درموتورهای جستجو

اول باش!

بهینه سازی تخصصی و اصولی وب سایت یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در سایت خود رعایت کنید. هرچقدر شما در نتایج جستجو شده توسط کاربران اول باشید مخاطبان و مشتریان شما بیشتر خواهند بود و میزان فروش شما افزایش پیدا خواهد کرد.

demo-attachment-144-Group-125
demo-attachment-144-Group-125
seo--min
demo-attachment-152-Asset-5@4x-1
demo-attachment-151-Asset-4@4x
demo-attachment-150-Asset-3@4x

در لیست اول باشید

سئو

مگر کسی هست که اهمیت سئو را نداند و آن را جدی نگیرد؟بدیهی‌ترین نکته‌ای که می‌توان به عنوان مزیت سئو و اهمیت استفاده از تکنیکهای سئو مطرح کرد، افزایش ترافیک وب‌سایت شماست.عبارت SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. امروزه این مفهوم به Search Experience Optimization تغییر یافته که برابر است با بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو، به عبارت دیگر باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قایل شویم

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو موضوعی است که این روزها در حوزه بازاریابی دیجیتال مطرح می‌شود. به همین دلیل بسیاری از افرادی که به تازگی با بازاریابی موتورهای جستجو آشنا شده‌اند با این سوال روبرو می‌شوند  آیا سئو یک نیاز و ابزار جدید برای بازاریابی است یا هزینه‌ای برای تشخیص میزان بازگشت سرمایه؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هر دو!

مشاوره و آنالیز سئو سایت

برای شروع بهینه سازی سایت باید قدم‌هایی درست و مطمئن برداشت. گام نخست گرفتن مشاوره سئو است. کارشناسان سئو و بهینه سازی ما سایت شما را مورد تحلیل و بررسی قرار داده و در نهایت یک پروپوزال و گزارش سئو از وضعیت وب‌سایت شما تهیه می‌کنند. در این گزارش سایت شما از از لحاظ سئو داخلی، سئو خارجی و تمامی مباحث مرتبط به سئو تکنیکال آنالیز می‌شود.

تحقیق کلمات کلیدی (Keyword Research)

ما با تکنیک‌های کیبورد ریسرچ ابتدا همه کلمات کلیدی مستعد رتبه گرفتن را پیدا می‌کنیم. سپس بر اساس معیارهایی کلمات کلیدی را استنتاج می‌کنیم که برای کسب‌وکار شما پول‌ساز باشد. برای این کار تعامل فکری نزدیک بین منتوریکس و شرکت شما نیاز است. خروجی کار keyword Map است که چراغ راه ما خواهد شد. مراحل به صورت خلاصه به شرح زیر است:

 • پیدا کردن تمامی کلمات مستعد با کمک ابزارهای تخصصی
 • بررسی Market و رقبا
 • بررسی احتمال نرخ تبدیل کلمات (Conversion Probability)
 • Keyword Mapping

استراتژی محتوایی و برنامه‌ریزی آن

 ابتدا بررسی می‌کنیم کسانی که رتبه‌های خوبی گرفته‌اند چه محتواهایی تولید کرده‌اند (به اصطلاح همان Content Gap را استخراج می‌کنیم)، سپس از همان کیبورد ریسرچ برای ایده محتوایی استفاده می‌کنیم؛ یعنی چه چیزهایی می‌توانیم تولید کنیم که نقش توپخانه سئو را بازی کند. نهایتاً با یک سری کارهای دیگر به یک تقویم محتوایی (Content Calendar) منظم می‌رسیم که نشان می‌دهد این محتواها توسط چه کسی و در چه زمانی باید تولید شوند.

اگر تیم محتوا داشته باشید ما به شما کمک می‌کنیم که این مسیر را پیش ببرید، اگر خیر تمامی این مرحله را خودمان به عهده خواهیم گرفت. شاید کمی غیر فروتنانه به نظر برسد، اما ما خودمان را به صورت جدی در تولید محتوا از بهترین‌ها (و احتمالا بهترین) می‌بینیم و قصه‌های موفقیت فراوانی در تولید محتوا داریم که می‌تواند این ادعا را ثابت کند. نهایتاً به صورت خلاصه کارهای زیر را در بخش محتوا انجام می‌دهیم:

 • کشف Content Gap و Keyword research برای ایده‌های محتوا
 • تهیه Content Calendar دقیق
 • تدوین محتواهای لندینگ‌های سئویی

سئو تکنیکال (Technical SEO)

این مرحله نیز حساسیت خودش را دارد؛ حساسیت ماجرا به این بازمی‌گردد که بسیاری مواقع برای اجرای سئو تکنیکال نیاز است که وارد مذاکره با تیم طراحی سایت شویم. این پروسه در بسیاری از موارد با چالش مواجه می‌شود. اما از آن جایی که ما هم تیم Developer داریم با ادبیات و نحوه ارتباط با متخصصان این حوزه کاملا آشنا هستیم و تلاش می‌کنیم فضای همکاری ایجاد کنیم که به سود همه باشد.

برای سئو تکنیکال ابتدا ساختارهای لندینگ‌ها و نیازهای تکنیکال تحلیل می‌شود و در نهایت به یک نقشه راه برای اجرای سئو تکنیکال خواهیم رسید. کارهای این مرحله به صورت خلاصه عبارتند از:

 • بررسی ساختارها و نیازهای فنی
 • تعامل سازنده با تیم فنی
 • اجرای تمامی موارد تکنیکال

سئو داخلی (On Page SEO)

ظریف‌ترین قسمت سئو که حسابی هم کار می‌برد، همین سئو داخلی یا On Page SEO است. در این قسمت کارهایی انجام می‌دهیم که موجب بهینه‌سازی صفحات وب و کسب ترافیک ارگانیک بیشتر می‌شود. یکی از مهم‌ترین اقدامات در این قسمت، تولید محتوای باکیفیت است که پیش‌تر در مورد آن صحبت کردیم؛ آنچه در ادامه انجام می‌دهیم بهینه‌سازی تیترها، تگ‌های HTML، متا و تصاویر است. اقدام مهم بعدی، لینک‌سازی داخلی در تمام قسمت‌های سایت است تا ساختار آن را برای موتورهای جست‌وجو قابل فهم کنیم. خلاصه کارهای ما در این قسمت شامل موارد زیر می‌شود:

 • انتشار محتوای باکیفیت
 • بهینه‌سازی تیترها
 • بهینه‌سازی Title Tag و Meta Description
 • بهینه‌سازی تصاویر
 • لینک‌سازی داخلی

لینک‌سازی (Off Page SEO)

به ندرت در واژگان سخت بدون یک لینک‌سازی حرفه‌ای به نتیجه خواهیم رسید. ما برای این کار بسیار تجربه اندوخته‌ایم. یعنی می‌دانیم چه زمانی لینک‌سازی را شروع کنیم؛ چه وب‌سایت‌هایی مناسب و چه وب‌سایت‌هایی خطرناک هستند و چگونه یک رپرتاژ حرفه‌ای بنویسیم که اعتماد گوگل را جلب کند و غیر واقعی به نظر نرسد.

کار رصد لینک‌سازی رقبا هم زیر نظر خواهیم گرفت که مبادا غافلگیر شویم. یک لینک‌سازی تمیز می‌تواند فرایند سئو سایت را به نحو دلپذیری سرعت دهد.

 • استراتژی لینک‌سازی
 • تهیه رپرتاژهای حرفه‌ای و منظم
 • اجرای لینک‌سازی مستمر

گزارش‌دهی و آموزش

بنا بر تجربه‌ی ما، شرط موفقیت در پروژه‌ها ایجاد تعامل و اعتماد متناظر است. برای این‌که به این تعامل برسیم آن چه از سئو نیاز است را بدون پنهان کردن هیچ فوت کوزه‌گری به شما آموزش می‌دهیم و با تهیه گزارش‌های مستمر خیال شما را آسوده می‌کنیم که در مسیر درستی قرار داریم. رسیدن به نتایج گوگل به این ارتباط قوی بین منتوریکس و شما نیاز دارد.

 • آموزش‌های آنلاین
 • تهیه داشبوردها و گزارش‌های پیشرفت
زنبیل خرید