پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

بازاریابی فضایی پویا است که شیوه و یا روش آن دائما تغییر می­‌کند. کسب‌وکارهایی که این روش های در حال تغییر و جدید را نادیده می‌گیرند و روش های بازاریابی قدیمی را اجرا می‌کنند راکد می‌مانند و به رقبایشان اجازه می‌دهند تا بر آنها سایه بیندازند. اگر استراتژی دیجیتال مارکتینگ یک کسب‌­و­کار متناسب با تغییرات این حوزه ارتقا پیدا نکند، به احتمال زیاد تجارت مربوطه از پیشرفت متوقف خواهد‌شد و در بدترین سناریو به بن‌­بست می‌­رسد. از سوی دیگر، کسب‌وکارهایی که دائماً روندها و روش های جدید دیجیتال مارکتینگ را دنبال می‌کنند و استراتژی‌های بازاریابی خود را بر این اساس اصلاح می‌کنند، می‌توانند مشتریان بیشتری را جذب کنند و در بلندمدت به رشد تصاعدی دست یابند.

روش های دیجیتال مارکتینگ در آینده ،در سال ۲۰۲۵، بر ارتباطات تعاملی با مصرف‌کننده بیش از هر زمان دیگری تمرکز خواهد‌کرد و تبلیغات امری آسان‌­تر خواهد‌شد. در ادامه روش های پیش رو را شرح داده‌­ایم.

 

روش های جدید دیجیتال مارکتینگ

 

جدیدترین روش های دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۵ 

این روزها، مشتریان ذائقه و سلیقه خود را برای تجربه خرید شخصی بیشتر مورد توجه قرار می­‌‌دهند. در حالی که این  روند تازه شروع شده و جدید است، راهی طولانی در پیش رو است و این روند رو به افزایش است.

بنابراین، تا سال ۲۰۲۵، می‌توانیم انتظار روش های دیجیتال مارکتینگ جدیدی را داشته‌باشیم که توجه مصرف‌کننده را به خود جلب کند.

۱. استفاده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی چند سالی است که به عنوان یکی از روش های جدید دیجیتال مارکتینگ مورد استفاده قرار گرفته‌است. هوش مصنوعی با افزایش کیفیت پشتیبانی مشتری، بهینه‌سازی استراتژی قیمت‌گذاری محصول و موارد دیگر، فضای بازاریابی را متحول کرده‌‌است.

اولین رویکرد هوش مصنوعی برای دیجیتال مارکتینگ در آینده شامل استفاده از چت­‌بات­‌ها برای شبیه‌سازی مکالمه با مشتری است. مطمئنا در آینده شاهد استفاده منظم از آن‌ها در فروشگاه‌های آنلاین و آفلاین برای تبلیغ موثر محصولات یا خدمات خواهیم‌بود. بر اساس بررسی‌­های مجله فوربس، به نظر می‌رسد که چت‌­بات­‌ها در آینده بازاریابی پیشرو خواهند‌بود. در واقع، ارزش بازار هوش مصنوعی که در سال ۲۰۲۱ معادل ۹۳.۵۳ میلیارد دلار بوده که انتظار می­رود در سال ۲۰۲۵ به ۱۹۰.۶۱ میلیارد دلار برسد.

۲. افزایش استفاده از بازاریابی صوتی در دیجیتال مارکتینگ

ورود دستیارهای صوتی مطمئنا کاربران را ترغیب می­‌کند تا جستجوی صوتی را بیشتر از قبل مورد توجه خود قرار‌دهند. کاربران شروع به در نظر گرفتن دستیارهای صوتی به عنوان راهنمایان قابل اعتماد، کرده­‌اند که به تدریج به بخشی از زندگی آنها تبدیل خواهد‌شد. در واقع چه کسی دوست ندارد یک همراه همیشگی که به نیازهای آنها گوش کند و آنها را برآورده کند داشته‌باشد؟

بنابراین، فناوری صوتی فرصت‌های جدیدی را در بخش بازاریابی ایجاد خواهد‌کرد و در عین حال راه را برای تعامل مبتنی با کاربران هموار خواهد‌کرد. بازاریابی صوتی مصرف‌کنندگان را قادر می­‌سازد تا از خرید شخصی لذت ببرند و این تجربه خوشایند را مجددا در خریدهای بعدی خود مدنظر داشته‌باشند.

 

روش های جدید دیجیتال مارکتینگ برای متقاعد کردن مشتریان بالقوه

 

۳. حضور بیشتر واقعیت مجازی در دیجیتال مارکتینگ

نزدیک‌شدن به مشتریان بالقوه، کلید متقاعد‌کردن آنها برای خرید محصول یا خدمات شما است. در حالی که کسب‌وکارها مشتاقانه منتظر ابزارهای نوآورانه برای ارائه یک تجربه شخصی مشتری هستند، واقعیت مجازی می‌تواند در هر مرحله تاثیری عظیم ایجاد کند. به هر حال، راه را برای کسب‌وکارها ایجاد می‌کند تا جنبه عاطفی مخاطبان هدف خود را هدف قرار داده و از این طریق وفاداری به برند را افزایش دهند؛ همچنین از این طریق می‌توانند چرخه طول عمر مشتری را به‌طور باورنکردنی بهبود بخشند.

واقعیت مجازی هر بار شخصی‌تر از هر زمان دیگری ظاهر می‌شود. تا سال ۲۰۲۵، واقعیت مجازی در دنیای دیجیتال مارکتینگ پیشرو خواهد‌بود. به این صورت که مشتریان هنگام خرید برندهای محصول با تبلیغات رنگارنگ و جذاب، از تجربه احساسی شگفت‌انگیز لذت خواهند‌برد و بر اساس این تجربه اقدام به خرید خواهند‌کرد.

 

۴. استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر در دیجیتال مارکتینگ

محتوای تولید‌شده توسط کاربران در حال حاضر رو به افزایش است و برندها این موضوع را فرصتی مناسب برای تحت تاثیر قرار‌دادن مشتریان دیده ­اند.

بیایید دو کسب ­و­کار A و B را در نظر بگیریم. A یک برند را نشان می‌دهد که محصولاتش می‌تواند به مشتریان بالقوه‌اش سود برساند و B یک مشتری موجود را نشان می‌دهد که تجربه شخصی خود را با یک برند توضیح می‌دهد. به نظر شما کدام یک تاثیر بیشتری خواهد‌داشت؟ بله، تجربه دست اول مشتری موجود تاثیر بیشتری خواهد داشت چرا که در این مورد محتوا مستقیما توسط کاربر تولید می‌­شود.

محتوای تولید‌شده توسط کاربر تا سال ۲۰۲۵ به بخشی از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ تبدیل خواهد‌شد. به نظر می‌رسد که نظرات مشتریان در آینده به یک راه تبلیغ در صفحه­‌های فرود وب‌­سایت‌ها و وبلاگ­‌ها و همچنین راهی برای افزایش فروش، تبدیل خواهند‌شد.

۵. شبکه­‌های اجتماعی بازاری جدید برای دیجیتال مارکتینگ خواهند بود

روش های دیجیتال مارکتینگ عموما شامل یافتن مکان­‌هایی است که مشتریان بالقوه در آنها جمع شده‌­اند و کمپین­‌های تبلیغاتی هدفمند را در آنجا اجرا می­‌کنند. از این منظر، شبکه­‌های اجتماعی می­‌توانند مکانی ایده‌آل برای دیجیتال مارکتینگ باشند. تا سال ۲۰۲۱، حدود ۴.۴۸ میلیارد کاربر شبکه­‌های اجتماعی در سراسر جهان وجود دارند و این تعداد هر سال در حال افزایش است.

حضور در  شبکه‌­های مانند اینستاگرام، YouTube، Tiktok و انواع دیگر پلتفرم­‌های ویدیوئی، پادکست‌ها و تبلیغات محبوب در شبکه­­‌های اجتماعی باعث افزایش فروش خواهند‌شد. هنگامی که یک محصول به هر یک از روش ­های بالا تبلیغ شود، بازدید مشتریان افزایش خواهد‌یافت. بنابراین بدون شک حضور در شبکه­‌های اجتماعی تا سال ۲۰۲۵ امری ضروری و حیاتی برای هر کسب­‌و­کاری خواهد‌بود.

 

سخن آخر

برای اینکه تبلیغات آفلاین در آینده بازاریابی دوام بیاورد، باید به فکر راه­‌های تعاملی خلاقانه با مشتری باشند. مطمئنا تا سال ۲۰۲۵ شاهد افزایش استفاده از ربات‌های تعاملی، کانال‌های اجتماعی و تکنیک‌های بازاریابی واقعیت مجازی خواهیم‌بود. روندهای تجاری آینده پیش‌بینی می‌کنند که این تکنیک‌ها فروش را برای کسب‌وکار افزایش می‌دهند. آنها به صورت کلامی تعامل بیشتری با مشتری خواهند‌داشت.

آنها شخصیت بیشتری خواهند‌داشت و با استفاده از فناوری فعال صدا با مشتریان ارتباط برقرار خواهند‌کرد که باعث محبوبیت آنها می‌شود. اگر مشتری در مورد پروژه‌­ای سوالی داشته باشد، یک چت بات یا دستگاهی که با صدا فعال می‌­شود با کمال میل و در کمترین زمان انتظار به او کمک می­ کند. گرایش‌­های بازاریابی امروز، زمینه را برای بازاریابی مبتنی بر نظرات مشتریان و استراتژی‌­های مبتنی بر شبکه‌­های اجتماعی برای تبلیغ محصول یا خدمات فراهم خواهد‌کرد.

 

پندپلاس

اگر به دنبال تدوین یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ بروز و مطابق تغییرات روز هستید، ما می‌توانیم در این راه همراهتان باشیم! آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس متشکل از تیمی حرفه‌ای و جوان، ارائه‌دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه دیجیتال مارکتینگ با ما تماس بگیرید و یا از فرم مشاوره استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها