پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

آموزش سئو

اهمیت سئو | چرا سئو تا این اندازه مهم است؟

اهمیت سئو | چرا سئو تا این اندازه مهم است؟
ارسال توسط golchin
۲۶ دی , ۱۴۰۱
زمان مطالعه
7
دقیقه
اهمیت سئو | چرا سئو تا این اندازه مهم است؟

امروزه بسیاری از افراد قبل از خرید یا انجام کارهای دیگر ابتدا در گوگل جستجو می‌کنند. آمارهای واقعی به ما می‌گویند که ۸۱ درصد از مشتریان و ۹۴ درصد از خریداران B2B قبل از خرید، جستجوی آنلاین انجام می‌دهند. اهمیت سئو در این است که نه‌تنها باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود بلکه ترافیکی ارگانیک را به سمت سایت روانه می‌کند. در واقع گوگل مشتریان بالقوه یک محصول یا خدمات را به بهترین سایتی که آن محصول یا خدمات را ارائه می‌دهد، وصل می‌کند.

اگر می‌پرسید که چرا سئو؟ چرا باید زمان خود را روی سئو صرف کنیم؟ چرا سئو این قدر مهم است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا به پاسخ سوالات خود برسید

 

سئو چه اهمیتی برای موتور جستجو دارد؟

هدف اول و آخر طراحی سایت و حضور در فضای دیجیتال دیده‌شدن است، پس تنها طراحی سایت و خرید هاست و دامنه کافی نیست و حتما بایستی مجموعه اقداماتی برای معرفی خود به مخاطبان انجام دهید. اهمیت سئو زمانی مشخص می‌شود که مدت‌ها است سایت دارید اما ورودی شما از سایت پایین است. به محض این که شروع به استفاده از ابزارهای سئو می‌کنید سرنخ‌هایی که ایجاد می‌کنید افزایش می‌یابد و تعداد مخاطبان بیشتری شما را می‌شناسند.

پس از این که عبارتی را جستجو می‌کنید یک صفحه حاوی نتایج جستجو برای شما نشان داده می‌شود که به آن، صفحه نتایج موتور جستجو یا (SERP) می‌گویند. موتور جستجو سایت‌هایی که بر اساس سئو و رشد ارگانیک دارای بیشترین بازدید هستند و سایت‌هایی که تبلیغات گوگل را خریداری کرده‌اند، به شما در صفحه اول نشان می‌دهند. برخی کسب‌و‌کار‌ها برای دیده‌شدن به موتورهای جستجو هزینه پرداخت می‌کنند تا دیده شوند و موتور جستجو برای تبلیغ کردن این سایت‌ها نیازمند تبلیغ در سایت‌هایی معتبری است که با رشد ارگانیک  و سئو رتبه بالایی کسب کرده‌اند.

سود موتور جستجو از سایت‌هایی که رشد ارگانیک دارند

تبلیغات (PPC) یا «هزینه به ازای کلیک» اغلب در سایت‌هایی که سئو سایت انجام داده‌اند و رشد ارگانیک دارند در قالب یک تصویر تبلیغاتی در بالای صفحه، گوشه‌ها یا پایین نمایش داده‌می‌شود. گوگل برای اینکه این تبلیغات را منتشر کند نیازمند سایت‌هایی است که رشد ارگانیک و مخاطبان زیادی داشته‌باشند. بنابراین موتور جستجوی گوگل هوشمندانه به دنبال یافتن محتوای باارزش می‌گردد تا سایت‌ها را رتبه‌بندی کند و بر اساس رتبه تبلیغات را به مخاطبان هدف نمایش دهد.

در واقع این یک اتفاق برد برد است، شما با سئو سایت رتبه بالایی کسب می‌کنید و مخاطب شما را بهتر می‌شناسد و از طرفی موتور جستجویی مانند گوگل برای درج تبلیغات از سایت شما که رتبه بهتری دارید استفاده می‌کند و آنها را منتشر می‌کند.

به بیان دیگر، اگر محتوای تولید‌شده توسط شما باکیفیت باشد و سئو سایت هم به درستی انجام شده‌باشد، تعداد افرادی که از موتور جستجو وارد سایت شما می‌شوند افزایش پیدا خواهد‌کرد. هرچه تعداد بازدید‌کننده بیشتر باشد، تعداد کسب‌و‌کار‌هایی که در سایت‌های برتر از طریق موتور جستجو تبلیغات انجام می‌دهند افزایش خواهد‌یافت. در نهایت این روند منجر به درآمد بیشتر موتور جستجو خواهد‌شد. با این توضیحات، آیا اهمیت سئو را برای موتور جستجو درک کردید؟

 

چرا به سئو اهمیت دهیم؟

اینترنت به معنای واقعی کلمه جهان را در دستان ما قرار داده‌است. ما معمولاً به طور تقریبی برای هر اطلاعاتی که به دنبال آن هستیم بیش از چند کلیک فاصله نداریم. وقتی شما به دنبال اطلاعات، خدمات و محصولات جدیدی هستید، به سرعت آنلاین می‌شوید و درمورد موضوعی که در ذهن دارید جستجو می‌کنید.

سعی کنید لحظه‌ای را متصور شوید که سوالی مانند “من واقعاً باید به نحوه عملکرد بهینه سازی موتور جستجو توجه داشته باشم” از ذهن شما می‌گذرد. شما بعد از این فکر دقیقا می‌دانید چه کاری باید انجام دهید، وارد اینترنت می‌شوید و یکی از کلید‌واژه‌های «چرا سئو، سئو سایت و کاربرد سئو » را جستجو می‌کنید. بعد از جستجو با درصد احتمال بالایی سایت‌های پیشنهادی اول و دوم جستجو را کلیک می‌کنید و به جواب خود می‌رسید. اگر وب‌سایتی که باز کرده‌اید انتظارات شما را برآورده نکند، احتمالاً از آن خارج می‌شوید و صفحه نتایج پیشنهادی را به پایین اسکرول می‌کنید تا آنچه را که به دنبال آن هستید بیابید. در واقع مخاطب بعد از اینکه در اولین سایت به جواب سوالش برسد دیگر سراغ سایت‌های بعدی نخواهد‌رفت، پس شما باید تلاش کنید با سئو سایت جزو اولین پیشنهاد‌های موتور جستجو باشید.

 

اهداف سئو سایت چیست؟

اگر وب‌سایت شما به‌ درستی بهینه‌‌سازی نشده‌باشد، در گزینه‌های اولیه پیشنهادی توسط موتور جستجو قرار نخواهید‌گرفت. اگرچه با در نظر گرفتن حوزه کسب‌و‌کارتان، ممکن است حتی وب‌سایت شما در صفحه اول هم به مخاطب نمایش داده نشود. این بدان معناست که افرادی که از حضور شما اطلاعاتی ندارند، اما به دنبال محصولات و خدمات شما هستند، هرگز شما را پیدا نخواهند‌کرد و حتی فرصتی نخواهید داشت که مزیت خود را نسبت به  رقبا به آنها معرفی کنید.

مهم ترین هدف سئو معرفی شما به مخاطب و ایجاد سرنخ است. با نادیده‌گرفتن سئو، رقبای شما فرصت بهتری برای معرفی خود به مشتریان دارند. بنابراین، چه کسی اهمیت می‌دهد که موتورهای جستجو چه نتایجی را به مخاطب ارائه دهند؟ قطعا شما باید اهمیت دهید و برای معرفی خود حتما سئو را یک امر ضروری بدانید!  برای اینکه سئو موفقیت آمیزی داشته باشید حتما یک استراتژی تهیه کنید.

استراتژی سئو، فرآیند سازماندهی محتوای یک وب‌سایت بر اساس موضوعات مختلف با هدف افزایش قرار‌گرفتن یک وب‌سایت در نتایج اولیه موتور جستجو است. در واقع با سئو سایت می‌توانید ترافیک ارگانیک بیشتری از موتورهای جستجو دریافت کنید.

استراتژی سئو به شما کمک می‌کند مسیر تولید محتوا را به درستی تشخیص بدهید و آن را پیاده‌سازی کنید. در واقع استراتژی سئو سایت به قدر قابل قبولی مسیر تولید محتوای سایتتان را هدفمند‌تر و در راستای نیاز مخاطبان قرار می‌دهد.

استراتژی سئو بخش مهمی از پازل بازاریابی محتوا است، زیرا در وهله اول چگونگی دیده‌شدن محتوا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) اهمیت دارد. اگر محتوای تولید‌شده برای سئو سایت پراکنده و سازمان‌نیافته باشد، ربات‌های موتورهای جستجو برای فهرست‌کردن سایت شما، شناسایی حوزه فعالیت و رتبه‌بندی صفحات سایتتان، کار دشواری خواهند‌داشت. اگر می‌خواهید با سئو سایت به نتیجه دلخواهتان برسید از قبل موضوعات و نحوه تولید محتوا را مشخص کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله از اهمیت سئو سایت گفتیم و سعی کردیم شما را از آن آگاه کنیم. اگر اکنون به دنبال طراحی سایت و سئو حرفه‌ای آن هستید، ما می‌توانیم در این راه شما را همراهی کنیم. آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس متشکل از تیمی حرفه‌ای و جوان، ارائه‌دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه دیجیتال مارکتینگ و برندینگ با ما تماس بگیرید و یا از فرم مشاوره استفاده کنید.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها