پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

آموزش اصول بازاریابی

تاثیر آگاهی از برند بر تصمیم گیری مشتری

تاثیر آگاهی از برند بر تصمیم گیری مشتری
ارسال توسط golchin
۲۹ آذر , ۱۴۰۱
زمان مطالعه
4
دقیقه
تاثیر آگاهی از برند بر تصمیم گیری مشتری

امروزه مصرف‌کنندگان توسط پیام­‌های بازاریابی متعددی بمباران می­‌شوند. هر زمان که شخصی از یک وب‌­سایت بازدید کرده و پس از آن ایمیل خود را بررسی می‌کند، معمولا با پیام‌هایی از آن وب‌سایت مواجه می‌شود. کسب‌وکارها عموما با این نوع ایمیل‌ها ضمن معرفی سایتشان و توضیحاتی در این خصوص، از شخص می‌خواهند عملی را انجام دهد و یا او را برای خرید ترغیب می‌کنند. جالب است بدانید مصرف‌کنندگان عموما برای جلوگیری از احساس سرگیجگی، از یک‌سری میانبرهای ذهنی برای تصمیم‌گیری در مورد خریدشان استفاده می‌­کنند. یکی از عواملی که بر این میانبرها تاثیر می‌گذارد، میزان آگاهی از برند کسب‌وکارها است.

مطالعات متعددی به رابطه بین آگاهی از برند و تصمیم‌گیری مشتری پرداخته‌­اند. این مطالعات به طور مداوم نشان می­‌دهند که آگاهی از برند عامل مهمی در تصمیم‌­گیری خرید است. مطالعات همچنین نشان می‌دهد مصرف‌کنندگانی که از یک برند خاص مطلع هستند، تمایل کمتری به انتخاب محصولات دیگر برندها دارند.

این مطالعات تنها یک پیام شفاف و واضح دارند، با ایجاد آگاهی از برند، می‌­توانید فروشتان را افزایش دهید، وفاداری به برند را در مشتریانتان تقویت کنید و نرخ حفظ مشتری را بالا نگه دارید.

 

تاثیر آگاهی از برند بر تصمیم مشتری

چرا آگاهی از برند بر تصمیم‌گیری مشتری تأثیر می گذارد؟

بیایید به برخی از دلایل مهمی که چرا آگاهی از برند تاثیر بسزایی بر تصمیم‌­گیری مصرف‌کننده دارد نگاهی بیاندازیم.

متمایز شدن نام برند شما در بین سایر برندها

بررسی‌های انجام شده در خصوص تاثیر آگاهی از برند، نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان محصولی را سریع‌تر انتخاب می‌کنند که برند آن را در مقایسه با تعدادی از برندهای ناآشنا به خوبی می‌شناسند. به عبارت دیگر، اگر به مشتری پنج پیراهن برای انتخاب داده‌شود و یکی از آن‌ها از برندی باشد که او می‌شناسد، احتمالاً تصمیم سریع او به نفع پیراهنی است که برند آن را در مقایسه با دیگر برندها می‌شناسد. اما اگر پنج پیراهن از برندهایی که نمی‌شناسد به او ارائه شود، تصمیم‌گیری او زمان بیشتری می‌برد.

تایید نام برند شما توسط دیگران

راه­‌های زیادی برای ایجاد آگاهی از برند وجود دارد که یکی از آن‌ها از طریق شبکه­‌های اجتماعی است. شبکه‌های اجتماعی تاثیر قابل توجهی در فرآیند آگاهی از برند دارند زیرا مصرف‌کنندگان به نظرات و توصیه­‌های افراد واقعی بیشتر از پیام‌هایی که از خود برند می­‌شنوند اعتماد دارند. بنابراین، ایجاد صفحات اجتماعی مورد اعتماد، برای برند شما بسیار مفید است و می­‌تواند بر تصمیمات خرید افراد تاثیرگذار باشد.

در یک مطالعه، مشخص شد که ۳۸ درصد از مادران تمایل بیشتری به خرید محصولاتی دارند که سایر زنان در فیس بوک آن برندها را «دوست دارند». علاوه بر این، ۷۷ درصد از مکالمات برندها در شبکه­ه‌ای اجتماعی با افرادی است که به دنبال اطلاعات، مشاوره یا کمک هستند. این بدان معناست که مردم برای دریافت مشاوره و اطلاعات لازم به شبکه­‌های اجتماعی روی می‌آورند. آن‌ها به برندهایی که دیگران دوست دارند و در شبکه‌های اجتماعی آن را بیان کرده‌اند، اعتماد می‌کنند.

 

آگاهی از برند

 

تاثیر آگاهی از برند در بازاریابی

آگاهی از برند بخش مهمی از فرآیند تصمیم‌گیری است، به همین دلیل است که تلاش­‌های بازاریابی شما باید به بهبود آگاهی مردم از برندتان گره بخورد. مزایای بهبود آگاهی از برند شامل افزایش فروش، افزایش اعتماد و اعتبار و افزایش وفاداری است. برخی از بهترین راه‌ها برای ایجاد آگاهی از برند، داشتن لوگوی مناسب و ماندگار، پیام برند متمایز و ترکیبی از بازاریابی آفلاین و آنلاین است.

 

جمع‌بندی

احتمالا تا الان از میزان تاثیر آگاهی از برند بر کسب‌وکارها آگاه شدید. آگاهی از برند اولین قدمی است که باید برای معرفی کسب‌وکار خود در فضای آنلاین و آفلاین، بردارید. اگر به دنبال برندسازی اصولی و تدوین یک استراژی حرفه‌ای برای آگاهی از برندتان هستید، می‌توانید از خدمات دیجیتال مارکتینگ پند‌پلاس استفاده کنید.

آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس متشکل از تیمی حرفه‌ای و جوان، ارائه‌دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ است. برای استفاده از خدمات دیجیتال مارکتینگ و برندینگ پند‌پلاس می‌توانید با ما تماس بگیرید و یا از فرم مشاوره استفاده کنید.

منبع: inkwellusa.com

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
4 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها