آدرس پستی

تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴

در تماس باشید

۰۲۱۸۸۵۰۰۸۳۲

ساعت کاری

شنبه تا چهارشنبه
6 صبح تا 6 بعدازظهر

شبکه های اجتماعی

پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی

تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴

درباره اینفلوئنسر مارکتینگ و رشد در شبکه های اجتماعی

احتمالا جهت رشد کسب و کار و بازدید بیش تر، به شما هم بهره گیری از پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ، توصیه شده باشد اما در قدم اول بایستی در این حیطه اطلاعات لازم را به دست آورید.

امروزه با افزایش میزان کاربران این شبکه های اجتماعی، تعداد اینفلوئنسر ها نیز زیاد شده و هر یک در زمینه های متنوعی مشغول فعالیت هستند.

شما در صورت آشنایی با اینفلوئنسر مارکتینگ در ایران و به کارگیری هدفی درست می‌توانید در کسب و کار خود موفق تر عمل کنید و میزان مخاطبان خود را افزایش دهید.

اینفلوئنسر ها و انواع آن

در این بخش قصد داریم اینفلوئنسر ها را بر اساس میزان دنبال کنندگان، محتوا تولیدی و فعالیت آن ها تقسیم بندی کنیم:

اینفلوئنسر های مگا

افرادی با تعداد زیاد دنبال کنندگان که معمولا شامل بازیگران، ورزشکاران، خواننده ها و سلبریتی هایی با شهرت زیاد میان مردم می‎شود.
به طور کلی صفحاتی با بیش تر از یک میلیون فالوئر در این دسته قرار می‌گیرند که برای تبلیغات نیاز به هزینه های زیادی دارند، بنابراین تنها بعضی برند های خاص به همکاری با این افراد می‌پردازند.

اینفلوئنسر های ماکرو

در مقایسه با گروه اول، ماکرو اینفلوئنسر ها در دسترس تر بوده و فالور های کم تری دارند، افراد با میزان 40 هزار تا 1 میلیون فالوئر در این رده قرار می‌گیرند.
سلبریتی های کم تر شناخته شده یا افرادی متخصص در تولید نوع خاصی از محتوا جزء این دسته به حساب می‌آیند. بهترین اینفلوئنسر ها برای تبلیغ کسب و کار شما و رشد در شبکه های اجتماعی این گروه می‌باشند.

اینفلوئنسر های میکرو

افراد معمولی ای که به دلیل گردآوری افراد از طریق صحبت در باب موضوعی خاص توانسته اند میان فالوور ها برای خود جایگاهی کسب کنند.
این دسته از افراد نه به دلیل تعداد فالوور ها، بلکه به علت وفاداری و عمق روابط خود سبب پیشرفت در میزان فروش محصول یا خدمات شما می‌شوند.

اینفلوئنسر های نانو

از نظر تاثیر گذاری شبیه به دسته قبلی عمل می‌کنند اما هنوز بازدید خوبی نداشته اند و از تعداد فالوئر کم تر از 30000 نفر برخوردار هستند.
بعضی از بازاریابی ها به دنبال تعامل با این دسته از افراد هستند و از این طریق استراتژی بازاریابی خود را رو به پیشرفت و رشد در شبکه های اجتماعی می‌بینند.

ایجاد تعامل با اینفلوئنسر ها و رشد در شبکه های اجتماعی

اینستاگرام، شبکه مجازی محبوبی میان ایرانیان است که کاربران زیادی در آن فعالیت دارند. اگر چندین اینفلوئنسر را فالو داشته باشید از تاثیر آن ها در تبلیغات آگاه خواهید شد.

علاوه بر تعداد بالای دنبال کنندگان اینفلوئنسر ها و میزان زیاد بازدید تبلیغات، در نظر داشته باشید که با تبلیغ محصول شما توسط این افراد، عامل تشویقی برای استفاده از این محصول در افراد دیگر خواهد شد.

نحوه برگزاری یک کمپین موفق

استراتژی و برنامه ریزی دو اصل اساسی و مورد نیازی در هر کمپین می‌باشد که برای داشتن کمپینی موفق رعایت نکات زیر الزامی است:

هدف گذاری و کاربرد آن در کمپینی موفق

داشتن هدفی مشخص در هر کاری طبیعی است، از این رو برای انتخاب یک راه درست بایستی در ایجاد کمپین نیز از اهدافی پیروی کنید.
کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ ممکن است با اهداف متفاوتی مانند معرفی محصول، افزایش میزان فالوور یا افزایش فروش احداث گردد.

تعیین بودجه و کاربرد آن در کمپینی موفق

با عبور از مرحله اول شما نیاز دارید میزان بودجه خود را مشخص کنید و برای میزان درآمد و فالوئر های خود بازه ای را تعیین کنید.
از ابزار هایی که شما را در تحلیل kpi راهنمایی می‌کنید، نرم افزار INSIGHT  است.

تعیین اینفلوئنسر های مورد نظر و کاربرد آن در کمپینی موفق

در بحث رشد در شبکه های اجتماعی اساسی ترین بخش یک کمپین موفق، انتخاب اینفلوئنسر های مرتبط با زمینه کاری تان می‌باشد که در این بخش به هزینه، وقت و وجهه کاری خود توجه داشته باشید.

محتوایی گیرا و کاربرد آن در کمپینی موفق

یکی از موارد تاثیر گذار در جذب مخاطب، گیرایی و جذابیت یک خدمت یا محصول می‌باشد که برقراری ارتباط میان محتوا و فعالیت اینفلوئنسر از تاثیر بالایی برخوردار است.

ارزیابی نتایج کسب شده و کاربرد آن در کمپینی موفق

آخرین مرحله از اینفلوئنسر مارکتینگ که از اهمیت بالایی نیز برخوردار می‌باشد، این مورد است. شما بایستی میزان اثر گذاری فعالیت های اینفلوئنسر مارکتینگ را بر محصول، ارائه خدمات یا پیشرفت در میزان فالوور ها بررسی کنید.

اینفلوئنسر مارکتینگ ها و اهداف آن و رشد در شبکه های اجتماعی

برند های مختلفی از اینفلوئنسر مارکتینگ جهت جذب تعداد زیاد مخاطبان استفاده می‌کنند.
برند های متنوعی به منظور جلب اعتماد مشتریان خود از پلتفرم های اینفلوئنسر مارکتینگ بهره می‌گیرند.
برند های مختلفی با به کارگیری روش اینفلوئنسر مارکتینگ دنبال جذب فالوئر هایی در شبکه اجتماعی برای صفحه خود هستند.
بالا بردن میزان ترافیک های سایت نیز از اهداف اینفلوئنسر مارکتینگ در بازاریابی محسوب می‌شود.
همچنین ایجاد کمپین های اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند با هدف افزایش در میزان فروش و رسیدن به سرنخ های فروش صورت گیرد.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها