پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

امروزه هر کسب‌و‌کاری یک سایت برای ارائه خدمات و محصولاتش دارد، اما داشتن یک سایت قدرتمند می‌تواند مزیت رقابتی برای شما باشد. قدرتمند شدن سایت شما در واقع باعث بهتر شدن تجربه کاربری و کیفیت آن می‌شود. به همین ترتیب سایت شما نسبت به رقبایتان در سطح بالاتری قرار گرفته و مشتریان بیشتری را از این طریق جذب خواهید کرد.

مطمئنا بودن در صفحات اول گوگل تاثیر به سزایی در افزایش بازدیدکنندگان سایتتان دارد اما فراموش نکنید که کیفیت و تجربه کاربری خوب است که کاربران را در سایت شما نگه می‌دارد.

ما در این مقاله سعی کرده‌ایم تا ۱۰ نکته برای داشتن یک سایت قدرتمند به شما ارائه دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

  • طراحی سایت بر روی ادراک ۳ نفر از ۴ کاربر تاثیر مستقیم می‌گذارد

چهره سایت شما و اعتبار آن ارتباط ناگسستنی با یکدیگر دارند. بر اساس تحقیقات انجام شده در خصوص «اعتبار وب» از دانشگاه استنفورد، ۷۵ درصد از کاربران وب اعتراف می‌کنند:

در مورد اعتبار یک شرکت، بر اساس کیفیت طراحی وب سایت آن تصمیم می‌گیرند و آن‌را قضاوت می کنند.

 

پیشنهاد می‌کنیم قبل از خواندن ادامه مطلب، برای آشنایی بیشتر با فرآیند طراحی سایت مقاله «طراحی سایت چیست و چه مراحلی دارد؟» را هم مطالعه کنید.

 

  • شما کمتر از یک ثانیه برای تحت تاثیر قرار دادن بازدیدکنندگان فرصت دارید

اعتبار شرکت شما در جهان مجازی بر اساس طراحی وب سایت شما است. حال چقدر زمان دارید تا اولین تاثیر مهم را بر روی مخاطب بگذارید؟

خبر بد این است که مطالعات نشان داده‌اند که فقط ۵۰ میلی ثانیه (یعنی ۰.۰۵ ثانیه!) طول می‌کشد تا کاربران در مورد وب سایت شما نظر بدهند. به معنای واقعی کلمه، این تصمیم در یک چشم به هم زدن رخ می‌دهد. پس در نتیجه در این بازار پر‌آشوب برای دست‌یابی به یک سایت قدرتمند نیازمند محتوای گیرا و دقیق برای مخاطبان خود هستید.

 

  • کیفیت طراحی سایت برابر است با کیفیت بازخورد مخاطبان شما

اولین برداشت ها در ذهن ماندگار می‌شوند. اولین برداشت مثبت در مورد سایت شما منجر به رضایت بیشتر کاربران می‌شود و می‌تواند تأثیر اولیه‌ای بر تعاملات آینده مشتری شما با کسب و کارتان داشته باشد.

تحقیقات نشان می‌دهد که پرایمینگ مثبت می‌تواند رضایت کاربر را افزایش دهد. در مقابل آن، برداشت‌ های اولیه نامطلوب تأثیر منفی مداوم و قابل ‌توجهی بر رضایت کاربران آینده دارد. بنابراین داشتن سایت قدرتمند در افزایش رضایت مخاطب تاثیر بسیاری دارد.

 

  • اشتباهات کوچک تاثیرات بزرگی دارند

شما باید از انواع خطاها و اشتباهات در سایت جلوگیری کنید و مهم نیست که چقدر کوچک  و جزئی به نظر می‌رسند. طی تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه استنفورد لینک‌های شکسته و اشتباهات تایپی تأثیر منفی قابل توجهی بر نظرات کاربران در مورد وب‌سایت‌ها و کسب‌و‌کارها می‌گذارد. همچنین تصور افراد را نسبت به آنچه که در ابتدا تصور می‌کردند، تغییر داده و خراب می‌کند.

 

جلوگیری از اشتباهات برای دستیابی به یک سایت قدرتمند

 

  • موبایل شاه کلید مخاطبان

اکنون بیش از ۹۲ درصد از کل جستجوهای اینترنتی در دنیا به وسیله تلفن همراه انجام می‌شود. بله درست خواندید، از حدود ۴.۶۶ میلیارد کاربر فعالی که در اینترنت حضور دارند، کمتر از ۸ درصد آن‌ها از لپتاپ یا تبلت برای وب‌گردی استفاده می‌کنند.

این بدان معناست که تعداد زیادی از کاربران، سایت شما را در یک صفحه کوچک مشاهده می‌کنند. در نتیجه برای داشتن یک سایت قدرتمند از یک سو باید سایت منعطفی داشته باشید (ریسپانسیو بودن سایت براساس نوع دستگاه و مرورگر کاربر)، از سوی دیگر سایت شما باید عناصری داشته باشد که به طور خاص برای موبایل طراحی شده‌اند.

 

  • حدودا ۸ نفر از ۱۰ بازدید‌کننده، سایت ضعیف را ترک می‌کنند

بازدید‌کننده‌هایی که سایت شما را ترک می‌کنند، مستقیماً به آغوش رقبای شما هدایت خواهند شد! برخی از افراد وقتی چیزی را که می‌خواهند در یک سایت پیدا نمی‌کنند، به عقب برگشته و سایت دیگری را جستجو می‌کنند. براساس مرجع تحقیقات وب‌سایت (Impact) این میزان حدود ۷۹ درصد از کل این افراد است.

اگر کارهای سختی مانند سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) و متقاعد کردن کاربر برای کلیک کردن روی سایتتان را انجام داده‌اید، اجازه ندهید طراحی ضعیف، کاربرانتان را به سمت رقیبتان سوق دهد.

 

  • آن چیزی که زیر کاپوت قرار دارد مهم است و نه ظاهر

سایت شما مانند یک ماشین اسپرت است. ممکن است عالی به نظر برسد، اما عملکرد واقعی در  زیر کاپوت رخ می‌دهد. در پشت سایت شما، کد منبع اصلی می‌تواند بر نتایج جستجوی شما تأثیر بگذارد.

شما برای بهبود رتبه‌بندی خود در جهت بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) به یک توسعه‌دهنده وب حرفه‌ای نیاز دارید. یک توسعه‌دهنده حرفه‌ای بهترین شیوه‌های سئو و کدنویسی را برای سایت شما پیاده‌سازی می‌کند. ما در پندپلاس می‌توانیم با استفاده از بروزترین شیوه‌ها، یک سایت قدرتمند برای شما طراحی کنیم.

 

  • تاثیرات مرتبط در رتبه‌بندی و اعتبار سایت شما

تحقیقات استنفورد نشان می‌دهد، کاربران اینترنت اعتبار بالاتری را به سایت‌هایی که به‌طور منظم و اغلب به‌روزرسانی می‌شوند، اختصاص می‌دهند. یعنی سایت‌های قدرتمندی که در تولید محتوا دغدغه‌مند هستند.

کسب‌وکارها معمولاً این اشتباه را مرتکب می‌شوند که هر چند وقت یک‌‌بار آن هم به صورت طولانی بر روی به‌‌روز‌رسانی یک وب‌سایت سرمایه‌گذاری می‌کنند و پس از به‌روزرسانی سایت، آن را تا زمان بعدی نادیده می‌گیرند. اما برای داشتن یک سایت قدرتمند باید از محتوای تجربی فاصله گرفت و به محتوای اینترنتی سلام دوباره گفت. ما موافقیم که زمان و مکانی خاص برای محتوای تجربی وجود دارد، اما آن زمان اکنون و آن مکان وب‌سایت نیست.

طراحی رشد‌محور بر شناسایی سوالات و موضوعاتی که مخاطبان شما در مورد آن‌ها بحث می‌کنند تمرکز دارد. این نوع طراحی به شما کمک می‌کند که با ارائه محتوایی که مخاطبانتان دقیقا به دنبال آن می‌گردند با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

 

  • زمان واقعا طلاست

در دنیای امروز، مردم دورو بر خود نمی‌چرخند! به طور متوسط ​​یک صفحه موبایل ۹.۳ ثانیه طول می‌کشد تا بارگذاری شود و میانگین فاصله توجه انسان‌ها ۸ ثانیه است.

وقتی احتمالات منفی از قبل در مقابلتان ردیف شده‌اند، اجازه ندهید سرعت پایین بارگذاری صفحه، شما را بیش از این در صفحه گوگل پایین بیاورد. سرعت بارگذاری سایت شما می‌تواند تحت تأثیر تصاویر، فیلم‌ها و شیوه‌های کدنویسی قرار گیرد.

 

یک سایت قدرتمند در ترغیب مشتری نقش مهمی دارد.

 

  • یک سایت قدرتمند در ترغیب مشتری تاثیر بسیار اساسی دارد

نیمی از جستجوها از صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) عبور نمی‌کنند. شاید به این دلیل است که بسیاری از پرس‌و‌جوهای جستجو از طریق Rich Results و Featured Snippets به درستی پاسخ داده نمی‌شوند؟

پاسخ قطعی سخت است، اما یک چیزی که می‌توانیم با قاطعیت بگوییم این است که اگر بتوانید کاربر را وادار کنید تا بر روی سایت شما کلیک کند، بهتر است مطمئن باشید که او را به سوی مشتری شدن هدایت می‌کنید.

بهینه‌سازی نرخ تبدیل مشتری به شما کمک می‌کند رفتار کاربر را شناسایی کنید و وب‌سایت خود را برای کسب درآمد بیشتر از ترافیک وب خود تطبیق دهید.

 

ما سعی کردیم در این مقاله نکاتی را جمع‌آوری کنیم که در داشتن یک سایت قدرتمند به شما کمک کند؛ اگر نکته دیگری به ذهنتان می‌رسد، خوشحال می‌شویم آن را با ما در میان بگذارید.

 

درباره پندپلاس

برای داشتن یک سایت کامل و قدرتمند می‌توانید از خدمات طراحی سایت پندپلاس استفاده کنید. آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس متشکل از یک تیم جوان و خلاق است که با به‌روز‌ترین شیوه‌ها، خدمات طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ را به شما ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر از فرم مشاوره استفاده کنید و یا با ما تماس بگیرید!

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
2 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها