پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

آموزش تولید محتوا

اهمیت سئو در نگارش محتوا

اهمیت سئو در نگارش محتوا
ارسال توسط golchin
۰۷ شهریور , ۱۴۰۱
زمان مطالعه
7
دقیقه
اهمیت سئو در نگارش محتوا

     اهمیت سئو در نگارش محتوا یکی از نکات طلایی در موفقیت و اثرگذاری نوشته به حساب می‌آید که در این نوشته مفصل به آن میپردازیم. فاکتورهای اصلی برای نوشتن یک مطلب کامل و موثر به سرتیترهای زیر تقسیم می‌شود‌:

منحصر به فرد بودن مطلب

     یکی از فاکتورهای اصلی در سئو و اثر گذاری آن منحصر به فرد بودن موضوع و نوع نگارش آن میباشد. باید به این موضوع آگاه باشیم که دنیای وب مملو از مطالب تکراری و کم اهمیت می‌باشد پس اگر نوشته ما به موضوع مهم و کل جوانب موضوع را در بر بگیرد میتواند خیلی راحت از دیگر مطالب متمایز بشود و به اثری ماندگار تبدیل شود. پس در هنگام انتخاب موضوع و جزئیات آن دقت کنید تا بتوانید محتوای مفیدی تولید کنید.

نگارش مطلب

     موضوع حائز اهمیت بعدی نوع نگارش و استفاده از جملات اثرگذار می‌باشد. ما همواره در نوشته‌ها باید خواننده را جذب موضوع کنیم و باید تا انتهای نوشته این موضوع رعایت شود . اکثرا نویسنده ها با تکرار جملات باعث خستگی خواننده می‌شوند و منجر به ترک خواننده و امتیاز منفی برای مطلب خود میشوند. پس تلاش ما برای نوشتن یک نوشته اثر گذار این است که از حاشیه رفتن و استفاده از موضوعات بی‌ربط در نوشته خود پرهیز کنیم.

کلمه کلیدی

     هر نوشته باید با یک موضوع مشخص نوشته بشود . شما نمی‌توانید در یک مطلب از چند موضوع که ارتباطی با هم ندارند استفاده کنید و این کار باعث سردرگمی خواننده می‌‍شود. پس فاکتور اصلی در اهمیت سئو در نگارش محتوا این است که ما یک موضوع و یک کلمه کلیدی که شناسه مطلب ما می‌باشد را مشخص کنیم و سپس شروع به نوشتن و رعایت دیگر فاکتورا کنیم. کلمات کلیدی باید قابل فهم و آشنا باشد چون در اصل کلمات کلیدی راه ارتباطی کاربر که با جستجو آن به سایت ما وارد می‌شود می‌باشد.

کلمه کلیدی

سرتیترها

     سرتیرها در یک نوشته اهمیت بالایی دارند. برای بالا بردن اهمیت سئو در نگارش محتوا، شما با استفاده از تیترهای مناسب میتوانید نظم به نوشته خود بدهید و کاربر با دیدن آن سریع به موضوعی که به دنبال آن هست میرسد. اندازه تیترها سلسله مراتب در یک نوشته را نشان میدهد. هرچقدر سایز تیتر بزرگتر باشد، کلی تر بودن مطلب نمایش داده میشود و هرچه تیتر کوچکتر باشد نشان دهنده این است که وارد جزئیات بیشتری شده‌ایم. پررنگ کردن یا BOLD کردن کلمات نشان دهنده اهمیت بالای آن است پس همواره سعی کنید با این روش مخاطب رو از این موضوع آگاه کنید تا نوشته شما اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

ساختار نوشته

     ما همواره باید در نوشته خود رویه و استراتژی داشته باشیم. یعنی باید از یک جایی مطلب رو باز کنیم به نکات بپردازیم و در نهایت نتیجه گیری و تعامل نظر با کاربر داشته باشیم . پس یکی دیگر از نکات اهمیت سئو در نگارش محتوا ساختار سازی نوشته می‌باشد. شما با این روش میتوانید مانند یک فیلم که در آخر مارو به یک نتیجه گیری میرسوند، سناریو بچینید.

عکس‌ها و ویدیو ها

عکس‌ها

     اثرگذارترین فاکتور در موضوع اهمیت سئو در نگارش محتوا استفاده از عکس‌های با کیفیت و البته مرتبط با مطلب انتخاب شده می‌باشد. عکس‌ها جذابیت زیادی برای خواننده ایجاد میکنند و ما با استفاده از عکس مناسب میتوانیم مقداری از مطلب خود را به کاربر بفهمانیم. کیفیت و اندازه عکس باید مناسب باشد چون رعایت نکردن این دو فاکتور اثر منفی می‌گذارد.

سئو

ویدیوها

    ویدیوها باعث دگرگونی و جذابیت فوق‌العاده‌ای برای خواننده‌ها دارد. پس اگه در حوضه تبلیغات یا آموزش فعالیت دارید و تولید محتوا میکنید از ویدیو برای اینکار استفاده کنید و در کنار، توضیحات خود را نیز در مطلب درج کنید. نکاتی که باید در ویدیوها استفاده بشود به شرح زیر است:

  • کیفیت مناسب
  • غیر تکراری بودن
  • استفاده از ادبیات مناسب
  • با انرژی و نشاط بودن
  • حجم و اندازه مناسب
  •  مدت ویدیو مفید باشد

    با استفاده از این نکات میتوانید جذابیت اثر گذاری در نوشته خود ایجاپ کنید ولی بیش از حد استفاده ویدیو پیشنهاد نمی‌شود.

تگ‌ها و دسته‌بندی ها 

تگ‌ها

     این فاکتور مربوط به تولید محتوا در فضای وب می‌باشد که اهمیت بالایی دارد . شما باید با توجه به موضوع انتخابی و توضیحاتی که در مطلب خود استفاده کرده‌اید تگ‌هایی را استخراج کنید. اهمیت این تگ ها خیلی بالا هستند چون باعث میشود کاربرانی که بدنبال موضوع مورد نظر شما هستند جذب نوشته شما بشوند و بتوانند در موتور‌های جستجو شما را به راحتی پیدا کنند.

دستبه‌بندی‌ها

     استفاده از دسته‌بندی در سایت باعث زیبایی و دسترسی آسان به مطالب میشود پس استفاده از آن را در سایت خود دریغ نکنید. شما باید با استفاده از سردسته و زیرشاخه دسته‌بندی درستی را شکل بدهید تا  باعث سردرگمی کاربر نشود. نامهای دسته بندیها نیر باید خیلی کوتاه و یونیک باشد.

 اهمیت لینک‌دهی در سئو

یکی از موارد دیگری که در سایت اهمیت بالایی دارد استفاده از لینک‌های داخلیو لینک‌های خارجی مباشد. شاید برایتان سوال باشد که خارجی یا داخلی یعنی چه

داخلی: گذاشتن لینکهایی که داخل سایت ما هستن مانند نوشاه های دیگرمان یا بخش فروشگاه و محصولات

خارجی:  لینک‌هایی که شما را به خارج از سایت خود ارجاع میدهد . در استفاده از این موضوع دقت کنید چون ممکنه باعث اسپم شدن سایت شما بشه و لینکتون بلاک بشه و اینکه شما باید همیشه برای لینکهای حارجی از منابع موثق و مرتبط با موضوع خود استفاده کنید.

نتیجه گیری …

      در انتها باید بگم که سعی کنید نه تنها در نقش نویسنده بلکه در نقش خواننده هم به مطالب خود نگاه کنید و بار معنایی مطلب را بسنجید و با استفاده از فاکتورهای ذکر شده به منحصر بفرد بودن مطلب خود بیفزایید. در موضوع اهمیت سئو در نگارش محتوا سعی کنید در هیچکدام از نکات ذکر شده افراط نکنید چون نتیجه عکس دارد .


     حالا که با سئو آشنا و از اهمیت اون مطلع شدید، این خبر رو بهتون بدم که ما در سایتمون خدمات سئو ارائه میدیم و شما میتونید با استفاده از فرمهای درخواست یا تماس با شماره تلفن‌های ذکر شده در سایت از این خدمات عالی بهرمند بشوید.

     من کوروش هستم و در قسمت طراحی وب‌سایت آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس فعالیت دارم . امیدوارم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد. خوشحال می‌شم نظرات و انتقادات شما را بشنوم .

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
1 ارسال نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها