پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

امروزه افزایش ترافیک وب‌سایت با هدف توسعه کسب‌و‌کار افزایش چشمگیری داشته‌است. هر کسب‌و‌کاری به روش‌های مختلف در تلاش برای افزایش ترافیک سایت خود است. ما پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش ترافیک وب‌سایت، تولید محتوای باکیفیت را در اولویت اقدامات خود قرار دهید. همچنین خوب است رویکردی عملگرا در تولید و بازاریابی محتوا اتخاذ کنید و برای سئو محتوا تلاش کنید.

دقت کنید که تولید محتوا و سئو در کنار هم تاثیرگذار خواهند‌بود. تولید محتوای با کیفیت برای استراتژی بازاریابی ضروری است، اما اگر بهترین محتوا را هم تولید کنید ولی سئو محتوا انجام ندهید، ترافیک ارگانیک سایتتان افزایش پیدا نخواهید‌کرد.

پس در ابتدا یک برنامه جامع تولید محتوا تعریف کنید، سپس استراتژی سئو محتوا تدوین کنید. در آخر هم محتوای تولید‌شده را در دسترس مخاطب قرار دهید تا افزایش ترافیک ارگانیک محقق گردد.

در این مقاله سعی کرده‌ایم ضرورت سئو محتوا را توضیح دهیم و شما را از اهمیت آن باخبر سازیم.

 

برای مطالعه بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید مقاله «اهمیت سئو در نگارش محتوا» را نیز مطالعه کنید.

 

چگونه استراتژی سئو محتوا تدوین کنیم؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیند در تولید محتوا با هدف رسیدن به مخاطب با استفاده از یک‌سری تکنیک است. منظور از کلمه کلیدی در سئو محتوا آن دسته از کلماتی است که مخاطب در موتور جستجو به دنبال یافتن اطلاعات درمورد آنها است.

استراتژی سئو محتوا ترکیبی از چگونگی تولید محتوا و تکنیک‌هایی برای ارائه محتوا به مخاطب هدف در قالب الگوریتم موتور جستجو است. پس در این استراتژی انواع تولید محتوا اعم از محتوای تصویری و نگارشی به همراه تکنیک‌های سئو محتوا با در نظر گرفتن الگوریتم موتور جستجو ذکر می‌شود.

علاوه بر استراتژی محتوا، استراتژی سئو که در مقیاس بزرگتری صورت می‌گیرد هم برای دریافت ترافیک ضروری است.

 

چرا به استراتژی سئو محتوا نیاز دارید؟

سازگارترین، قابل اعتمادترین و باکیفیت‌ترین منبع ترافیک در اینترنت موتور جستجوی گوگل است. تحقیقات نشان می‌دهند که ۶۸ درصد از تجربیات آنلاین افراد با وبگردی در موتور جستجوی گوگل شروع می‌شود.

با تدوین یک استراتژی سئو محتوای خوب، می‌توانید بازدید افراد را به سمت سایت خود هدایت کنید. همچنین می‌توانید بازدیدکنندگانی که به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند هستند را جذب کنید. در واقع شما از طریق تدوین استراتژی سئو محتوا و به واسطه اطلاعاتی که از طریق تولید محتوا به مخاطب می‌دهید، آنها را به مشتریان بالقوه خود تبدیل می‌کنید. این مشتریان از شما خرید می‌کنند و از این طریق کسب درآمد می‌کنید.

 

نحوه عملکرد سئو محتوا

همانطور که گفتیم هدف اصلی سئو محتوا قرار‌گرفتن در رتبه بالای جستجوی گوگل از طریق تولیدکردن محتوا پیرامون موضوعات و کلمات کلیدی است که مخاطبان هدف شما در جستجوی آن هستند. زیرا هر چه رتبه شما در نتایج جستجوی گوگل بالاتر باشد، بازدید سایت شما بیشتر خواهد‌شد و امکان اینکه این بازدیدها به خرید تبدیل شوند بسیار بالا است.

تحقیقات نشان می‌دهد که ۷۵ درصد از جستجوگران هرگز از صفحه اول نتایج جستجو فراتر نمی‌روند. در واقع در همان صفحه اول محصول، خدمات یا پاسخی که به دنبال آن هستند را پیدا می‌کنند. علاوه بر این، سایت‌هایی که در صفحه یک از نتیجه جستجو لیست می‌شوند ۲۵٪ از کل کلیک‌ها را دریافت می‌کنند.

در ابتدا بایستی با استفاده از ابزارهایی که خود گوگل و دیگر سایت‌های تحلیلی در اختیارتان می‌گذارند، کلمات کلیدی پربازدید و مرتبط به حوزه کاری خود را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر در حال بازاریابی یک ابزار مدیریت پروژه هستید، می‌توانید کلمه کلیدی مانند “مدیریت پروژه برای استارت آپ ها” را هدف قرار دهید و سئو سایت خود را بر این کلمه متمرکز کنید.

سپس، بسته به اینکه چقدر صفحه خود را سئو کرده‌اید، زمانی که کاربر برای «مدیریت پروژه برای استارت‌آپ‌ها» جستجو می‌کند، Google وب‌سایت شما را در لیست اولیه پیشنهادی در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

خوب وقتی شما در لیست اولیه گوگل به دیگران پیشنهاد شوید و در صفحه اول باشید، ۲۵ درصد از کلیک‌ها را دریافت می‌کنید. به این صورت اعتبار سایت شما افزایش پیدا خواهد‌کرد، ربات موتور جستجوگر گوگل سایت شما را برای این عنوان یک سایت مفید تشخیص خواهد‌داد و همیشه شما را به مخاطبانی که به دنبال این موضوع خاص هستند، پیشنهاد می‌دهد. اگر همین رویه را ادامه دهید و محتوای بهینه تولید کنید بعد از مدتی شما در لیست چند پیشنهاد اول قرار خواهید‌گرفت. به زبانی دیگر، رشد ارگانیک شکل گرفته و شما ترافیکی که دریافت می‌کنید افزایش پیدا خواهد‌کرد. رشد ترافیک هم به معنای فروش بیشتر محصولات و کسب سود بیشتر برای کسب‌وکار شما است.

 

نکات مهم در سئو محتوا چیست؟

برای تدوین یک استراتژی جامع سئو محتوا، باید تمام جنبه‌های بهینه‌سازی را پوشش دهید. به منظور پوشش تمامی جنبه‌ها بایستی از چند روش توام باهم استفاده کنید. در ادامه نکات و روش‌هایی که به طور کلی در سئو محتوا رعایت می‌شوند را شرح می‌دهیم.

  • سئو محتوای روی صفحه

سئو محتوا در صفحات وب‌سایت دربرگیرنده محتوای باکیفیت در سایت است که بر اساس سوالات مخاطب هدف تولید شده‌است. بعد از  تولید‌کردن محتوا، مطالب را با استفاده از تکنیک‌های سئو در صفحه مورد نظرتان بارگذاری کنید. پس از آن با استفاده از تعیین عنوان، توضیحات متا، URL، سرفصل‌ها، تصاویر و… محتوا را بهینه کنید.

  • بهینه‌سازی محتوا با استفاده از بک‌لینک‌ها

بک‌لینک‌ها بعد از محتوای باکیفیت، دومین عامل مهم رتبه‌بندی در موتورهای جستجو است. در فرایند تولید محتوای با‌کیفیت، اصولا شما از دیگر منابع و تحقیقاتی که توسط دیگران انجام شده‌است استفاده می‌کنید. در صورت استفاده از اطلاعات ارزشمند دیگر سایت‌ها و موسسات، اعتبار سایت شما با استفاده از ارجاع مخاطبان به سایت‌هایی که محتوایتان را بر اساس مطالعات آن‌ها نگارش کرده‌اید، افزایش پیدا می‌کند. به عبارتی مطلب ارائه‌شده توسط شما به وسیله دیگر منابع به صورت ضمنی تایید می‌شود و ربات‌های موتور جستجو این امر را تشخیص می‌دهند و مطالب شما را در دسته مطالب باارزش قرار می‌دهد.

  • سئو محتوا با هدف ایجاد سرنخ

هدف از بازاریابی محتوا جذب بازدیدکنندگان و تبدیل آن‌ها به سرنخ، مشترک یا مشتری است. به منظور دستیابی به این هدف، باید محتوای خود را بر اساس افزایش نرخ تبدیل بهینه کنید.

هر چه کاربر مدت زمان بیشتری در سایت شما بماند و محتوای شما را مطالعه و بررسی کند، احتمال اینکه به سرنخ تبدیل شود افزایش می‌یابد. به علاوه، میانگین زمان حضور مخاطبان در یک سایت یک عامل مهم در رتبه‌بندی موتور جستجو است.

این نوع بهینه‌سازی شامل ساختاردهی محتوا برای دریافت حداکثر سرنخ است. استفاده از ابزارهای مختلف برای ترغیب مخاطب به انجام یک فعالیت (CTA) در محتوای شما و استفاده از تاکتیک‌های مختلف تولید سرنخ در این دسته از فعالیت‌های سئوی محتوا قرار می‌گیرند.

 

نتیجه‌گیری

در این مقاله با ذکر اهمیت سئو محتوا و چگونگی دستیابی با آن آشنا شدیم و به صورت خلاصه از استراتژی سئو محتوا سخن گفتیم. اگر به دنبال انجام سئو محتوا حرفه‌ای برای کسب‌وکار خود هستید، ما می‌توانیم در این راه همراهتان باشیم! آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس متشکل از تیمی حرفه‌ای و جوان، ارائه‌دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه دیجیتال مارکتینگ و برندینگ با ما تماس بگیرید و یا از فرم مشاوره استفاده کنید.

 

منبع: www.demandjump.com

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها