پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

آیا در تلاش برای مشاهده تعامل خوب با محتوا شبکه‌های اجتماعی خود هستید؟

در حالی که فقدان تعامل ارگانیک می‌تواند ناشی از الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی و نحوه نمایش محتوای شما به دنبال کنندگان باشد، همچنین می‌تواند به یک مشکل در استراتژی رسانه های اجتماعی شما اشاره کند. اگر به دنبال بازگرداندن تعاملات مخاطبان رسانه های اجتماعی خود هستید، برخی از این تاکتیک های تعامل رسانه های اجتماعی را امتحان کنید!

۱۱ راه برای افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی

در این بخش ما روش‌های کاربردی برای افزایش تعامل در رسانه‌های اجتماعی را برای شما جمع آوری کرده‌ایم تا شما بتوانید با استفاده از آن ارتباط خود را با مشتریان و مخاطبان خود بیشتر کنید تا نتیجه بی‌نظیری در کسب و کار خود بدست بیاورید.

دنبال کنندگان خود را افزایش دهید

تعامل در رسانه‌های اجتماعی یک بازی عددی است. هر چه تعداد فالوورهای بیشتری داشته باشید، تعامل بیشتری با پست‌های رسانه های اجتماعی خود خواهید دید، به این معنی که یکی از اهداف شما باید جذب فالوورهای بیشتر باشد.

تعامل با رسانه‌های اجتماعی

با این حال، به خاطر داشته باشید که وقتی صحبت از افزایش تعامل می شود، فقط دنبال کننده‌ای نمی‌خواهید. شما دنبال کنندگان با کیفیتی می‌خواهید که به برند شما علاقه‌مند هستند و با محتوای رسانه‌های اجتماعی شما به شیوه‌ای معنادار تعامل خواهند داشت. این نه تنها می‌تواند تعامل شما را افزایش دهد، بلکه حتی ممکن است فالوورها را به مشتری تبدیل کنید.

قابل اعتماد باشید

۹۰ درصد از مشتریان می‌گویند که اعتبار و اصالت در تصمیم گیری برای اینکه کدام شرکت‌ها را دوست دارند و از آنها حمایت می کنند نقش دارد، بنابراین یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش تعامل در رسانه‌های اجتماعی، معتبرتر بودن است.

لحن بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی را پیدا کنید که برند شما را تجسم می‌بخشد و در حین تعامل آنلاین با مخاطبان خود به آن پایبند باشید. اکثر کاربران محتوای خنده دار را ترجیح می‌دهند، بنابراین می‌توانید از طنز به عنوان یک تاکتیک برای بهبود اشتراک گذاری‌ها، نظرات یا لایک های خود استفاده کنید.

تاکتیک دیگری که می توانید استفاده کنید این است که صادق باشید. چه اعتراف به اشتباهات یا به اشتراک گذاشتن ارزش‌های شرکت شما باشد، صداقت می‌تواند در ایجاد اعتماد با مخاطبان و علاقه‌مند نگه داشتن آن‌ها به برند شما به صورت آنلاین کمک زیادی کند.

 

تعامل با رسانه‌های اجتماعی

تعاملی مسئولانه را تمرین کنید

استراتژی‌های تعامل فعال در رسانه های اجتماعی از شما می خواهد که مکالمه را شروع کنید. خوشبختانه، ۸۵ درصد از مصرف‌کنندگان می‌خواهند فعالانه به صورت آنلاین با آنها ارتباط برقرار کنند، و رسانه‌های اجتماعی بهترین فرصت برای برندها برای تعامل روزانه با مخاطبانشان است.

مشارکت فعال می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • تعدیل گروه‌های مارک‌دار با انجمن‌های فعال
  • ساخت و نظارت بر هشتگ‌های برند
  • ایجاد استوری در رسانه‌های اجتماعی با استیکرها، فیلترها یا نظرسنجی‌های اینستاگرام
  • همکاری در حلقه‌های اینستاگرام
  • میزبانی جلسات Ask Me Anything (AMA)
  • پاسخ به منشن‌های غیرمستقیم
  • ایجاد پست‌هایی با سوالات باز

به دنبال کنندگان پاسخ دهید

یک مکالمه نیاز به ورودی‌هایی از هر دو طرف دارد و تعاملات رسانه‌های اجتماعی در این قضیه مستثنا نیست! با پاسخ دادن به منشن‌ها، نظرات و دایرکت‌ها، می توانید به دنبال کنندگان خود نشان دهید که برند شما به آنها اهمیت می‌دهد و علاقه‌مند به ادامه گفتگو هستید. این احتمالاً با منشن‌ها، نظرات و دایرکت‌ها بیشتر پاداش خواهد گرفت.

هنگام پاسخ دادن به فالوورها، مطمئن شوید که هم بازخورد مثبت و هم منفی را ارائه می‌دهید. ترجیحاً در عرض ۲۴ ساعت. و از ریدایرکت به DM ها برای تعامل پاسخگوتر و شخصی نترسید.

محتوای جذاب را به اشتراک بگذارید

نه تنها ایجاد محتوای منحصربفرد و مرتبط در رسانه‌های اجتماعی یک استراتژی عالی برای جذب دنبال کنندگان جدید است، بلکه فالوورهای موجود را نیز درگیر می کند.

هنگام ایجاد محتوا برای کانال های رسانه های اجتماعی خود، قانون ۲۰/۸۰ را دنبال کنید، که در آن ۸۰٪ از پست‌های رسانه های اجتماعی شما یا آموزش، سرگرمی یا کمک به دنبال کنندگان در حل یک مشکل هستند، در حالی که ۲۰٪ باقی مانده مستقیماً کسب و کار شما را تبلیغ می کند. این به شما کمک می کند تا روی ایجاد محتوای با کیفیتی که مخاطبان شما دوست دارند تمرکز کنید.

ساخت پست‌های موثر

دانستن آناتومی یک پست رسانه اجتماعی هنگام به اشتراک گذاری محتوای رسانه‌های اجتماعی و تعامل، مفید است. مهم نیست محتوای شما چقدر منحصر به فرد باشد، اگر عناوین شما جذاب نباشند، هیچ کس آن را نخواهد خواند. در واقع، از هر ده نفر، هشت نفر تنها عنوان پست‌ها را می‌خوانند، به این معنی که تیترهای خوب می‌توانند عاملی تعیین‌کننده برای تعامل باشند. علاوه بر این، اگر می‌خواهید مخاطبانتان هنگام درگیر شدن با پست رسانه‌های اجتماعی شما اقدامات بیشتری انجام دهند، مانند کلیک کردن روی وب‌سایت شما یا ثبت‌نام در یک هدیه، نیاز به دعوت برای اقدام  (CTA) دارید.

از هشتگ‌ها به صورت استراتژیک استفاده کنید

هشتگ‌ها یافتن کانال‌ها و محتوای رسانه‌های اجتماعی شما را برای مخاطبان هدف آسان‌تر می‌کنند. برخی از پلتفرم‌ها مانند لینکدین و اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهند تا هشتگ‌ها را دنبال کنند، به این معنی که می‌توانید به مکالمات مداوم بپیوندید و برای کاربرانی فراتر از فالوورهای خود بیشتر قابل مشاهده باشید. استفاده از ترکیبی از هشتگ‌های معروف و مارک‌دار را در نظر بگیرید تا دسترسی خود را افزایش دهید، دنبال کنندگان بیشتری به دست آورید و تعامل محتوای خود را در رسانه‌های اجتماعی افزایش دهید.

 

هشتگ

داشته‌های تصویری را به کار ببرید

هنگامی که مخاطبان شما در رسانه‌های اجتماعی پیمایش می‌کنند، شما فقط حدود سه ثانیه فرصت دارید تا توجه آنها را جلب کنید تا به پست بعدی در فید خود بروند. دارایی‌های بصری مانند ویدیوها، عکس‌ها و اینفوگرافیک‌ها بیشتر در فید برجسته می‌شوند و توجه فالوورهای شما را به خود جلب می‌کنند، که در کل می‌تواند منجر به تعامل بیشتر شود. به عنوان مثال، پست‌های توییتر همراه با ویدیو ده برابر بیشتر تعامل دارند، در حالی که پست‌های فیس‌بوک با تصاویر ۲.۳ برابر تعامل بیشتری دارند. به دنبال راه‌هایی باشید که بتوانید پست‌های تصویری بیشتری را در تقویم محتوای رسانه‌های اجتماعی خود کار کنید.

زمانبندی برای ارسال پست‌ها داشته باشید

زمان و تعداد دفعاتی که در رسانه‌های اجتماعی پست می‌کنید بر سطوح تعاملی که می‌بینید تأثیر دارد. برنامه ارسال شما باید بسته به اینکه مخاطبان شما در چه زمانی بیشتر فعال هستند و همچنین از کدام پلتفرم استفاده می‌کنند، تغییر کند. البته، یک نقطه شیرین کلی برای تعداد دفعات ارسال در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. برای اینستاگرام، حدود سه تا هفت بار در هفته است. برای فیس بوک، تقریباً یک یا دو بار در روز است. و برای توییتر، حدود یک تا پنج بار در روز است. با این حال، شما همچنان باید معیارهای مخاطبان خود را ردیابی کنید و مطابق با آن تنظیم کنید تا دنبال‌کنندگان را هنگامی که آنلاین هستند هدف قرار دهید.

تبلیغ متقابل محتوا

اگر در تلاش هستید تا با مخاطبان فعلی رسانه‌های اجتماعی خود تعامل داشته باشید، یکی از راه‌هایی که می‌توانید دسترسی خود را گسترش دهید این است که با یک تولیدکننده محتوای دیگر همکاری کنید. تبلیغات متقابل در رسانه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که با استفاده از مخاطبان کانال دیگری، فالوورهای خود را افزایش دهید. ممکن است در نظر داشته باشید که با شرکت دیگری با مخاطبان مشابه خود جفت شوید یا حتی با اینفلوئنسرها برای جذب فالوورهای جدید و تعامل بیشتر همکاری کنید.

رقابت در رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنید

میزبانی یک مسابقه رسانه های اجتماعی یا هدیه باعث می‌شود مردم صحبت و تعامل کنند! هدایا تبلیغات کوتاه مدتی هستند که می توانند سر و صدا ایجاد کنند، دسترسی رسانه های اجتماعی را افزایش دهند، سرنخ های جدید ایجاد کنند و فروش کسب و کار را افزایش دهند.

 

رقابت در رسانه‌های اجتماعی

مسابقات رسانه‌‌ای

مسابقات رسانه‌های اجتماعی باید به گونه‌ای طراحی شوند که مخاطبان شما را با جایزه‌ای که می‌خواهند جذب کنند و با دنبال کردن، لایک کردن، اشتراک‌گذاری، نظر دادن یا تگ کردن، آنها را تشویق به تعامل با محتوای شما کند.

به عنوان مثال، می توانید یک مسابقه اینستاگرامی برگزار کنید که در آن شرکت کنندگان باید اکانت اصلی را دنبال کنند و یکی از دوستان خود را برای واجد شرایط بودن برای جوایز معرفی کنند.

و اما خدمات ما…

برای تقویت تعامل رسانه‌های اجتماعی برای برند خود به کمک نیاز دارید؟ خدمات جامع بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس می‌تواند به شما در بهبود استراتژی محتوای دیجیتال خود کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با استفاده از فرم مشاوره  و یا با ما تماس بگیرید!

۱۱ راه برای افزایش تعامل در رسانه های اجتماعی برای رشد کسب و کار شما، یکی از راه های افزایش فروش هستش، تو مقاله “۱۲ راهکار موثر برای افزایش فروش با دیجیتال مارکتینگ” ۱۱ تا دیگه از راه های افزایش فروش رو معرفی کردیم.

 

منبع : HURRDAT MARKETING

 


من کوروش هستم و در قسمت طراحی وب‌سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس فعالیت دارم . امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

خوشحال می‌شم اگه نظر یا انتقادی دارین برام بنویسید.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها