آدرس پستی

تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴

در تماس باشید

۰۲۱۸۸۵۰۰۸۳۲

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه
6 صبح تا 6 بعدازظهر

شبکه های اجتماعی

پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی

تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴

با توجه به دنیای مدرن امروز شاید برای شما هم سوال پیش آمده است که اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ در پاسخ قصد داریم علاوه بر پاسخ به این سوال، شما را با انواع اینفلوئنسر های اینستاگرام آشنا کنیم.

به چه کسی اینفلوئنسر اینستاگرام می‌گویند؟

به زبان عامیانه و ساده اینفلوئنسر یا همان فرد موثر در بازاریابی اینترنتی از جمله اصطلاحات جدیدی است که امروزه جزء جدید ترین شغل‌ها محسوب شده و در اقصی نقاط جهان فراگیر گردیده است.

بازاریاب اینترنتی یا اینفلوئنسر اینستاگرام فردی تاثیر گذار است که تعداد زیادی از افراد جامعه او را می‌شناسند و محصولات معرفی شده از طریق این فرد به واسطه دنبال کنندگان آن ها خریداری می‌شود.

مفهوم‌ پلتفرم اینفلوئنسر مارکتیگ بسیار گسترده است و بسیاری از افراد، این مفهوم را در شبکه‌های مجازی شناخته و به کار می‌برند.

برای اینفلوئنسر مارکتینگ شدن؛ چه اقداماتی لازم است؟

ممکن است پس از آشنایی با مفهوم و شغل اینفلوئنسر و مشاهده میزان درآمد بالای این افراد به این فکر بیفتید که شما نیز می‌توانید اینفلوئنسر مارکتینگ باشید که این کار چندان هم راحت نبوده و در ادامه به توضیح بیش تر در این باره می‌پردازیم.

جهت پاسخ به اقدامات لازم برای اینفلوئنسر مارکتینگ چیست، بایستی مراحل را به ترتیب زیر طی کنید:

  • در گام اول؛ با بررسی بخش های مختلف حیطه کاری، زمینه فعالیت خود را تعیین نمایید.
  • سپس، پروفایل حساب کاربری خود را در شبکه های اجتماعی بهینه سازی نمایید.
  • بهتر است در مرحله بعدی مخاطبین خود را شناسایی نمایید.
  • به عنوان یکی از اینفلوئنسر های اینستاگرام، بایستی برای مخاطبین خود محتوا تولید کنید.
  • استمرار در تولید محتوا یکی از اصول مهم این حرفه می‌باشد.
  • همچنین تعامل با مخاطبین در پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ؛ امری ضروری است.
  • و در آخر برند های مختلف را از همکاری خودتان آگاه سازید.

همچنین توجه داشته باشید که برای موفقیت در این راه باید اراده آهنین داشته باشید تا بتوانید به اینفلوئنسر مارکتینگی قدر در شبکه‌های مجازی تبدیل شوید.

ممکن است در نگاه اول برای شما ساده به نظر بیاید، اما باید بدانید که راه اندازی کسب و کار در فضای مجازی نیازمند اصول و روش‌های خاصی است که بدون آموزش‌های اولیه نمی‌توانید کسب‌ و کار خود را گسترش دهید، به همین دلیل  برخی از اینفلوئنسر‌های مارکتینگ در شبکه‌های مجازی در راه موفقیت چند قدم جلو تر هستند.

انواع اینفلوئنسر

اینفلوئنسر ‌ها از طرق مختلف قابل تقسیم می‌باشند که شامل دسته های زیر است.

الف) تقسیم بندی اینفلوئنسر ها بر اساس میزان دنبال کنندگان

1) مگا اینفلوئنسر ها

به دسته ای از اینفلوئنسر‌ها در فضای مجازی می‌گویند که بیشتر از  یک میلیون دنبال کننده دارند. مگا اینفلوئنسر معمولا افراد سلبریتی هستند مانند بازیگران، ورزشکاران، خواننده‌ها، افراد مدلینگ و … که این افراد شهرت خود را از طریق فضاهای آفلاین مانند رادیو، تلویزیون و یا به واسطه فضایی مجازی مانند اینستاگرام کسب کرده‌اند.
این افراد با داشتن تعامل و بازدید بالا در پیج ‌های خود با برند‌ های مختلفی قرار داد دارند و در ازای تبلیغ محصولات این برند‌ها در صفحات مجازی خودشان مبلغی را دریافت می‌کنند که با توجه به مقدار بازدید صفحات آنان متغیر است. البته این افراد برای عقد قرار داد با برند‌های مختلف بسیار با احتیاط عمل کرده و هر برندی را معرفی و تبلیغ نمی‌کنند.

2) ماکرو اینفلوئنسر ها

افراد ماکرو اینفلوئنسر معمولا بین صد هزار تا یک میلیون دنبال کننده دارند. ارتباط با این‌گونه از اینفلوئنسرهای فضای مجازی بسیار راحت تر از دسته قبلی از اینفلوئنسرها بوده که سلبریتی های درجه دوم نامیده می‌شوند.
تعداد ماکرو اینفلوئنسرها از مگا اینفلوئنسرها بسیار بیش تر است و معمولا تبلیغ این گونه از اینفلوئنسرها بازدید خوبی دارد. البته باید توجه داشت‌ تعداد فالوئر‌ها و بازدید کنندگان پیج ماکرو اینفلوئنسرها فیک و تقلبی نباشد. به همین دلیل لازم است علاوه بر تعداد فالوئر هر پیج میزان تعامل افراد با پیج مورد نظر را بررسی کنیم.
با توجه به دنیای مدرن امروز شاید برای شما هم سوال پیش آمده است که اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ در پاسخ قصد داریم علاوه بر پاسخ به این سوال، شما را با انواع اینفلوئنسر های اینستاگرام آشنا کنیم.

3) میکرواینفلوئنسر ها: معمولا میکرو اینفلوئنسرها به صورت تخصصی تر کار می‌کنند و فالوئر و مخاطبان کم تری نسبت به بقیه اینفلوئنسرها دارند.

با توجه به مطالب قبل، این نکته مهم را متوجه شدید که برای پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ برخورداری از تعامل و بازید بالا در پیج الزامی بوده و تنها تعداد فالوئر مد نظر نیست. این گونه از اینفلوئنسرها به دلیل داشتن حوزه کار تخصصی، ارتباط بسیار نزدیکی با تعداد محدود فالوئر های خود دارند و حاضر نیستند تحت هیچ گونه شرایطی این ارتباط نزدیک میان آن‌ها از بین برود.

4) نانو اینفلوئنسر ها: دسته ای از اینفلوئنسرهای اینستاگرامی که تقریبا بین هزار تا ده هزار فالور دارند، اما در بین همین تعداد کم از محبوبیت بالایی برخوردارند. این افراد برای تبلیغ مبلغ زیادی دریافت نمی‌کنند و کار کردن با آنان بسیار مقرون به صرفه است.

ب) تقسیم بندی اینفلوئنسر ها بر اساس نوع محتوا تولید شده

اینفلوئنسر های اینستاگرام بر این اساس به 4 دسته بلاگر های فضای مجازی، سازنده های محتوا در قالب ویدیویی، سازنده های پادکست و نویسنده های بلاگ تقسیم می‌شوند.

ج) تقسیم بندی اینفلوئنسر ها مطابق میزان اثر گذاری

در این نوع دسته بندی دو مدل اینفلوئنسر اینستاگرامی داریم که تحت عنوان سلبریتی ها و رهبران یک حوزه کاری می‌باشند.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها