پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

آموزش اصول بازاریابی

ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن بر بازاریابی دیجیتال

ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن بر بازاریابی دیجیتال
ارسال توسط golchin
۱۸ مهر , ۱۴۰۰
زمان مطالعه
5
دقیقه
ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن بر بازاریابی دیجیتال

ایمیل مارکتینگ نقش حیاتی بر افزایش اعتبار و فروش را در بیزینس شما دارد.

با توجه به این موضوع که نسل امروزی روزانه حداقل ۵ ساعت از زمان خود را صرف خواندن و بررسی کردن ایمیل های خود می نماسند می توان نتیجه گرفت که ایمیل عضو جدا نشدنی از زندگی امروزه است. پس ایمیل مارکتینگ یک راهکار هوشمندانه برای برقراری ارتباط با مخاطب و رشد تجارت و افزایش اعتبار شما است. در این مقاله می خواهیم با برخی مزایای ایمیل مارکتینگ و تاثیر آن بر بازاریابی آشن شویم.

تاثیرات مثبت ایمیل مارکتینگ بر بازاریابی

با استفاده از این روش شما می توانید به راحتی مخاطبین خود را در دسته های مشخص بر اساس سلایق آن ها دسته بندی کنید. در این تکنیک توصیه می شود حتما از سوژه مناسب، تصویر مناسب و محتوای ارزشمند طبق سلیقه مشتری استفاده نمایید.

تضمین اعتبار

ایمیل هایی که فرستنده آن ها ناشناس است برای مشتریان نا خوشایند می باشد و اغلب حذف می شوند بنابراین یکی از مزایای ایمیل مارکتینگ ایجاد اعتبار و برقراری اعتماد بین شما و مشتریانتان است.
شما باید با توجه به علایق خوانندگان ایمیل محتوایی تولید و بفرستید. با تولید لیستی همراه با مجوز و کادر تایید برای ورود کاربران می توانید اعتبار خود را افزایش دهید و در نتیجه مشتری شما به شما اطمینان خواهد کرد.

تضمین اعتبار

ایمیل هایی که فرستنده آن ها ناشناس است برای مشتریان نا خوشایند می باشد و اغلب حذف می شوند بنابراین یکی از مزایای ایمیل مارکتینگ ایجاد اعتبار و برقراری اعتماد بین شما و مشتریانتان است.

معروفیت برند

امروزه برخی برند های مطرح دنیا را میبینیم که آنقدر با اعتبار و معروف هستند که نامشان جایگزین نام آن صنعت شده است. ایمیل های آن ها را حتما با خود مقایسه کنید. ایمیل شما باید جذاب، درخشان و برجسته باشد. بازاریابی از طریق ایمیل بهترین روش برای توسعه نام و هویت تجاری شماست.
شما حتی می توانید از ایمیل مارکتینگ به عنوان ثبت بازخورد نیز استفاده کنید. در ایمیل از فرم نظر سنجی استفاده کنید و از مخاطبتان درباره سلیقه، نظر و پیشنهاد او سوال بپرسید.

افزایش سود و فروش

شما با استفاده از ایمیل مارکتینگ به راحتی می توانید فروش خود را چند برابر کنید. فقط کافیست با توجه به سابقه خرید و سلیقه مشتری خود به این نکات توجه کنید:
موارد مشابه خرید مشتری را به اون پیشنهاد کنید
موارد مشابه خرید های قبلی او را معرفی کنید
برای خرید های بعدی تخفیف و شرایط ویژه شخصی قائل شوید
این نکات در فروش شما معجزه خواهد کرد اگر همراه با معرفی درباره آن محصول تبلیغات گستره هم اتفاق افتاده باشد.

ایجاد رابطه قوی با مشتری

یکی دیگر از مزایای مهم انواع ایمیل مارکتینگ قوی تر شدن ارتباط با مشتری است. قطعا شما وقت و توانایی برقراری ارتباط حضوری و یا تلفنی با تک تک مشتریان خود ندارید بنابراین بهترین گزینه استفاده از کمپین های ایمیل مارکتینگ است. مشتری همیشه منتظر ایمیلی جذاب از جانب شماست و اهمیتی به وقت و هزینه ای که برای آن ایمیل صرف شده است قائل نمی شود.

ایمیل مارکتینگ

بهینه سازی زمان و بودجه

از آنجایی که یکی از دغدغه های و مسائل دردسر ساز مشاغل کوچک همیشه محدودیت های زمان و بودجه بوده است شما می توانید با راه اندازی کمپین های بازاریابی الکترونیکی حرفه ای در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. علاوه بر آن ایمیل مارکتینگ هنوز مقرون به صرفه و موثر است.

افزایش بازدید داشته باشید

ایمیل ها راهی عالی برای جلب توجه مشتری هستند. از این طریق شما می توانید با پیوست کردن لینک وبسایت یا وبلاگ خود از مشتری دعوت کنید که به سایر محتواهای شما نیز نگاهی بیاندازد.

فراموش نکنید در این روش از گزینه ی اشتراک اجتماعی برای تشویق مشتری برای تبلیغ و اشتراک با دوستانش در دیگر شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید.

با ایمیل مارکتینگ مشتری را هیجان زده کنید

همه ما دوست داریم که متعلق به گروهی خاص باشیم. در نتیجه شما باید این احساس تعلق را در مشتریان خود ایجاد کنید و رشد خود را با ایجاد هیجان در مشتری تضمین کنید. برای مشتریان خاص خود با توجه به شرایطی خاص ایمیل شخصی سازی شده بفرستید.

به طور مثال به دلیل وفاداری آن ها پاداش و یا تخفیف ویژه ای دهید. برای مشتریانی که بیش از یک مقداری خرید کرده اند اجناس رایگان و جوایز در نظر بگیرید.

شما حتی می توانید در خرید های آن ها از اشانتیون استفاده کنید که مشتری برای خرید های بعدی از شما انگیزه و هیجان بیشتری داشته باشد. پاداش دادن یکی از راه های سریع رسیدن به اهداف بازرگانی است.

با استفاده از شیوه ایمیل مارکتینگ شما می توانید برند سازی کنید، برند خود را به مخاطبین بشناسانید و خودتان را در حوزه کاریتان متخصص نشان دهید. وقتتان را صرف استفاده از راه های موفقیت آمیز در بازاریابی کنید.

نتیجه گیری
برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها