پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

آموزش اصول بازاریابی

۱۰ تاثیر شگفت انگیز اینفلوئنسر مارکتینگ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

۱۰ تاثیر شگفت انگیز اینفلوئنسر مارکتینگ
ارسال توسط golchin
۱۲ دی , ۱۴۰۱
زمان مطالعه
5
دقیقه
۱۰ تاثیر شگفت انگیز اینفلوئنسر مارکتینگ

از آنجایی که شبکه‌های اجتماعی به بخشی از زندگی ما تبدیل شده‌اند، بازاریابی از طریق این شبکه‌ها تاثیر‌گذاری بالایی پیدا کرده‌اند. افراد عادی برای مشاوره در مورد تصمیم‌گیری خرید به افراد مطرح در اینستاگرام، شخصیت‌های توییتر و کاربران یوتیوب مراجعه می­‌کنند. به دلیل تاثیر بالایی که این افراد بر مخاطبان خود می‌گذارند،‌ به آنها اینفلوئنسر می‌گویند. برخی از این افراد در سال‌های اخیر با تبلیغات خود تاثیر بسیار عمیقی بر مخاطبان ایجاد کرده‌اند و باعث ایجاد زمینه‌ای در حوزه مارکتینگ با عنوان «اینفلوئنسر مارکتینگ» شده‌اند.

شبکه‌های اجتماعی نیز به افراد عادی این فرصت را داده‌اند تا از طریق محتوا و تعامل برندسازی کنند. اینفلوئنسرهای جدید نسبت به سلبریتی های سنتی ارتباط بیشتر و تاثیر گذارتری با مخاطبان دارند.

کشورهای سراسر جهان به شکل‌­های مختلفی از پلتفرم­‌های شبکه‌های اجتماعی استفاده می­‌کنند. از آنجایی که افراد بیشتری هر روز به شبکه‌های اجتماعی می­‌پیوندند، شرکت‌­ها متوجه شده­‌اند که می­‌توانند از این پلتفرم‌ها برای بازاریابی استفاده کنند.

 

آمارهایجالب از تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ

 

آمارهای جالب از تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ

هر روزه علاقه به اینفلوئنسر مارکتینگ در حال افزایش است. طبق تحقیقات انجام‌شده در زمینه تاثیر اینفلوئنسر مارکتنیگ، آمار جالبی به دست آمده‌است که به کسب‌وکارها در زمینه مارکتینگ کمک بسیاری می‌کند. پس بیایید نگاهی به برخی از چشمگیرترین نتایج این مطالعات بیندازیم.

 

۱. ۷۰ درصد نوجوانان به اینفلوئنسرها بیشتر از سلبریتی‌های سنتی اعتماد دارند

ایجاد اعتماد توسط اینفلوئنسرها برای برندها به لطف بازاریابی­‌های جدید بسیار رشد کرده‌است. به حدی که از هر ۱۰ کاربر اینستاگرام ۷ نفر از آنها می‌­گویند اینفلوئنسر مورد علاقه آنها بیشتر از دوستانشان بر تصمیم‌­گیری آنها تاثیرگذار هستند.

 

۲. ۸۶ درصد از زنان از شبکه‌های اجتماعی برای مشاوره خرید استفاده می­‌کنند

این آمار باید برای هر برندی که زنان را به عنوان مخاطبان اصلی خود یا در محدوده مشتریان ایده‌آل خود می­ داند، مهم باشد. به نظر می‌­رسد اگر می­‌خواهید بر زنان بیشتری تاثیر بگذارید و آنها را متقاعد به خرید محصول یا خدمات خود کنید، باید در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته‌باشید و در کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ خود از اینفلوئنسرهایی که زنان به آنها علاقمند هستند استفاده کنید.

۳. توصیه های اینفلوئنسرها بر ۴۹ درصد از مصرف‌کنندگان تاثیر می‌گذارد

این آمار اهمیت روزافزون اینفلوئنسرها در شبکه‌های اجتماعی را برای برندها به منظور ارتباط با مخاطبان خود نشان می­‌دهد. نه تنها ۴۹ درصد از مصرف‌کنندگان به توصیه‌های اینفلوئنسر وابسته هستند، بلکه ۴۰ درصد از آنها هم پس از دیدن آن در توییتر، یوتیوب یا اینستاگرام محصول یا خدماتی را خریداری کرده‌­اند.

۴. برخی شبکه‌های اجتماعی برای پرورش اینفلوئنسرها یک صندوق میلیارد دلاری اختصاص داده‌اند

افرادی که صدای منحصر‌به‌فرد و خلاقیت دارند با استفاده از این صندوق حمایت می­‌شوند و افراد با این حمایت می­‌توانند به یک اینفلوئنسر تبدیل شوند. این صندوق از ۲۰۰ هزار دلار در زمان تاسیس شروع شده‌است و انتظار می­‌رود طی سه سال آینده به ۱ میلیارد دلار در ایالات متحده افزایش یابد. هدف آنها ایجاد ارتشی از اینفلوئنسرها است که بتوانند از طریق مشارکت با برندها و اینفلوئنسر مارکتینگ امرار معاش کنند.

۵. کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ به ازای هر دلار خرج شده ۵.۷۸ دلار درآمد کسب می‌­کنند

وضعیت اینفلوئنسر مارکتینگ و تاثیر عمیق اینفلوئنسرها ۲۰۲۰ نشان داد که ۶۶ درصد از بازاریابان قصد دارند بودجه اینفلوئنسر مارکتینگ خود را افزایش دهند. این حوزه از بازاریابی در حال تبدیل شدن به کانالی است که سریع‌ترین رشد را برای برندها دارد و جستجوی ارگانیک، جستجوی پولی و بازاریابی ایمیلی را شکست داده‌است.

 

تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ در به دست آوردن مشتری بیشتر برای برندها

 

۶. اینفلوئنسر مارکتینگ به برندها کمک می­‌کند تا مشتریان بهتری به دست آورند

ایجاد روابط با اینفلوئنسرهایی که برند شما را معرفی می­‌کنند و ایجاد کمپین‌هایی که با ارزش­‌های فالوورهای اینفلوئنسر هم‌سو باشد، بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده‌است. علاوه بر این، ۵۱ درصد از بازاریابان می­‌گویند اینفلوئنسر مارکتینگ به آنها کمک می‌­کند تا مشتریان بهتری به دست آورند.

۷. ۵۷ درصد از شرکت‌­های مد و زیبایی در اینفلوئنسر مارکتینگ شرکت می‌کنند

مد و زیبایی صنایعی هستند که به شدت به اینفلوئنسر مارکتینگ متکی هستند، زیرا رشد ارگانیک برای برندها بدون تبلیغات چالش برانگیز شده‌است. در این بخش، اکنون ۵۷ درصد از شرکت‌ها از اینفلوئنسرها به عنوان بخشی اصلی بازاریابی خود استفاده می‌کنند، در حالی که ۲۱ درصد در حال برنامه‌ریزی هستند که این مدل بازاریابی را به استراتژی خود در سال آینده اضافه کنند.

۸. برنامه‌های افزایش هزینه اینفلوئنسر مارکتینگ در برندهای بزرگ

برندها و بازاریابان بیشتری به نتایج باورنکردنی از تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ دست پیدا کرده‌اند. این تاثیر منجر به افزایش تخصیص بودجه برای این امر منجر شده‌است، به طوری که حدود ۷۱ درصد از بازاریابان برنامه‌ریزی می­‌کنند تا بودجه خود را در ۱۲ ماه آینده افزایش دهند و اکثریت آنها ترجیح می‌­دهند با میکرو اینفلوئنسرها کار کنند.

۹. صنعت بازاریابی اینفلوئنسر در سال ۲۰۲۲ به ۱۳.۸ میلیارد دلار رسیده است

به عنوان یک صنعت، اینفلوئنسر مارکتینگ در دو سال گذشته به طور تصاعدی گسترش یافته‌است. این صنعت با ارزش تنها ۱.۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، در ۲۰۲۲ به ۱۳.۸ میلیارد دلار رسیده‌است چرا که این صنعت به بازار تاثیر‌گذارتری تبدیل شده‌است.

۱۰. ۸۳ درصد از مردم به شبکه‌های اجتماعی برای هدایت تصمیمات خرید اعتماد دارند

بیش از سه چهارم مصرف‌کنندگان به نظراتی که در شبکه‌های اجتماعی از جمله نظرات دوستان، خانواده‌ها و اینفلوئنسرها می‌دهند اعتماد می‌کنند تا به آن‌ها در تصمیم‌گیری درست در مورد خرید محصول یا خدمات کمک کنند.

 

جمع‌بندی

آمار و ارقام بالا مستقیما به اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ و تاثیر عمیق آن بر مصرف‌کنندگان اشاره می­‌کند. این روزها اگر کسب‌و‌کاری می­‌خواهد در فضای مجازی فعالیت داشته‌باشد، بایستی اینفلوئنسر مارکتینگ را به عنوان یکی از اصلی‌ترین کانال­‌های بازاریابی دیجیتال درنظر بگیرد.

اگر به دنبال تدوین یک کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ تاثیرگذار هستید، ما می‌توانیم در این راه همراهتان باشیم! آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس متشکل از تیمی حرفه‌ای و جوان، ارائه‌دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه مارکتینگ با ما تماس بگیرید و یا از فرم مشاوره استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها