته های مشتری سازگار شود. در ابتدای کاتالوگ، مشتریان بالقوه شما باید تاریخچه کوتاه یا داستان پیشینه شرکت شما را بیابند و به دنبال آن یک نمونه کار پیدا کنند.

هیچ قانون سختگیرانه ای در مورد اینکه یک کاتالوگ چگونه باید باشد وجود ندارد. کاملاً قابل تنظیم است و زیبایی طراحی کاتالوگ در همین تفاوت سلیقه است. تیم پند پلاس تجربه، خلاقیت و تخصص خود را در اختیار شما قرار می دهد تا کاتالوگی ایجاد کند که توجه مشتریان را به خود جلب کند و به آن‌ها اجازه دهد به راحتی اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات شما را به دست آورند.

طراحی یک کاتالوگ حرفه ای

ممکن است فکر کنید کاتالوگ محصولات، این روزها قدیمی شده است. اما اینطور نیست! در واقع یک کاتالوگ خوب می تواند به طور فعال مشتریان را به وب سایت شما بیاورد و به فروش آنلاین شما کمک کند. چالش این است که بدانیم یک کاتالوگ خوب محصولی چگونه بایستی طراحی شود.

ملاحظات

ما در اینجا به چند نکته مهم در طراحی کاتالوگ اشاره می کنیم

موضوعی مرکزی تیم طراحی این است که کاتالوگ شما چگونه به نظر برسد. طراحی باید متناسب با کسب و کار و مخاطبان شما باشد. به عنوان مثال، کاتالوگ محصولات DIY، که در آن عملی بودن امری کلیدی است، ظاهر و احساسی کاملاً متفاوت با کاتالوگی که جواهرات یا لباس های گران‌قیمت را به نمایش می‌گذارد. مهمتر از همه، برای تشخیص شما در بین رقبا، کاتالوگ شما باید هویت برند شما از قبیل لوگو، رنگ ها و برچسب شرکت شما را در­برگیرد.

منطقی است که یک پوشش زیبایی شناختی مورد توجه قرار خواهد گرفت ولی مطالب اشاره شده در کاتالوگ هم به همان اندازه مورد توجه باشد. کاتالوگ شما، به ویژه برای کاتالوگ های بزرگتر باید با هدف کاربرپسند بودن سازماندهی شود. هیچ چیز به احتمال زیاد به اندازه ناامیدی یک مشتری از ناتوانی در یافتن آنچه به دنبالش است، دلیل کنار گذاشته شدن شما نیست!

تصاویر مهم ترین المان هستند

یک عکس عالی محصولات شما را جذاب تر می کند. اگر بودجه اجازه دهد، استفاده از یک سرویس عکاسی حرفه ای ارزش هزینه کردن دارد. عکس‌های با وضوح بالا برای چاپ که با نور خوب عکاسی شده‌اند، توجه را به خود جلب می‌کنند و به تجربه بصری کاتالوگ محصولات شما می‌افزایند. از عکس‌ها در محیط واقعی استفاده کنید و برای اثربخشی بیشتر، تصاویری از افراد در حال تعامل با محصولات خود داشته باشید. البته عکس های محصول همچنان ضروری خواهد بود.

توضیحات قانع کننده بنویسید

در حالی که تصاویر قرار است چشم ها را به خود جلب کنند، داشتن یک توضیح محصول که نه تنها مشخصات و حقایق مهم یک محصول را ارائه می دهد، بلکه مشتریان را برای خرید آن محصول ترغیب می کند، به همان اندازه مهم است. توضیحات خود را با نکاتی در مورد نحوه استفاده از یک محصول آموزشی، مصرفی و سرگرم کننده برای خواندن در صورت لزوم تبدیل کنید.

ما در پند‌پلاس یک فرمت توضیح نویسی محصول ارائه می‌دهیم تا به شما در ایجاد توضیحات محصول کمک کند.

اندازه کاتالوگ و طراحی چیدمان عناصر

اندازه بهینه

در این قسمت موارد زیادی بایستی در نظر گرفته شوند، به همین دلیل است که توصیه می شود از ابتدا با متخصصان این حوزه کار طراحی کاتالوگ را شروع کنید. تیم طراحی پند‌پلاس می‌تواند کاتالوگ شما را در هر مرحله، از مفهوم تا محصول نهایی، پیش ببرد.

بروشور

بروشور یک سند کاغذی آموزنده است که اغلب برای به اشتراک گذاری مطالب تبلیغاتی استفاده می شود. بروشورها اغلب به عنوان جزوه نیز شناخته می شوند.

اهداف بروشور

یک بروشور می تواند هدف و خدمات سازمان شما را توضیح دهد. تقریباً برای هر موقعیتی که در آن نیاز دارید کسب و کار و فعالیت خود را به شخص جدیدی معرفی کنید، یک بروشور می تواند مفید باشد. اگر نمی توانید حقایق اساسی در مورد سازمان خود را به کسی بگویید ماموریت شما چیست؟ چه خدماتی ارائه می دهید؟ چه کسی مسئول است؟ چگونه می توان با شما تماس گرفت؟ گروه شما چگونه تشکیل شده و غیره را در قالب یک متن کوتاه با طراحی جذاب به مخاطبان انتقال دهید.