پندپلاس
آژانس دیجیتال مارکتینگ پندپلاس
آدرس پستی
تهران خیابان شهید بهشتی ابتدای خیابان سرافراز برج دریای نور طبقه چهار واحد۴۰۴
تماس بگیرید

آموزش سئو

ضرورت وجود سایت مپ و اسکیما و تاثیر آن‌ها در سئو

ضرورت وجود سایت مپ و اسکیما و تاثیر آن‌ها در سئو
ارسال توسط golchin
۲۲ اسفند , ۱۴۰۰
زمان مطالعه
4
دقیقه
ضرورت وجود سایت مپ و اسکیما و تاثیر آن‌ها در سئو

ممکن است تا کنون کلماتی مانند سایت مپ و اسکیما را شنیده باشید اما معنی آن‌ها را به درستی درک نکرده باشید.

عموم مردم بر این تصور هستند که این دو کلمه معنی مشابهی دارند، در حالی که چنین نیست. هر یک از این کلمات معنی مجزا و منحصر به فرد خود را داشته و هر کدام نقش به خصوص خود در وب سایت و سئو را دارند. در این مقاله قصد داریم به بررسی مفاهیم سایت مپ و اسکیما بپردازیم.

فهرست مطالب

نقشه سایت یا سایت مپ HTML

سایت مپ XML

اسکیما مارک آپ  (سلاح مخفی سئو)

کدام یک بهتر است؟

نقشه سایت یا سایت مپ HTML

می‌توان گفت سایت مپ HTML نقشه راه مشتری است و به فایلی گفته می‌شود که لیستی از تمام صفحات مهم وب سایت شما که می‌خواهید توسط موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ ایندکس شوند، تهیه می‌کند.

ایندکس کردن صفحات به نحوه جمع‌آوری لندینگ پیج‌ها توسط موتورهای جستجو و ذخیره آن‌ها در پایگاه داده اشاره دارد. موتور جستجو برای پاسخ به درخواست‌های موتور جستجو کاربر به این پایگاه داده مراجعه می‌کند.

آیا یک سایت مپ HTML می‌تواند به طور مستقیم روی سئو سایت شما تاثیر بگذارد؟ سایت مپ HTML به طور مستقیم بر سئو سایت تاثیر نمی‌گذارد اما از آن‌جایی که می‌تواند به افراد کمک کند راحت‌تر از سایت شما استفاده کنند و آن‌چه را که نیاز دارند پیدا کنند، به صورت غیر مستقیم بر سئو تاثیر می‌گذارد.

بیشتر بخوانید

سایت مپ XML

سایت مپ XML که نقشه راه موتورهای جستجو محسوب می‌شود فایلی متشکل از فهرستی از صفحات مهم یک وب سایت است و کار آن این است که اطمینان حاصل کند که خزند‌ه‌های گوگل می‌توانند همه‌ی آن‌ها را پیدا کرده و بررسی کنند.

این فایل هم‌چنین به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا ساختار وب سایت شما را بهتر درک کنند. در نتیجه برای این که گوگل بتواند تمام صفحات مهم وب سایت شما را بخزد به یک سایت مپ XML نیاز خواهید داشت.

درست مانند قبل، این سایت مپ نیز نمی‌تواند به صورت مستقیم بر سئو سایت شما تاثیر بگذارد اما تاثیری که به صورت غیر مستقیم بر سئو شما دارد قطعا ارزش زمانی که روی آن می‌گذارید را دارد.

اگر در سایت خود محتوایی داشته باشید که خزنده‌های گوگل به هر دلیلی قادر به پیدا کردن آن نباشند،‌ در این شرایط سئوی این محتوا دیگر از اهمیت خاصی برخوردار نخواهد بود. در این صورت انگار که این صفحه یا محتوا اصلا وجود ندارد.

اسکیما مارک آپ  (سلاح مخفی سئو)

می‌توان گفت اسکیما مارک آپ (که به آن میکرو دیتا نیز گفته می‌شود) به کدی گفته می‌شود که می‌توانید آن را به HTML سایت خود اضافه کنید. اسکیما به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا محتوای شما را بهتر درک کرده و بتواند نتایج دقیق تری به کاربران ارائه دهند.

اسکیما مارک آپ XML  اطلاعات اولیه‌ای را در مورد محتوای سایت شما به خزنده‌های موتور جستجو می‌دهد و سپس اسکیما آن را به سطح کاملا جدیدی می‌برد.

بهترین راه برای درک قدرت اسکیما دیدن نحوه کار آن در عمل است.

کدام یک بهتر است؟

در حالت ایده آل یک استراتژی خوب باید متشکل از هر سه‌ این موارد باشد. هر یک از موارد مورد بحث سایت مپ XML و HTML و اسکیما مزایای منحصر به فردی را ارائه می‌دهند که در صورت ترکیب با یکدیگر مزیت رقابتی بزرگی محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر با ثبت درخواست،

مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت

ارسال نظر
اشتراک در
اطلاع از
0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها