پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

سئو فرایندی است که موجب دیده شدن سایت شما توسط موتور‌های جستجو می‌شود. به طور کلی استراتژی سئو یا بهینه سازی موتور جستجو را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد: سئو داخلی و سئو خارجی .

با وجود این که این دو استراتژی کاملا با هم متفاوت هستند اما برای موفقیت یک کمپین سئو هر دو آن‌ها مهم و ضروری محسوب می‌شوند.

فهرست مطالب
سئو داخلی یا on-page چیست؟
سئو خارجی یا off-page چیست؟
تفاوت سئو خارجی و سئو داخلی
سئو خارجی مهم‌تر است یا سئو داخلی؟

سئو داخلی یا on-page چیست؟

سئوی داخلی که به آن on-page  یا on-site نیز گفته می‌شود، تکنیکی است که با تنظیم عناصر و اجزای خاصی در سایت، هدف محتوای شما را برای موتور‌های جستجو روشن و قابل درک می‌کند و هم‌چنین موجب بهبود رتبه سایت و افزایش ترافیک سایت در موتورهای جستجو می‌شود. هرچه سئو داخلی دقیق‌تر انجام شود، موتور جستجو محتوای شما را در جایگاه بالاتری از نتایج قرار می‌دهد. چندین مولفه کلیدی در سئو داخلی سایت وجود دارند که می‌تواند به‌عنوان پایه و اساس بهبود رتبه یک صفحه محسوب شوند.

  • کلمات کلیدی
  • محتوا
  • عنوان‌ها
  • سرتیتر
  • سرعت لود صفحه
  • لینک‌های داخلی
  • لینک‌های ورودی Inbound
  • متن جایگزین برای تصاویر
  • تجربه کاربری موبایل
  • آدرس URL

این‌ها مواردی هستند که کاملا تحت کنترل شما هستند و می‌توانید از آن‌ها به بهترین شکل برای بهبود سئو داخلی سایت خود استفاده کنید. برای مثال با تحقیقات کلمه کلیدی قوی و محتوایی که شامل این کلمات کلیدی شود، می‌توانید رتبه سایت خود را تا حد قابل توجهی بهبود دهید.

بیشتر بخوانید

سئو خارجی یا off-page چیست؟

سئو خارجی که به آن off-page seo نیز گفته می‌شود عموما به سایت‌هایی که از آن‌ها به سایت شما لینک داده می‌شود مربوط می‌شود. این که از سایت‌های دیگر لینکی به سایت شما اختصاص داده شود نشان می‌دهد که شما در صنعت خود مرجع هستید و قطعا در سئو سایت شما تاثیر چشم‌گیری خواهد داشت.

الگوریتم موتور جستجوی گوگل توجه ویژه‌ای را به مرجع بودن یک سایت اختصاص می‌هد. منظور از مرجع بودن سایت می‌تواند فعالیت سایت برای یک مدت طولانی، یا تعامل خارجی مانند لینک‌ها باشد. قطعا منتظر ماندن برای این که مدت زمان فعال بودن سایتتان آن‌قدر زیاد شود که روی سئو خارجی موثر باشد استراتژی چندان هوشمندانه‌ای نیست. در این بخش به برخی از موثرترین راه‌های توسعه این روش سئو سایت اشاره کرده‌ایم:

محتوای قابل اشتراک گذاری

محتوای جالب و سرگرم کننده‌ای تولید کنید که موجب تمایل کاربران به اشتراک گذاری آن با دیگران شود.

بررسی استراتژی بازاریابی

از سایت‌های نقد ‌و‌ بررسی برای افزایش کاربرانی که راجع به کسب‌و‌کار شما صحبت می‌کنند استفاده کنید. اهمیت شهرت عمومی کسب‌و‌کار یا برند شما تنها به سئو محدود نمی‌شود.

همکاری با اینفلوئنسرها

مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید و ببینید که آن‌ها بیشتر چه افرادی را دنبال می‌کنند و سپس با آن افراد همکاری کنید.

شبکه‌های اجتماعی

در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشید تا افراد بیش‌تری را جذب کنید و در صفحه شبکه اجتماعی خود کاربران را تشویق به فعالیت و صحبت در مورد موضوعات مختلف کنید.

تفاوت سئو داخلی و سئو خارجی سایت

بهتر است تمرکز اصلی و اولویت فعالیت‌های سئو خود را روی سئو داخلی که بیش‌تر با محتوای وب سایت شما در ارتباط است بگذارید. فعالیت‌های سئو خارجی نیز شامل سایت‌های دیگری‌ست که به سایت شما لینک می‌دهند. این فعالیت‌ها برای بهتر دیده شدن سایت شما در نتایج موتور جستجو از اهمیت زیادی برخوردارند.

سئو خارجی مهم‌تر است یا سئو دخلی؟

هر دو این موارد از اهمیت بسیاری برای موتورهای جستجو  برخوردار هستند. مهم‌ترین استراتژی کلی سئو شما، تحقیق صحیح برای کلمات کلیدی مناسب و شناخت دقیق از مخاطبین هدف است. می‌توان گفت سئو داخلی پایه و اساس یک خانه و سئو خارجی سقف آن است.

بیشتر بخوانید

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها